BBC chce ratować "Top Gear"? Hammond i May nie zgadzają się na kręcenie bez Clarksona

Czy "Top Gear" może istnieć bez Jeremy'ego Clarksona? Takiego rozwiązania nie akceptują pozostali prowadzący - James May i Richard Hammond. Ostatnie trzy odcinki serii są już niemal gotowe, brakuje tylko scen w studiu. May i Hammond nie chcą ich nakręcić tylko we dwóch.
POLUB NAS
Osoba z władz BBC wyjawiła, że telewizja chciała do trzech ostatnich odcinków serii nagrać sceny w studio tylko z Mayem i Hammondem. Ci jednak nie zgadzają się na to rozwiązanie. - Uważają, że albo wszyscy, albo żaden - powiedziała w rozmowie z "Mirrorem".

- Musimy stawać po stronie tego, kto został zaatakowany, ale jesteśmy między młotem a kowadłem. Nie ma dobrego rozwiązania - dodał informator.

Burda z producentem

Telewizja BBC zawiesiła Clarksona po tym, jak uderzył producenta "Top Gear". BBC wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie: "Jeremy Clarkson został zawieszony po burdzie z producentem BBC. Zostanie przeprowadzone śledztwo w tej sprawie. Nikt inny nie został zawieszony". Jednocześnie ogłoszono, że trzy ostatnie odcinki serii nie zostaną wyemitowane.

To nie był pierwszy problem z Clarksonem. Wcześniej był oskarżany o wygłaszanie rasistowskich i obraźliwych komentarzy. Podczas kręcenia programu w Argentynie Clarkson wraz z dwójką pozostałych prowadzących oraz producentem Andym Williamem musiał w popłochu opuścić kraj po zamieszkach, jakie wybuchły wśród Argentyńczyków z powodu rejestracji jednego z ich samochodów. Miała ona nawiązywać do przegranej przez kraj wojny o Falklandy z 1982 r.

W "Top Gear" od 13 lat

"Top Gear" to jeden z najbardziej popularnych programów motoryzacyjnych na świecie. Po raz pierwszy został wyemitowany na antenie BBC w 1977 r. Program wznowiono w 2002 r. w nowej, bardziej humorystycznej i odważnej formie. Szybko zyskał miano programu "opiniotwórczego". Prowadzący, Clarkson, nie stronił od żartów i kontrowersyjnych wypowiedzi. Opowiadając o swojej pasji do szybkiej jazdy, krytykował często ograniczenia i przepisy. Zyskał tym sobie rzeszę fanów, ale też narażał siebie i producenta na krytykę widzów.

Poznaj błyskotliwy i cięty język Jeremy'ego Clarksona - sprawdź jego książkiChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (131)
BBC chce ratować "Top Gear"? Hammond i May nie zgadzają się na kręcenie bez Clarksona
Zaloguj się
 • piotrus.zibi

  0

  To proste. Nie ma jego nie ma ich. Nie ma jego oni nie maja kasy. Proste. W interesach nie ma kumpli. To tylko pozory

 • bbb52

  0

  "capacle of getting to work on time" = kończyć pracę na czas???
  Kto was uczył angielskiego?

 • mrruwrrgrr

  Oceniono 2 razy 0

  No to ku r wa mac tragedia swiatowa!
  Ludzie poumieraja, koniec swiata sie zblizy, a psy w UK dupami zaczna szczekac jak to drzewiej w Wolszcze bywalo...
  Mam w dupie chamowatego brytola i wisi mi kalafiorem ten program dla "niedojrzalych podtatusialych" i nowobogackich snobow.
  Opamietajcie sie ludzie bo ta pop-kultura przez male "k" nasrala wam w mozgach i swiata poza nia nie widzicie.

 • genia50

  Oceniono 3 razy -1

  Program nie moze propagowac szkodliwych zachowan na drodze,nawet gdy jest bardzo popularny.Nie spelnia swojej roli,bo przynosi tylko pieniadze tworcom i popularyzuje niebezpieczne zachowania.W tym przypadku cel nie uswieca srodkow,bo cel nie jest swiety:kasa za cene bezpieczenstwa i kultury na drodze.

 • bigmaciek

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję wykorzystać okazje i zatrudnić gościa w Polsce. Jedna ze stacji zatrudniła byłego Stiga. Czas pójść za ciosem.

 • sonix24

  Oceniono 2 razy 2

  Może teraz Clarkson jako bezrobotny nie będzie miał oporów przed wystąpieniem w "Tańcu z gwiazdami". Proponuję dać mu do pary Stefano Terazzino.

 • jkredman

  Oceniono 2 razy 0

  no popatrzcie faszyści rządzą BBC, a Pankowski nie protestuje

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 2 razy 0

  BBC zadławiło się własna ważnością.
  Teraz czekam, aż zesra się Polsat za zdjęcie "Skandalistów"
  www.youtube.com/watch?v=McGwHdAWC7c

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX