Passent: Kamiński jest dla prawicy jak żołnierze wyklęci, jak Chodorkowski

Daniel Passent do oburzenia polskiej prawicy w związku z wyrokiem ws. Mariusz Kamińskiego podchodzi raczej ironicznie. "Sędziowie zrobili coś strasznego - wydali surowy wyrok za łamanie prawa" - napisał publicysta. "Kamiński jest dla prawicy jak żołnierze wyklęci, jak Chodorkowski" - ironizował.
Daniel Passent w swoim najnowszym wpisie na blogu w serwisie Polityka.pl skomentował reakcje na wyrok wydany w sprawie byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Przypomnijmy, Kamiński został skazany na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz sprawowania funkcji publicznych. Nieprawomocny wyrok zapadł w związku z "aferą gruntową", a sędzia uznał Kamińskiego za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA.

Żołnierz wyklęty

Passent do oburzenia polskiej prawicy w związku z wyrokiem podchodzi raczej ironicznie. "Sędziowie zrobili coś strasznego - wydali surowy wyrok za łamanie prawa" - napisał dziennikarz. Nadmienił również, że jest to dość niespodziewany zwrot akcji, bo sprawa wlokła się od lat i nikt nie sądził, że zapadnie w niej taki werdykt. Trzeba pamiętać, że Kamiński był szefem CBA jeszcze po upadku rządów PiS, Donald Tusk utrzymał go na stanowisku przez kolejne dwa lata. "Kamiński jest dla prawicy jak żołnierze wyklęci, jak Chodorkowski" - ironizował dziennikarz. Podkreślił jednak, że byłemu szefowi CBA nie można odmówić zapału, bo zawsze tak samo ochoczo walczył z korupcją, nie zważając na fakt, że mogło to doprowadzić do upadku koalicji Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha.

Sądny dzień polskiej prawicy

Mimo to wyrok zapadł, a ze strony wzburzonej prawicy posypały się komentarze: "Rządzi sędziowska oligarchia, nadgorliwość gorsza od faszyzmu", "To dzień hańby polskiego wymiaru sprawiedliwości" cytował na swoim blogu Passent. W związku z napiętą atmosferą w sprawie Kamińskiego dziennikarz ironicznie poradził sędziemu Łączewskiemu, który prowadził sprawę, żeby nie zdziwił się, jeśli za tydzień prawica "odkryje", że "skazywał w stanie wojennym", a "jego rodzice byli w PZPR".

Passent zwrócił również uwagę na szybki wyrok w sprawie innego polityka związanego z PiS, Adama Hoffmana, który zasugerował prezydentowi Komorowskiemu, że w jego komitecie honorowym jest jakaś tajemnicza postać ze SKOK Wołomin. Sąd nakazał Hoffmanowi sprostować swoją wypowiedź, zapłacić 10 tysięcy złotych na rzecz Towarzystwa Ociemniałych w Laskach i pokryć koszty procesu. Passent okrzyknął ów ciężki dla polskiej prawicy poniedziałek mianem "dnia sądnego IV RP" i wyraził nadzieję, że kiedyś zostanie ona osądzona prawomocnie.

Cały wpis na stronie Polityka.pl

Więcej o:
Komentarze (69)
Passent: Kamiński jest dla prawicy jak żołnierze wyklęci, jak Chodorkowski
Zaloguj się
 • jedrek490

  0

  Pycha i służalczość tego dziecka resortu wobec władzy kroczą przed ich upadkiem.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 5 razy 5

  I Kamiński, i żołnierze wyklęci , i Chodorkowski, i ci ukraińscy patrioci spod znaku tryzuba, wszyscy siebie są siebie warci. Tylko gdzie jest jakaś wartość dla narodu polskiego?

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 2 razy -2

  Panie Passsent zbyt wielu pana rodaków było i jest w tym filmie.

  To przez was Polska nigdy nie podniosła się z kolan.

  vod.gazetapolska.pl/9648-pacholki-rosji

 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  I to by było na tyle w tyle youtu.be/4XUYH4iT-3Q?t=17

 • 123jna

  Oceniono 16 razy 12

  Oni lubia byc albo zolnierzami wykletymi (czesto slusznie) albo powstancami warszawskimi. Probowali nam narzucic matke Kaczynskich jako powstanca na obchodach 60-lecia wybuchu powstania, siedziala w pierwszym rzedzie, wsrod powstancow. Byla za mloda i mieszkala w lasach podStarachowickich, klamczuszka jak i synkowie. Ci wykluczeni to dawne resortowe dzieci nadrabiajace, pokutujace za czerwonych rodzicow i wychowanie w dobrobycie tylko dla komunistycznych aparatczikow, jak cala rodzina Kaczynskich. Psuje,..uje i szczerzuje - glownie klamcy, oszusci a i jak sie okazalo niezli zlodzieje. Od Telegrafu do SKOKow od Kaminskiego do Hofmana - nasz kieszen okradli, panstwo nam psuli i nadal to czynie, oplacani ze SKOKow rozni "niezalezni dziennikarze" cale ich to stowarzyszenie a´la PRL, juz zaraz sie tu wpisza jako nie lubie PiS-u ale... te rozne hotiny itp.

 • unamatita

  Oceniono 10 razy -6

  Tyle lat, a towarzysz Passent ciągle w formie i ciągle gotów lizać doopsko rządzących.
  To obrzydliwe, jak bardzo człowiek jest w stanie się uPOdlić!
  u.

 • kuma1

  Oceniono 18 razy 16

  Po raz pierwszy Sędzia nie ugiął się i zgodnie z prawem i sprawiedliwością wymierzył karę za działalność niezgodną z prawem. Należy jeszcze wyjaśnić kulisy wykonanego przez Kamińskiego politycznego zamachu na Premiera Tuska oraz wymierzyć sprawiedliwy wyrok przywódcom grupy przestępczej działającej pod przykryciem eliminacji układów..

 • kuma1

  Oceniono 20 razy 16

  Kolej na następnych członków szajki przestępczej z tej partii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX