Wielowieyska: SKOK-i to nie jest temat zastępczy. To dyskusja o jakości polskiej demokracji

"Bronisław Komorowski nie namawia Polaków do szybkiego wprowadzenia euro, Andrzej Duda nie był ojcem chrzestnym SKOK. Ale co z tego, to te tematy dominują dziś w kampanii" - pisze "Polska The Times". Pogląd ten skrytykowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - To nie są tematy zastępcze. To dyskusja o jakości polskiej demokracji - podkreślała.
"Euro i SKOK-i prawie jak kampania. Bronisław Komorowski nie namawia Polaków do szybkiego wprowadzenia euro, Andrzej Duda nie był ojcem chrzestnym SKOK. Ale co z tego, to te tematy dominują dziś w kampanii" - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Polska The Times".

"Kandydatów i partie rozliczamy z tego typu rzeczy"

- To dosyć symptomatyczny pogląd, kompletnie nieprawdziwy - zauważyła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Otóż, istota problemu polega na tym, że jeśli chodzi o euro, to Komorowski nie namawia Polaków do jego szybkiego wprowadzenia, niemniej taka perspektywa istnieje i warto o niej dyskutować. Natomiast teza, że SKOK-i są sztucznym tematem, zdumiewa - zaznaczyła publicystka.

Wielowieyska podkreślała, że wybierając prezydenta, powinniśmy znać dorobek i karierę kandydatów. - Nie widzę powodu, dla którego nie mielibyśmy pisać, co robił Duda, za co ponosi odpowiedzialność, jak się zachowywał. Nie widzę powodu, żeby nie mówić o tym, że podpisał się pod projektem, który karze więzieniem za in vitro i że przepisał z ekspertyz dostarczonych przez SKOK argumenty do wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, sprzyjając temu, że ci, którzy mieli lokaty w SKOK, straciliby swoje oszczędności - wyliczała.

- To nie są tematy zastępcze. To dyskusja o jakości polskiej demokracji. I jest naturalne, że kandydatów i partie rozliczamy z tego typu rzeczy - skwitowała prowadząca Poranek Radia TOK FM.

Więcej o:
Komentarze (24)
Wielowieyska: SKOK-i to nie jest temat zastępczy. To dyskusja o jakości polskiej demokracji
Zaloguj się
 • ador43

  0

  Bierecki jest Senatorem i taka menda ze zwrocil sie z prosba do Miasta Lwowa o usuniecie z pomnika Stefczyka napisu, kto przyczynil sie do odrestaurowania tegoz.Jaka kanalia trzeba byc zeby tak postapic.Senator kuzwa jego masc.

 • almagus

  Oceniono 3 razy -1

  idę do lekarza, a tam Duda,do sklepu Duda, do banku Duda, nie byłem w psychiatryku i więzieniu

 • gadojan

  Oceniono 3 razy 3

  a czy pani dziennikarka zapomniala, ze zastrzeżenia b. prezydenta co do działalności SKOKOW wycofal i potem podpisal obecny prezydent

 • unamatita

  Oceniono 4 razy 2

  wspomnij coś o zawartości taśm kelnerów, to dopiero dyskusja o demokracji.
  Uczepiłaś się SKOKów i myślisz, że o taśmach nikt już nie pamięta.
  Na POhybel GWnianemu dziennikarstwu!
  u.

 • listopad50

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Wielowieyska, moglaby Pani zdefiniowac, co to jest polska demokracja?

 • sowa_i_przyjaciele_z_po

  Oceniono 3 razy 1

  Odnieście się do rewelacji wpolityce.pl

  wpolityce.pl/polityka/239062-ujawniamy-bronislaw-komorowski-wycofujac-z-trybunalu-konstytucyjnego-zastrzezenia-lecha-kaczynskiego-do-ustawy-o-skok-ach-nie-mial-zadnych-analiz-i-opinii-prawnych

 • moher.do.bulu

  Oceniono 7 razy 3

  Być może, Szanowna Dominiko.
  Niemniej o jakości polskiej "demokracji" więcej nam mówią nagrania kelnerów, 20% nieważnych głosów, trwające dziesiątkami lat postępowania przed sądami oraz liczne afery, w których nie ma wątpliwości, że doszło do złamania prawa. Bo w SKOK-ach to jedynie tych zarządzanych przez Kolesi i WSI doszło do kradzieży.

 • clash67

  Oceniono 9 razy 1

  Sam wybór tematów przez nią poruszanych świadczy o demokracji. Aktywistka młodzieżowa.

 • exire

  Oceniono 15 razy 1

  Mamy dziennikarzy manipulantów, którzy wypaczają fakty by udowodnić "jedynie słuszne", zlecone tezy. Mało tego, to co "jedynie słuszna" partia władzy wyprawia poza Polską jest przez dziennikarzy głównie przemilczane, a prawda jest taka, że usłużni PO-wcy sprzedają nas po kawałku i otwarcie to głoszą zagranicznym mediom. Teraz widocznie polska gospodarka ma wspomóc słabnące euro. Komorowski podlizywał się Hollandowi i kropka. A na marginesie czy wiecie, że Tusk wszędzie za granica przedstawia się jak Kaszub, a nie Polak?! Kogo żeśmy wybrali? Ale z drugiej strony, wiemy o nich tyle ile sobie zaplanowali i zlecili potulnym dziennikarzom głównego nurtu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX