Bliscy Lubitza porażeni katastrofą. Polityk rozmawiał z jego ojcem. "Jest zdruzgotany, jego życie jest zniszczone"

Ojciec pilota, który według prokuratury celowo rozbił samolot pasażerski, zabijając wszystkich na pokładzie, jest "zdruzgotany i kompletnie wycieńczony" tym, co się stało - mówi burmistrz miasta, nieopodal którego doszło do tragedii.
POLUB NAS
Bernard Bartolini, burmistrz Prads-Haute-Bleone, miał okazję porozmawiać z ojcem Andreasa Lubitza, pilota, który według ustaleń niemieckiej prokuratury celowo rozbił samolot pasażerski linii Germanwings ze 149 innymi osobami na pokładzie - pisze brytyjski dziennik The Telegraph. - Jest zdruzgotany i kompletnie wycieńczony - mówi.

- Niesie na barkach cały ciężar tej tragedii - opisuje Bartolini, który miał okazję porozmawiać z nim na miejscu zdarzenia. - Jego życie jest zniszczone - dodaje, podkreślając, że mężczyzna cierpi zarazem z powodu śmierci syna, jak i tego, że najprawdopodobniej spowodował on taką tragedię. Ani on, ani matka Lubitza nie wypowiedzieli się dotąd publicznie.

Lubitz, jak ujawniają różne media, ukrywał przed swoim pracodawcą problemy ze zdrowiem, przez które nie powinien był siadać tego dnia za sterami samolotu. Miał mieć problemy ze wzrokiem, które mogły być psychosomatyczne.

Jego ojciec razem z rodzinami pasażerów i pozostałych członków załogi wziął udział w uroczystości upamiętniającej ofiary katastrofy.

Była partnerka: Bałam się go

Z dziennikarzami rozmawiała też była partnerka Lubitza. W rozmowie z dziennikiem "Bild" powiedziała, że pilot był niezadowolony z warunków pracy i chciał dokonać czynu, który sprawi, że wszyscy go zapamiętają. - W czasie rozmowy tracił kontrolę nad sobą, krzyczał na mnie, bałam się. Kiedyś zamknął się na dłuższy czas w łazience. W nocy budził się i krzyczał: "spadamy". Dręczyły go koszmary - mówiła kobieta. Para rozstała się jakiś czas przed tragedią. Czytaj więcej >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (88)
Bliscy Lubitza porażeni katastrofą. Polityk rozmawiał z jego ojcem. "Jest zdruzgotany, jego życie jest zniszczone"
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 4 razy 0

  Z artykułu (dla tych co myślą, a nie tęsknią za posadą przodków na Mysiej, cenzurujących teksty) wynika bardzo prosty wniosek. Mając w rodzinie kogoś kto wykazuje "odchyły" pomyśl o tym co jego czyny spowodowane szaleństwem mogą zrobić innym. Jak masz pilota, który prywatnie świruje, pomyśl, czy kiedyś kogoś nie zabije. Jak masz żołnierza czy nie zacznie strzelać. Tak samo z policjantem. Czy maż lub żona psychopatka nie będzie się znęcać w szkole nad uczniami. Gospodyni księdza u którego znajdzie pornografię pedofilską powinna pomyśleć czy jednak nie zawiadomić biskupa (powinna Policję, ale aż w taki cud nie wierzę). Banał nie? I o to się powinno apelować do bliskich. Przy tym powinni mieć zagwarantowane to co uzyskał brat Teda Kaczynskiego donosząc na swojego brata - Unabombera. Gwarancje jakiejś ochrony dla bliźniego na którego się donosi. Bez tego nikt tego nie uczyni.

 • nilpferd13

  Oceniono 4 razy 0

  CUD WIELKI!!!
  Przeczytano komentarze czytelnikow i poprawiono "zdewastowanie"...
  Nastepnym razem - przy korygowaniu bzdur wypisywanych przez pisarzy gazetowych - podam w swoim komentarzu imie i nazwisko "redaktor ds Interakcji", ktora zapewniala mnie o """"....staraniach redakcji, starannosci tekstow...."""
  Moze wtedy redakcja zacznie wreszcie szanowac czytelnikow...

 • sonia_siemionowna

  Oceniono 4 razy 0

  Jest zdewastowany? No to naprawdę łamiąca wiadomość :) Dobrze, że nie załamany ani zdruzgotany.... Cenisz dobre dziennikarstwo?

 • politiko1976

  Oceniono 2 razy 2

  Psycholi trzeba izolować !!!!

 • abdu_al

  Oceniono 5 razy 1

  Obrzydliwe jest lansowanie sie wszelkiego rodzaju psychologów, psychiatrów i innych psycho- na tej sprawie.Wg nich jak ktoś wybrał przestępstwo, to od razu wariat i dlatego trzeba im pozwolić leczyc wszystkich ze wszystkiego.
  Zapomnieli, że człowiek ma własną wole i wlasne standardy moralne.
  jedni kradną inni zabijają dla pieniędzy, ale to nie jest objaw choroby tylko ich własnych wyborów.
  Przestańcie lansowac te pseudonauki.

 • runn-er

  Oceniono 4 razy 4

  Mają problemy psychiczne. Wysłać do Lidla do Polski za 1200PLN.

 • alfa11

  Oceniono 6 razy 4

  Jeśli już ponad 50 osôb napisało, że "zdewastowany" oznacza "zdruzgotany" to może czas zmienić temat... Czy wszyscy musicie popisać się swoją znajomością angielskiego?

 • naatee

  Oceniono 6 razy 6

  ZDEWASTOWANY????????????????????????????????????????????????????????????
  Matura z polskiego na 2 za 5-tym podejściem?

 • alicjaizabella

  Oceniono 9 razy 1

  No niech was komentatorzy, zginelo 150 ludzi a wy tylko o tlumaczeniu, gramatyce, ortografi.
  Nie o tym jest ta wiadomosc i sprobujcie przyjac, ze spora czesc piszacych nie mieszka w Polsce pomimo ze sa Polakami. W zagranicznych mediach tez jest mnostwo bledow ale nie ma takiej nagonki jak tutaj. Dziennikarstwo polega na przekazaniu informacji a nie na pisaniu wierszy. Rodzice pilota niczemu nie winni. Dla nich ta tragedia jest wielokrotnie wieksza niz dla calego swiata. Pokazcie ze poza pisownia interesuje was tez tresc tego co czytacie. Milej niedzieli zycze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX