Kamiński w oświadczeniu: Wyrok kuriozalny i niesprawiedliwy. Zapowiada apelację

?Dzisiejszy wyrok godzi w elementarne poczucie sprawiedliwości, jest kuriozalny, rażąco niesprawiedliwy i niezrozumiały. Przypomnę, że inny skład tego samego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w 2012 roku umorzył to postępowanie z powodu braku cech przestępstwa? - napisał Mariusz Kamiński w oświadczeniu.
POLUB NAS
Kamiński w oświadczeniu przekazanym dziennikarzom napisał, że inny skład tego samego Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w 2012 roku umorzył to postępowanie z powodu braku cech przestępstwa. Zdaniem Kamińskiego wyrok skazujący jego i jego współpracowników "prowadzi do wniosku, że CBA nie powinno w ogóle zajmować się tą sprawą".

"A przecież w wyniku tych działań sprawcy przestępstwa zostali ujęci i osadzeni. Oba wyroki są ze sobą sprzeczne" - napisał Kamiński."Wyrok jest nieprawomocny, z pewnością wniosę od niego apelację. Mam nadzieję, że sąd wyższej instancji dokona jego rzetelnej i sprawiedliwej oceny" - zapowiada były szef CBA.

Wyrok dla Kamińskiego

Trzy lata więzienia oraz 10-letni zakaz zajmowania stanowisk - taki wyrok orzekł Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wobec Mariusza Kamińskiego, którego uznał za winnego przekroczenia uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r.

Sąd uznał, że Kamiński zaplanował i zorganizował prowokację CBA, zlecił wprowadzenie w błąd Andrzeja K. i podżeganie go do korupcji. Zdaniem sądu brak było podstaw do wszczęcia akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Według sądu CBA podżegało do korupcji, nie było podstaw prawnych i faktycznych do wszczęcia operacji ws. odrolnienia gruntu w Ministerstwie Rolnictwa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (127)
Kamiński w oświadczeniu: Wyrok kuriozalny i niesprawiedliwy. Zapowiada apelację
Zaloguj się
 • jozef.sobczyk

  0

  Wróć mój komentarzu !!

 • jozef.sobczyk

  0

  Odnośnie p. Kamińskiego pasuje stare powiedzenie "nosił wilk razy kilka -ponieśli i wilka".

 • jedyny_twardziel

  0

  W takiej sprawie, gdy rączka
  Do rączki coś wkłada,
  Innego wyroku niż banicja
  Ogłosić nie wypada.

  Wygnać dziada boso
  W lichym łachu zgrzebnym,
  Bo nam prostym ludziom
  Jest on niepotrzebnym.

 • totyczyja

  0

  Fałszowanie dokumentów, namawianie do przestępstwa, ładne CBA.

 • last.j23

  0

  Kogo by nie zapytał w więzieniu, zawsze powie, że wyrok był niesprawiedliwy.
  Miło by zobaczyć kamińskiego za kratami, jeszcze milej z ziobrą.

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 3

  Nareszcie temu szczurkowi ktoś utarł nosa. Teraz kolej na Engelkinga i Ziobrę. Oni powinni kiblować przynajmniej po 5 lat. A tak naprawdę to przewodził im Świrosław i to u niego ci panowie ustalali kogo i kiedy trzeba zamykać. Ten człowiek jest zwykłą szmatą i taki dorwał się do stołka premiera .W głowie się nie mieści.

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 1 raz 1

  "Nosil wilk razy kilka - poniesli i wilka" - gdyby w tym przyslowiu zamienic slowo "wilk" na slowo "szczur" to byloby to przyslowie bardziej adekwatne....

 • 123jna

  Oceniono 3 razy 3

  Wyrok godzi w Panskie poczucie niesprawiedliwosci i bezprawia. Do dzis nie nauczyl sie Pan czym jest prawo i sprawiedliwosc, zna Pan jedynie ich zdegenerowane oblicze, PiSowego bezprawia i niesprawiedliwosci miernot z przesadnymi aspiracjami bez pokrycia ani w intelekcie ani w etyce. jest Pan zerem dla mnie i tak powinno juz pozostac. Za to, ze psul nam Pan prawo i rzad, korumpowal ludzi powinien Pan siedziec wiecej niz 3 lata. Bo to jest psucie panstwa a nie Panska prywatna dintojra glupca i szkodnika, panie Kaminski bez osobowosci. HYBRIS, prymitywna pycha Panem kieruje. Ile ma Pan lat, nie za duzo na to?

 • exire

  Oceniono 3 razy -3

  A tak na marginesie, ci co się cieszą z takiego wyroku, albo kradną, albo lubią być okradani
  Trochę refleksji !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX