Fidel Castro pojawił się publicznie. Pierwszy raz od ponad roku. Plotki o jego śmierci jednak nieprawdziwe?

Fidel Castro pojawił się publicznie po raz pierwszy od ponad roku. W poniedziałek przyjął delegację Wenezuelczyków. Oficjalna strona rządowa Cubadebate.cu opublikowała kilka zdjęć byłego kubańskiego przywódcy.
POLUB NAS
Jak donosi oficjalna strona rządowa Cubadebate.cu, Fidel Castro przyjął w stolicy delegację Wenezuelczyków. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, ale poinformowano o nim dopiero dzisiaj.

Castro "w pełni sił"

Na opublikowanych zdjęciach widać Fidela Castro w dresie i czapce-bejsbolówce siedzącego w samochodzie, z uśmiechem ściskającego dłonie Wenezuelczyków.

Nie wiadomo, dlaczego informację o poniedziałkowym spotkaniu upubliczniono dopiero 5 dni później. Według jednej z gazet Castro w czasie spotkania był "w pełni sił witalnych".

Plotki o śmierci

W 2006 roku Fidel Castro z powodu problemów zdrowotnych przekazał faktyczne sprawowanie władzy swemu młodszemu o pięć lat bratu, Raulowi, zatwierdzonemu oficjalnie w 2008 roku na stanowisku prezydenta Kuby.

Po raz ostatni Fidel Castro pokazał się publicznie w styczniu 2014 roku. Wziął wtedy udział w inauguracji hawańskiego studia malarza Alexisa Leyvy - "Kcho".

Co jakiś czas powracają spekulacje na temat śmierci byłego przywódcy rewolucji kubańskiej Fidela Castro. Ostatnio w styczniu media zagraniczne, głównie w Miami na Florydzie, rozpowszechniały pogłoski, iż władze kubańskie zwołają konferencję prasową, na której mogą poinformować o zgonie Fidela Castro. Jednak kubańskie MSZ zdementowało te plotki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (59)
Fidel Castro pojawił się publicznie. Pierwszy raz od ponad roku. Plotki o jego śmierci jednak nieprawdziwe?
Zaloguj się
 • cuker1109

  Oceniono 4 razy 4

  Fidel nie sprzedał kraju jak ci nasi .
  szacun .

 • jaroslavhasek

  Oceniono 1 raz 1

  Jak bóg Kubie, tak Fidel bogu.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 5 razy 3

  A co z Kim Dżon Unem? To też wasz świąteczny temat. Ma nową kochankę, zamordował stryjka czy bawi się nową rakietą kosmiczną lub atomową?

 • mistermadmat

  Oceniono 4 razy 4

  Viva la revolucion!!!!!! ,Fidel wiecznie żywy !!!!!!

 • szwesta

  Oceniono 5 razy -3

  Na Kubie, krainie szczescia i dostatku powinni zrobic z Fidela czlowieka honoru, niech zamieszka w super willi i odbiera medale w Moskwie!! Z jego UBekow zrobic wlascicieli fabryk, zakladow i dac im super emeryturki. Z dziennikarzy rezimowej tv Kubanskiej Republiki Ludowej zrobic wlascicieli prywatnych tv na wolnej kiedys Kubie. Donosicielom Fidela z grona opozycji dac robote w prasie i panstwowej tv, w bankach i niech beda niezaleznymi komentatorami, niech tez prywatyzuja za grosze co sie da. Tych ktorzy walczyli z Fidelem o wolna Kube wyslac na bezrobocie, lub niech robia po 12 godzin na dobe za grosze w niedziele i swieta! Ci ktorzy zgineli zakatowani przez siepaczy Fidela....chowac ich byle gdzie, a Fidela i jego SBekow z honorami wojskowymi!

 • cal13

  Oceniono 7 razy -3

  Brezniew tez wygladal "jak zywy".

 • roger_87

  Oceniono 11 razy 9

  Nie rozumiem sensu tych informacji. Fidel Castro jest bardzo stary, dawno odsunął się od władzy, nie ujawnia informacji o swoim zdrowiu, bo po co robić przysługi CIA, nie robi z siebie obwoźnego sadomaso jak Wojtyła.

  Ameryka powinna życzyć sobie takich wrogów - jak powiedział Fidel żaden zamach, ani jedna kropla krwi nie została przelana w Stanach przez rewolucję kubańską.

  200 lat mu życzę, a narodowi kubańskiemu pokoju i odwagi w kroczeniu własną drogą!

 • staryman

  Oceniono 20 razy 20

  „Fidel Castro pojawił się publicznie. Pierwszy raz od ponad roku. Plotki o jego śmierci jednak nieprawdziwe?”
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jak wiadomo z licznych horrorów publiczne pojawienie się nie jest żadnym dowodem na to, że delikwent żyje. Plotki z pewnością są bardziej wiarygodne.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 3 razy -1

  Ma tyle dziur, że rok go musieli dmuchać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX