Jan Paweł II: 10. rocznica śmierci papieża. Oto 10 cytatów Karola Wojtyły, które będziemy pamiętać

Jan Paweł II pozostawił po sobie bogate dziedzictwo intelektualne i historyczne - jego pontyfikat wywarł duży wpływ na historię zarówno Kościoła katolickiego, jak i samej Polski. Karol Wojtyła świetnie wiedział, jak porywać tłumy - ale uwodził nie tylko charyzmą, ale i przekazem. Świadczy o tym te 10 cytatów.
POLUB NAS


Jan Paweł II o miłościJan Paweł II o demokracjiJan Paweł II o cierpieniuJan Paweł II o miłości Boga do człowiekaJan Paweł II o ludziach, których potrzebują Polska i światJan Paweł II o tym, jaką miarą mierzyć człowiekaJan Paweł II o kremówkachJan Paweł II o wolnościJan Paweł II o przebaczeniuJan Paweł II o kryzysie cywilizacjiJan Paweł II zmarł dokładnie 10 lat temu, 2 kwietnia 2005 r., o godzinie 21.37. 27 kwietnia 2014 r. papież Franciszek dokonał jego kanonizacji.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (61)
Jan Paweł II: 10. rocznica śmierci papieża. Oto 10 cytatów Karola Wojtyły, które będziemy pamiętać
Zaloguj się
 • igla5858

  Oceniono 2 razy 2

  Dla jednych "swiety" dla innych prezes firmy ktory ukrywal przestepstwa swoich pracownikow typu Gli , Wesolowski,Petz....

 • plorg

  Oceniono 2 razy 2

  No to teraz skonfrontujmy te wypowiedzi ze "złotymi" myślami obecnego papy:
  "Duszpasterz ma pachnieć owcami, nie drogimi perfumami"
  "nauczymy się być zmęczonymi, ale dobrze zmęczonymi"

 • jaroslavhasek

  Oceniono 5 razy 1

  AIDS dla katolików, dzieci dla księży - takie to dziedzictwo jotpedwa.

 • faustxyz

  Oceniono 4 razy 4

  Niczego dla siebie tam nie znajduję. Słowa "wolność" i "demokracja" - używał w ich baaardzo specyficznym, wyłącznie katolickim rozumieniu czyli tak naprawdę jako zaprzeczenia tych pojęć w rozumieniu współczesnych praw człowieka, rozumiał je tak jak Terlik, nie ma co się więc oszukiwać i podniecać. Cierpienie tłumaczy bożą miłością, a czego oczekiwać od szefa kk? Na Degollado papiery o pedofilii w Watykanie były już od 1946r., a my dalej mamy taktownie udawać, że On nie wiedział. Tak to się możemy bawić w Prawdę po katolsku, koniecznie pisaną wielką literą ;)

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 7 razy 5

  Wieksza tragedia jak Karol Wojtyla nie mogla dotknac Narodu Polskiego....
  Madry czlowiek to wie, Glupi nie pojmie...

 • dzieuchy

  Oceniono 9 razy 5

  Mądrości na poziomie wiejskiego proboszcza, dlatego świetnie pasowały do ukochanych przez Wojtyłę górali, ten sam poziom.

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 6 razy 4

  "Praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy".
  Mam współpracownika, który ten cytat zapamiętał najlepiej i stosuje na co dzień w sposób niemal doskonały - przychodzi ostatni, wychodzi pierwszy, znika na całe godziny nie wiadomo gdzie i duuuuużo się modli.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 4 razy 4

  Pamiętać może i pamiętacie - ale NIC z tego nie rozumiecie......

 • dudibudi

  Oceniono 4 razy -2

  Była jeszcze jedna ważna wypowiedź Papierza po przegranych wyborach na rzecz postkomuny (wygłoszona z okna na pl. Św. Piotra pod koniec lat 90). " SOLIDARNOŚĆ... nie dawać się". Te cztery wyrazy wystarczyły aby w następnych wyborach komuna przepadła......przypomnijmy sobie te słowa przed tegorocznymi wyborami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX