Wyrok na Kamińskiego. Ziobro broni byłego szefa CBA, a Materna krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów"

Wyrok na Kamińskiego: 3 lata więzienia za przekroczenie uprawnień. A komentarz Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości PiS z tamtych czasów? Porównanie go do żołnierzy wyklętych. - Pan Ziobro występuje w amatorskim przedstawieniu w sztuce pod tytułem "Wszystko dla prezesa" - wytyka Krzysztof Materna w najnowszym "Newsweeku".
Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, wiceprezesa PiS, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.

I nie trzeba było długo czekać na komentarz w tej sprawie Zbigniewa Ziobry, który za rządów PiS był ministrem sprawiedliwości. - Kiedyś skazywano "żołnierzy wyklętych", dziś skazuje się Mariusza Kamińskiego. Ta analogia nie jest przesadzona - mówił na briefingu prasowym po ogłoszeniu wyroku. Brnął, że Kamiński, tak samo jak "żołnierze wyklęci", "był kierowany tym, żeby służyć Polsce".

Na to absurdalne porównanie zareagował w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna. I skomentował w felietonie wywody Ziobry krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów, poskromić ego i charakter pełen buty, arogancji i wynikającej z tych cech bezczelności".

Sztuka pt. "Wszystko dla prezesa"

Materna podkreśla, że dla niego słowa Ziobry nie mają żadnego znaczenia. Nazywa je nieszkodliwą demagogią, która nawet nie jest w stanie wywołać u kogoś uczucia przykrości. "Rozpatrując postępowanie PiS-owskich wyrzutków pozostających w niełasce, dochodzę do wniosku, że zdecydowanie moją sympatię zaskarbia Jacek Kurski, który przewyższa Ziobrę inteligencją, dystansem do samego siebie połączonym ze specyficznym poczuciem humoru, a nawet pewnego rodzaju wdziękiem" - wytyka felietonista.

Materna podsumowuje, że działanie Ziobry to nic innego jak występowanie w sztuce pt. "Wszystko dla prezesa". "Jest ambicja, jest chęć do występów, jest przestrzeń w mediach. Brak jest idei, szczerości, inteligencji i wdzięku" - pisze.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Newsweeka".

Więcej o:
Komentarze (54)
Wyrok na Kamińskiego. Ziobro broni byłego szefa CBA, a Materna krótko: "Trudno wrócić do grona lizusów"
Zaloguj się
 • wiktormarzena

  Oceniono 1 raz 1

  wartosciowa opinia bylego alkoholika,w sam raz dla akolitow.

 • czesio48

  Oceniono 6 razy 4

  Materna też chce do stołu

 • grafen73

  Oceniono 13 razy -1

  MATERNA ,TYM ,ITP....TO TAKIE PROSTY ...TKI POLITYCZNE KTÓRE DLA REŻIMOWEJ WŁADZY BĘDĄ ZAKŁAMYWAĆ PRAWDĘ I MÓWIĆ ŻE CZARNE JEST BIAŁE I NA ODWRÓT . TAK DLA DOBRA POLSKIEJ ZJEDNOCZONEJ PLATFORMY OBYWATELSKIEJ I SWEGO KORYTA

 • John Smith

  Oceniono 7 razy -1

  Ziobro i Gowin to dwa zera 00 czyli KIBEL. Kurskii to trzecie zero"0".Zapasowe.Gdy kibel zajęty,sraj i olewaj zapas.

 • bratek4

  Oceniono 1 raz 1

  "Brak jest idei, szczerości, inteligencji i wdzięku"

  exactly!

 • alkana11

  Oceniono 10 razy 2

  Krzysztofie,,ja bylem z tłuszczy Ty z inteligenckich wyżyn
  ( to taka moja obrazowa jedynie myśl-bez negatywnych konotacji) Ty w tamtych latach byłeś człowiekiem "z dorobkiem".Łączył nas dziwny zbitek kilku liczb 3126 z 1970 r. Trzebiatów. Gdyby Ziobro wiedział, kto "tak pięknie i powściągliwie zarazem dokonał jego oceny,to zdaje sie ,że z pokory lizał by Twoje Krzysztofie buty. JA wiem ,Ty wiesz,co wtedy znaczyło miec własne zdanie i jaka cenę za własne zdanie należało zapłacić!
  TY zmuszany byłeś przez ówczesną władzę do "pochylenia karku i "wykonania zadania" jakie od ciebie wymagali Nie ugiąłeś się,dałeś się "usidlić" czy jak kto woli uwięzić ale nie zniewolić! Do Trzebiatowa również trafiłem za "podobne zachowanie" żadne bohaterskie, ale po prostu odmówiłem podobnie jak TY,bycie spolegliwym"! Ty byłeś wspierany przez wielkich aktorów wykonawców narodowej sceny,wręcz ówczesnych idolów . Ty mnie nie pamiętasz,bo nas byo setki ale TY byłeś jeden jedyny i niepowtarzalny. Dzięki Twojej moralności czystości i bezinteresowności, przeżyłem to czego nigdy wcześniej nie przeżyłbym z wielu powodów. Dość powiedzieć,że Czesław Niemen ,wtedy nas odwiedził, przyjeżdzając swoim wspaniałym autem Fiat 125 p. Dziękuje Tobie Krzysztofie, a do prostych ucciwych ludzi mówię , gdybym miał daną możnośc ucałowania stóp Krzysztofa ,albo ustów? Zbigniewa Ziobry,bez chwili zawahania ucałował bym Twoje stopy. Uwierzcie i wsłuchajcie się w słowa Krzysztofa ,Materny, bo ten człowiek nie potrafi mówić nieprawdę Krzysztofie dziękuję,i ciesze sie bardzo ,że "zabierasz glos,ponieważ los Naszej Ojczyzny , nie jest NAM obojętny.

 • kotka_odwrocona_ogonem

  Oceniono 8 razy 2

  Zbigniew wyklęty.

 • auro

  Oceniono 20 razy 12

  Oni wszyscy liżą buty Prezia...

 • teir

  Oceniono 28 razy -18

  Panie Materna zawsze o Manie i Panu miałem i mam dobre zdanie. Skoro jednak ktoś bierze walizkę pieniędzy bez skrupułów to dla mnie czystość jego rąk i intencje są wątpliwe. I do końca nic konkretnego o tej aferze gruntowej nie wiemy i dlatego na Kamińskiego tak czarnej smoły bym nie wylewał. To że zapadł wyrok to wcale nie znaczy, że ktoś nie planował grubego przekrętu bo jakie wyroki wydają sądy to wiemy z programów Jaworowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX