Tym: SLD chce wypłat dla ofiar planu Balcerowicza? W okienku kasowym powinien siedzieć Leszek Miller

?Polski polityk, niezależnie od opcji, mówi dziś dowolny idiotyzm i nawet się przy tym nie zaczerwieni. W dodatku łże jak najęty, że wszystkie swe siły poświęca na pracę dla dobra ojczyzny i dla naszego szczęścia? - tak Stanisław Tym podsumowuje najnowszy wyborczy pomysł SLD. Wypłaty odszkodowań dla ofiar planu Balcerowicza.
SLD chce zdobyć poparcie wyborców, proponując odszkodowanie dla ofiar planu Balcerowicza, wprowadzanego w Polsce po objęciu władzy przez pierwszy niekomunistyczny rząd Tadeusza Mazowieckiego.

Sekretarz partii Krzysztof Gawkowski argumentuje, że odszkodowania trzeba wypłacać, bo "plan Balcerowicza zabijał najbiedniejszych Polaków" i "doprowadzał do tego, że wykluczenie społeczne i rozwarstwienie społeczne rosło".

Według felietonisty "Polityki" Stanisława Tyma, jeśli Sojusz Lewicy Demokratycznej chce odszkodowań, to "w okienku kasowym powinien chyba siedzieć zatrudniony na pełen etat Leszek Miller".

"Polski polityk, niezależnie od opcji, mówi dziś dowolny idiotyzm i nawet się przy tym nie zarumieni. W dodatku łże jak najęty, że wszystkie swe siły poświęca na pracę dla dobra ojczyzny i dla naszego szczęścia. Dante ponad 700 lat temu powiedział, że kłamstwo jest z twarzy podobne do prawdy. W moim głębokim przekonaniu dziś w Polsce już mało kto wie, jak wygląda prawda" - podsumował Tym.

Zgodnie z pomysłem SLD osoby poszkodowane przez wprowadzenie reform miałby przez rok dostawać po 400 zł miesięcznie.

"Wasz pomysł jest idiotyczny. A pan niekompetentny" Wielowieyska miażdży Gawkowskiego>>>

Więcej o:
Komentarze (25)
Tym: SLD chce wypłat dla ofiar planu Balcerowicza? W okienku kasowym powinien siedzieć Leszek Miller
Zaloguj się
 • masz01

  Oceniono 5 razy 3

  Tymu osłu dajcie siana...

 • karol.sk

  Oceniono 3 razy -1

  Miller wymyśli dowolny idiotyzm byle zaistnieć w mediach. Ten pan niech sobie z Balcerowiczem rękę poda i idzie z nim razem na wódkę za publiczne pieniądze, a nie głupoty gada. Haha - 400zł miesięcznie przez rok - po prostu nie wiadomo by było na co tę fortunę wydać :D :D :D :D Sam sobie weź człowieku taki ochłap...

 • zfd3

  Oceniono 5 razy 5

  Proponuję obłożyć comiesięcznym podatkiem w wysokości 1/2 zgromadzonego majatku w okresię III RP członków polskojęzycznych elit, politycznych, duchownych, gospodarczych, naukowych, artystycznych. dziennikarskich , finansowych, gospodarczych i emeryckich o wysokosci ponad 5000 zł a ponadto comiesiśczna składką na powyzszy cel
  a ponadto członków i sympatyków
  Unii Demokratycznej
  Unii Wolnosci
  Platformy Obywatelskiej,
  AWS itp

 • mel-a56

  Oceniono 6 razy 6

  czemu nie, skoro wypłaca się specjalne renty, emerytury , dawnym ''niby'' opozycjonistom, którzy do tej pory nie odnaleźli się w rzeczywistości o którą walczyli, to czemu nie wypłacać odszkodowań tym co przez tych walczących i rządzących znaleźli się w takiej rzeczywistości w której sobie nie radzą, bo potracili pracę i nie potrafią się odnaleźć, klepią biedę. W łódzkich fabrykach tysiące miejsc pracy i systematycznie fabryka po fabryce. Czy która kolwiek z tych włókniarek i włókniarzy dostali odszkodowania? NIE A górnicy TAK ni co Panie TYM, Może to nierealny pomysł, ale dobry. Chyba już stać ten kraj na taki gest aby zadośćuczynić tym co nie wiele skorzystali na transfomacji (pierestrojce),Skorzystali tylko ci którzy dostali się do korytka i ci którzy byli blisko niego i tak przywarli do niego, że trudno ich oderwać. Wymieniają się na w zajem. I dużo by jeszcze można na temat ten mówić i pisać, ale i tak to nikogo nie obejdzie. Taka jest brutalna prawda.

 • piotraso1

  Oceniono 9 razy 1

  Pan Miller jak były członek byłej PZPR, której SLD jest bezpośrednim spadkobiercą ideowym i personalnym powinien zaproponować mi i innym odszkodowanie za kilkadziesiąt lat biedy i ucisku za komuny z kasy partii. Od cudzych pieniędzy niech się odczepi. Ustroje się zmieniają a on ciągle u władzy.

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 7 razy 1

  Klauni zawsze mieli i mają w Polsce najwięcej do powiedzenia

 • babaqba

  Oceniono 18 razy 4

  Czyli Tym się zgadza ze zdaniem, że likwidacja 70 000 polskich zakładow pracy, niczego złego nikomu nie uczyniła. Pozbawienie środków do życia pracowników PGRów było dobrem, złodziejska, balcerowiczowska prywatyzacja też? Nie sądziłem, że Tym aż tak na starość mógł zgłupieć.

 • klarneta8

  Oceniono 10 razy -8

  MILLER, opowiada takie glupstwa,ze trudno je komentowac. Jest to samobojstwo na wlasne zyczenie. Dziwie sie,ze mlodzi zdolni , bo przeciez i tacy sa w SLD, sie jeszcze od tych jego bzdur ,oficjalnie nie odcieli.

 • babaqba

  Oceniono 18 razy 4

  Ale panie Tym, ma pan JAKIEŚ argumenty? Czy gada pan tylko, żeby gadać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX