Komentarze (204)
Armia szkoli rezerwistów. Kto może się spodziewać wezwania na ćwiczenia? [WYJAŚNIAMY]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vaya.con.satan

  Oceniono 3 razy 3

  A ja tam mam inne poglądy. Uważam, że w razie wojny jeśli mnie ukatrupią, to będzie mi naprawdę wszystko jedno, którą ziemię użyźnią moje kości. Ale jeśli mnie nie ubiją, to będę miał okazję łupić, palić, gwałcić, i wykonywać wszelkie inne rzeczy niedozwolone w czasie "P", ale za to mile widziane w czasie "W". I pewnie wielu innych się znajdzie, którzy znajdą upodobanie w takich "zabawach", i pewnie może nawet bardziej niż ja, albowiem nie jestem jakimś zwyrodnialcem. Wiem jednak, że wojna jako taka wyzwala w ludziach instynkty, których często nie uświadamiali sobie oni wcześniej, żyjąc pomiędzy jedną ratą kredytu hipotecznego w CHF a kolejną, modląc się by nie stracić pracy w korporacji, albo temu podobnym obozie koncentracyjnym. A poza tym, choć zabrzmi to irracjonalnie, biorąc pod uwagę przeludnienie kuli ziemskiej, wojna nie powinna być realizowana za pomocą broni atomowej, ale konwencjonalna, z broniami masowego rażenia, które zdziesiątkują ludzkość i uczynią życie na Ziemi łatwiejszym. Po wyzerowaniu gospodarek, długów, deficytów itp. będzie można budować zręby nowych społeczeństw, i jeśli przeżyjemy, to będziemy mieli szanse wejść do elitarnej grupy możnowładców i tak jak dzisiejsi oligarchowie (których wytrzebi wojna ewentualnie rewolucja) będziemy panami świata. Podoba się wam taka wizja? No to hajda na ćwiczenia!

 • cillian1

  Oceniono 3 razy -3

  Jak widzę I wjazd sk...synów z Rosji?

  W tydzień Polacy rozgrabią swoją armię, a to co zostanie - rozkradną (*&(*&(*&*( z RoSSji.

 • poljack

  Oceniono 2 razy 2

  kamień spadł mi z serca starszych szeregowych nie biorą

 • ehtarr

  Oceniono 2 razy 2

  Hmm... Zastanówmy się... Jednostka złożona z wcielonych siłą i uzbrojonych płatników podatków zostaje odwiedzona przez bandytów od ośmiorniczek. To może być interesujące ;)

 • ansegisel

  Oceniono 3 razy 3

  A mogę się powołać na klauzulę sumienia, zakazującą mi walczyć i zabijać?

 • ohayoo

  Oceniono 2 razy 2

  najważniejsze, że poczucie humory w narodzie nie wymarło - wystarczy już tylko prosiaki z PO/PSL od koryta oderwać i będzie lepiej

 • Pa Cz

  Oceniono 4 razy 4

  a kogo my chcemy zaatakowac, ze musimy sie szkolic? armia powinna sluzyc celom obronnym a nie atakowaniu innych krajow. antyrosyjskie fobie naszych wladcow maja doprowadzic do wojny? atak na rosje jest bez sensu- bylibysmy bez szans.
  nie zapominajmy ze to my jestesmy agresywnym panstwem a nie Rosja. to my nie potrafimy uszanowac woli mieszkancow krymu

 • borbali35

  Oceniono 2 razy 0

  Na pierwszą linie frontu pójdą trolle [tchórze] internetowe i rozgonią ruskich.Pozostali czyli uczciwi i mądrzy pozbierają łupy wojenne.Tak twierdzę,bo wiem,że najgorzej w życiu mają nędzarze intelektualni i moralni.

 • ulanzalasem

  Oceniono 3 razy 3

  Niech się Putin z Obamą i Poroszenką sami tłuką o swoje miliardy.

 • igan1

  Oceniono 3 razy 3

  Już pędzę,aż mnie rwie.

 • twstyropian

  Oceniono 2 razy 0

  Mogą mnie wezwać ale muszą mi zapłacić moje miesięczne dochody 48 tys zł plus odszkodowanie za ryzyko utraty kontraktów ok 4 mln zł. Proszę bardzo, czekam na kartę mobilizacyjną ale najpierw gotówka na konto. Inaczej - Piszcie na Berdyczów !!!

 • slaynes

  Oceniono 7 razy 7

  Bez Polski da się prowadzić biznes, konstytucja przez polityków traktowana jest jak gó... więc proszę oficera za nią, za was i polityków rżnąć się nie będę. jak wojsko zamierza wezwać około miliona ludzi w praktyce mieszkających za granicą? odezwą czy wyrzutami sumienia jako, że nie chcą być mięsem armatnim?

 • pawel.lewski

  Oceniono 8 razy 8

  Mogą mnie w doopę pocałować.

 • spam_box

  Oceniono 4 razy 4

  Trzeba mieć kim osłaniać ucieczkę kasty rządzących w razie konfliktu...

 • abeon138

  Oceniono 7 razy 7

  "Kochana" ojczyzno!!! Już "spieszę" walczyć w twojej obronie. Hahahahaha!!!!

 • Karol D

  Oceniono 8 razy 4

  najpierw z Armii wywalili wyszkolonych ludzi z kilkunastoletnim wyszkoleniem bojowym /patrz teraz ochrona a 5 zł/h/ a powołują p...y w rurkach :-D

 • milden_hall

  Oceniono 5 razy 5

  Mysleli, mysleli i wymyslili.. Jak sciagnac Polakow do kraju. :) propaganda nie dziala, wiec teraz do wymeldowanych posla wezwania pod stare adresy, potem szybciutko sady, wyroki i Interpolem sie sciagnie rodakow do macierzy. Straszne.. Choc nie niemozliwe..

 • scierplaminoga

  Oceniono 12 razy 10

  ja też coś wyjaśnię. Nawet gdybym dostał powołanie, to zrobię z nim to samo co z książeczką wojskową, czyli wyrzucę do śmietnika. Gardzę wojskiem, bronić mogę tylko swoich bliskich a nie Siemioniaka, Kopacz, Sikorskiego i innych politycznych celebrytów.

 • szympansjera

  Oceniono 8 razy 6

  Zgadza się. Bez wolnej, bezpiecznej i niepodległej Polski nie będzie możliwości prowadzenia biznesu. Ale bez wolnej, bezpiecznej i niepodległej Polski nie będzie też złodziejskiego ZUS-u ani jeszcze bardziej złodziejskiego fiskusa. I choć te pasożytnicze organizmy zostaną wybite przez najeźdźcę i zastąpione identycznymi organami okupanta, to i tak będziemy z nimi walczyć, ale już bez pardonu. Kto wie, czy okupant czasem nie będzie łaskawszy dla podbitej Polski, będzie gnębił Polaków ale może nie tak jak obecne pijawki? W ruskim urzędzie skarbowym za flaszkę i zegarek (smartfon, tablet) będzie można załatwić znacznie więcej.

 • szambolan_prezydenta

  Oceniono 3 razy 1

  Brać bezrobotnych!
  Zarobią parę grosz i bezrobocie spadnie!
  Dzienna stawka 70 zł to dobra pensyjka.
  A poza tym to na każdej wojnie jest niezbędne mięso armatnie!!!

 • cillian1

  Oceniono 6 razy 4

  No i co głupki, naprawdę będziecie umierać za tych darmozjadów, co przez 25 lat budowali kościoły, święcili sprzęt wojskowy leżący w magazynach za miliony zł (nie sprzęt).

  Naprawdę?
  Jak będzie wojna, to chyba będę wolał wcielić się do niemieckiej armii.

  Przynajmniej szybko przeszkolą, no i burdelu nie będzie.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 8 razy 8

  Kombinują jak tylnymi drzwiami wprowadzić znowu pobór. Będę pamiętał w nadchodzących wyborach.

 • troll_na_uslugach_petersburga

  Oceniono 8 razy 6

  Za 70 złotych brutto to ja wojsku mogę zaoferować co najwyżej dwie godziny swojego cennego czasu, a nie cały dzień. Jak już chcą się bawić w przepędzanie ludzi po poligonie to niechaj chociaż zapłacą rynkową stawkę (8h etat+16h nadgodzin), a nie wykpią się jakimś zasiłkiem.

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  to jeszcze nic
  na łotwie
  gonią dzieci szkolne po lasach
  i uczą jedzenia korzonków
  (żeby były
  silne zwarte gotowe)

 • adamek2412

  Oceniono 10 razy 8

  za co mam walczyć? Za podatki i ZUSY

 • jworld

  Oceniono 8 razy 6

  sam się zgłoszę ;] do obrony Komuchowskiego ,Kopaczki, Sikorskiego,Boniego,Sawickiego,Piechocińskiego etc i jeszcze emigranta Tuska najlepiej w Brukseli

 • stary.marian

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe w jaki sposób zamierzają wezwać osoby mieszkające na stałe poza granicami kraju. I jakie sankcje grożą im za spowodowane tym - a przez to niezawinione w żaden sposób - niestawiennictwo...

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 2 razy 2

  Czy nasze kochane wojsko nie mogłoby planowanych do przeszkoleń rezerwistów po prostu z dużym wyprzedzeniem zawiadomić o terminie i czasie trwania ćwiczeń?
  W końcu ludzie mają prawo zaplanować np. wyjazd urlopowy, podróże itp, co wiąże się z wpłatą zaliczek, często BEZZWROTNYCH.
  Czy rodzina nie ma prawa sobie zaplanować np. 2 tygodni w wakacje np. w Portugalii lub w Grecji? Albo w Turcji? Obronność ucierpi, jeśli wszystko uda się pogodzić ze sobą?
  No chyba, że chodzi o pokazanie, że pomimo iż państwo to CHDiKK, to jednak może z obywatelem zrobić co zechce...

 • pracownia-biurko

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby ktoś miał wątpliwości...

  Do walki na froncie NIE BĘDĄ POWOŁANI m.in.: posłowie, radni, senatorowie, policjanci, prokuratorzy, strażacy, funkcjonariusze straży granicznej, pracownicy straży więziennej jak również persony obejmujące kierownicze stanowiska państwowe i stanowiska niezbędne dla zapewnienia obrony lub bezpieczeństwa kraju.

  Przydziału unikają również ojcowie samotnie wychowujący potomka do 16-tego roku życia, jak i osoby opiekujące się (samotnie) ciężko chorym.

  Jeżeli jesteś obecnie w seminarium lub wstąpiłeś z powołania na drogę duszpasterską, przydział Cię obejmuje – jednak o nieco innym przeznaczeniu. Możesz dostać kwit do służby na przysłowiowym zapleczu, szpital, zaopatrzenie, itp.

 • zgr-edo

  Oceniono 5 razy 1

  nie mogę iść do rezerwy , bo przysięgałem walczyć wspólnie z armią rosyjską i nikt mnie z tej przysięgi w Polsce nie zwolnił. Poza tym za pasożytów z POPiS nie będę walczył ja, ani moje dzieci. Nie chcę wojny, jeżeli będę głosował w wyborach prezydenckich, to swój głos oddam na Ogórek albo Korwina.

 • ptakoryb

  Oceniono 2 razy 0

  Suchy żołd słaby, ale rozumiem, że łupy należą do żołnierza.

 • ohayoo

  Oceniono 3 razy -1

  jakby co to król europy Donald I Kłamliwy nas obroni, a na pewno stanowczo zaprotestuje przeciwko agresji Putina

 • rotalplus

  Oceniono 2 razy 2

  A kto za to zapłaci? 2 dni dla 12 tys. rezerwistów to min. 1.7 mln - a do tego zwrot kosztów dojazdu, ubezpieczenie itp.

 • sure

  Oceniono 5 razy 1

  Pamiętajmy jednak, że nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Bez wolnej, bezpiecznej i niepodległej Polski nie będzie możliwości prowadzenia biznesu.- lol.

 • szlajus

  Oceniono 7 razy 7

  Ni ch..ja!

 • dziurlas5

  Oceniono 4 razy 4

  Mam takie pytanie: czy jesli mam wyrok za publiczne zniewazenie Rzeczpospolitej, narodu polskiego, flagi i godla, to w razie wojny ide od razu do kompani karnej?

 • eselk

  Oceniono 7 razy 7

  Mieszkam w Poznaniu i Berlinie, podatki płacę w Berlinie, nie mam meldunku ani u nas ani u nich. Jak mnie powołają, dodam że byłem w wojsku w 2000 roku.

 • eclipse23

  Oceniono 5 razy 5

  kosciol wysle armie pedofili w sutannach ,..formacja szturmowa przyjmie ksztalt krzyza i rozbije przeciwnika / a nastepnie wszystkie male dzieci beda gwalcone przez sukienkowych jako zdobycz wojenna / w imie boga oczywiscie,...

 • pogostarek

  Oceniono 12 razy 10

  ludzie rzuca robotę na zachodzie i przyjadą sie szkolić w armii

 • radek_sziwa

  Oceniono 6 razy 6

  No to powodzenia w wysylaniu mi powolania. Pracuje w Dubaju, jesli chcecie mi pokryc koszty przelotu biznesem (bo tak mam swoim kontrakcie) plus pokryc moje utracone dochody plus ewentualnie jestescie gotowi na odszkodowanie jesli mnie pracodawca jednak zwolni (bo co go to obchodzi, ze ja MUSZE) to drogi Panie Pulkowniku moge jechac!

 • vomitorium1

  Oceniono 2 razy 2

  " ... wyjątek to osoby z kategorią E - trwale i całkowicie niezdolny do służby wojskowej w czasie pokoju, ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny ... "
  a te osoby
  które wyjechały ?
  (czy będą się szkolić niestacjonarnie (dawniej zaocznie) ?)

 • eclipse23

  Oceniono 7 razy 3

  politycy i wieprze w sutannach to kasta ktora w pierwszej kolejnosci powinna ginac na barykadach / koscielne wieprzki przede wszystkim bo to okupant/

 • cezaryk

  Oceniono 7 razy 7

  > Dodatkowo pracodawca może (na własny koszt) wypłacić pracownikowi
  > wynagrodzenie za czas zwolnienia od pracy.

  Równie dobrze mogę poprosić przeciętnego obywatela spotkanego w komunikacji miejskiej, aby (na własny koszt) wypłacił mi 1 tysiąc złotych polskich.

 • Grzegorz Scharf

  Oceniono 7 razy 7

  A czy WKU będzie wysyłało wezwania tym,którzy mieszkają w Londynie,Paryżu,Berlinie czy też w innym mieście za granicą?

 • maly_zlosliwiec

  Oceniono 8 razy 4

  Przecież cały problem polega na tym, z czym się kojarzy służba wojskowa.
  Wystarczy zmienić treningi. Nawet Paintball ma więcej sensu.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 2 razy 2

  Niech lecą młodzi naiwni, ja mam najniższą kategorię, w razie czego biorę karabin dziadka, wiaderko "pestek" i do lasu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX