Katastrofa samolotu Germanwings. Andreas Lubitz prawdopodobnie szukał informacji o metodach popełnienia samobójstwa

Katastrofa samolotu Germanwings. Drugi pilot Andreas Lubitz prawdopodobnie szukał informacji na temat samobójstwa oraz zabezpieczeń drzwi do kokpitu - ustaliła niemiecka prokuratura. Lubitz jest podejrzany o celowe rozbicie samolotu linii Germanwings. Zginęło 150 osób.
POLUB NAS
Śledczy sprawdzili historię przeglądarki internetowej na tablecie Lubitza. Z ich ustaleń wynika, że w dniach poprzedzających katastrofę między 16 a 23 marca, wyszukiwał w internecie haseł związanych z metodami samobójczymi oraz zabezpieczeniami drzwi do kokpitu samolotu. Dzień po katastrofie w domu rodziców zabezpieczono komputery należące do Lubitza.

Samolot rozbił się w Alpach

Airbus a320 niemieckich linii rozbił się w zeszły wtorek na wysokości ok. 2 tys. metrów n.p.m. w Alpach Francuskich.

Kłopoty pilota

Lubitz prawdopodobnie celowo rozbił samolot. Pilot podczas szkolenia na pilota informował, że w 2009 roku przeszedł " ciężki epizod depresyjny". Prokuratura w Duesseldorfie poinformowała w poniedziałek, że Andreas Lubitz miał przed laty skłonności samobójcze. Według prokuratury przechodził on wtedy długą psychoterapię. Zakończył ją jeszcze zanim uzyskał licencję pilota.

Także dziś francuska prokuratura poinformowała o odnalezieni drugiej czarnej skrzynki>>>

Lufthansa stoi wobec "nieograniczonych" zobowiązań za szkody

W ubiegłym tygodniu podawano, że w mieszkaniu Lubitza znaleziono podarte zwolnienie lekarskie, wskazujące, że tego dnia, gdy doszło do katastrofy, Lubitz był chory i nie powinien był lecieć.

Lufthansa oświadczyła, że po przeprowadzeniu wewnętrznego śledztwa przekazała mailową korespondencję i dodatkowe dokumenty prokuratorom w Duesseldorfie. Prawnicy twierdzą, że Lufthansa stoi wobec "nieograniczonych" zobowiązań finansowych za szkody spowodowane katastrofą i już zwróciła się do swych ubezpieczycieli o odłożenie 300 mln dolarów na roszczenia i za utracony samolot.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (120)
Katastrofa samolotu Germanwings. Andreas Lubitz prawdopodobnie szukał informacji o metodach popełnienia samobójstwa
Zaloguj się
 • genocidezionism

  Oceniono 1 raz 1

  Terrorysta niemiecki pilot z pełną premedytacja zamordował 150 osób. Natomiast Arabscy piloci ktorzy niechcący uderzyli w WTC w 2001 mieli słaby wzrok nie zauważyli wież poza tym dwóch z nich leczyło sie u miejscowego szamana ze względu na wiąd pingi a jeden miał depresję po awanturze z żoną ,która waliła się z polcjantem z NYPD byli niewinni .To był przypadek co innego Lubitz ten działał świadomie i z pełną premedytacja dokonał ten potworny akt terroru.

 • jottsp

  0

  moze jednak tanie linie nie powinny zatrudniac tak tanio personelu.
  nadchodzi nowy rozdzial w tanim lataniu, linie rezygnuja z pilotow na "umowach o dzielo" i w ogole rezygnuja z zatrudniania pilotow - wchodza pasazerowie na poklad i sprawdzaja czy ktorys z nich jest pilotem, jesli nie to wyciagaja podrecznik ze schowka i szukaja takiego co umie czytac

 • starsailor3

  Oceniono 1 raz 1

  Również mnie wkurza, że robią z niego "chorego na depresję". Ludzie - chory na głęboką depresję często nawet nie ma siły zabić SIEBIE, a co dopiero planować rozbicie samolotu! To wszystko wywoła jeszcze głębszą stygmatyzację cierpiących na depresję i część ludzi potrzebujących pomocy nawet nie pójdzie do lekarza...

 • student_zebrak

  Oceniono 4 razy 2

  czyzby pilotow nie szkolono, jak zamykac i otwierac drzwi?

 • user0001

  Oceniono 2 razy 2

  Obawiam się, że władze korzystając z tragedii spróbują przepchnąć przepisy ograniczające wykorzystanie kryptografii w Internecie lub nakazujące dostawcą usług wyszukiwania analizę danych i zgłaszanie pewnych zachowań służbą.

  A gdy już ochłoniemy po tragedii, władze użyją argumentu "Pomyślcie o dzieciach" by sfinalizować zatwierdzanie przepisów o inwigilacji.

 • pwiejacz

  Oceniono 3 razy 3

  Jakaś ściema. Pilot który nie wie jak się zamyka drzwi do kokpitu i musi szukać o tym informacji w internecie?

 • zygosz

  Oceniono 1 raz -1

  Nie zwraca uwagi ta baksa ktora niosa ,ale ich wyraz twarzy.
  Ci ludzie ida pod pregierzem.

 • zygosz

  Oceniono 1 raz -1

  Nastepna zagadka swiateczna !
  Co przypomina raport Anodiny ?
  Gdzie najlepiej szuka sie winy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX