Ziobro: In vitro to narzędzie kampanii prezydenckiej. Te sprawy budzą silne emocje [U LISA]

- Sprawa in vitro to narzędzie do atakowania przeciwnika w kampanii prezydenckiej - stwierdził Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski w programie ?Tomasz Lis na żywo?. Z kolei Joanna Mucha powiedziała, że projekt ustawy to pozytywna próba kreowania poglądów przez rząd.
POLUB NAS
W dzisiejszym programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 omawiano wpływ kontrowersyjnych kwestii podczas trwania kampanii prezydenckiej. Takimi przykładami są zagadnienia projektu ustawy o in vitro i konwencja antyprzemocowa.

- Te sprawy budzą bardzo silne emocje. Są wykorzystywane do tego, by atakować przeciwnika w kampanii prezydenckiej - mówił Zbigniew Ziobro. - A emocje kampanii nie sprzyjają fundamentalnemu rozwiązaniu tych spraw - dodał. Podkreślił też, że wspiera pomysł kandydata PiS na prezydenta, Andrzeja Dudy, o tym, by zakazać metody in vitro prawnie. - Mam jednak wątpliwość, czy sankcje natury karnej są uzasadnione - dodał.

"Obóz rządowy wywołuje wojnę w społeczeństwie"

Stefan Niesiołowski jest jednak zdania, że kwestia in vitro właśnie dojrzała do tego, by omawiać ją w parlamencie. Podobnie Joanna Mucha: - Donald Tusk był zwolennikiem tego, by zmiana światopoglądowa następowała w społeczeństwie. Ewa Kopacz chce pójść krok naprzód. Jestem przekonana o tym, że to dobrze, by władza stosowała politykę kreowania poglądów, a nie kroczyła za społeczeństwem - mówiła.

Jarosław Gowin wyraził swoje ubolewanie nad faktem, że projekt przeszedł i oczekuje ratyfikacji prezydenta. - Obóz rządowy wywołuje wojnę w społeczeństwie - przekonywał i dodał, że karanie więzieniem za stosowanie metody in vitro to zły pomysł. Za to, według niego, powinniśmy zakazać mrożenia zarodków. - Osoba ludzka nigdy nie powinna być traktowana jako środek, tylko jako cel. Niemcy i Szwajcarzy odeszli od mrożenia zarodków i mrożą komórki jajowe - zauważył.

- Ale to ma zerową skuteczność - oponowała Mucha.

"Przeciwnicy konwencji antyprzemocowej nie są zwolennikami agresji"

Równie duże emocje wywołał temat konwencji antyprzemocowej. - Jedna warstwa tej konwencji jest szlachetna, to zwalczanie przemocy wobec kobiet. Przeciwnicy konwencji nie są zwolennikami agresji - zauważył Gowin i dodał, że ich sprzeciw budzi uczenie dzieci o tym, że związki hetero- i homoseksualne są równie ważne.

- Twierdzi pan, że osoby homoseksualne są gorsze? - dopytywała Mucha.

- Chyba nie chce pani negować konstytucji, która mówi, że wartością szczególnie chronioną jest małżeństwo rozumiane jako związek kobiety i mężczyzny - odpowiedział Gowin.

- Ale konwencja tego nie neguje - zauważył Niesiołowski.

Ziobro z kolei powiedział, że równoprawne traktowanie osób homoseksualnych prowadzi do dopuszczenia ich do adopcji dzieci.

- To nadinterpretacja. Tego nie ma w konwencji - skwitowała Mucha.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (167)
Ziobro: In vitro to narzędzie kampanii prezydenckiej. Te sprawy budzą silne emocje [U LISA]
Zaloguj się
 • tylko1946

  0

  ziobro ty wykolejeńcu mózgowy

 • radon13

  0

  Gowin powołuje się na Niemcy i Włochy gdzie zakazane jest mrożenie zarodków. Otóż mieszkańcy tych krajów masowo stosuja procedury in-vitro za granica ( na co ich stać) ponieważ metoda z mrożenie komórek jajowych ma 2-3 razy mniejszą skuteczność. To oczywiste bo dla osób z ograniczona płodności i starszych ( a takie korzystają z in vitro) konieczna jest preselekcja zarodków, na ogól na podstawie ich wyglądu. Wiekszośc odrzuconych w danej fazie in-vitro po prostu się nie rozwinie.

 • piotr17j

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo mnie wkurza, że różne stacje zapraszają takie ZERO jak mr Ziobro. Oglądając przypadkiem programy z udziałem tej miernoty, mam wątpliwości, czy większym głupkiem jest ZZ czy ten dziennikarz, który zaprosił ZERO do programu.

 • jedrek490

  Oceniono 4 razy -2

  Mucha w dyskusji wyszła na niekompetentną kretynkę, a GooWniana pisze o punktowaniu. Jak zwykle debile nie rozpoznają swoich.

 • enedue3

  Oceniono 3 razy -3

  Głos Cadyka staje się OBOP-em z tym stwierdzeniem , wypunktowała. W łóżku być może by ich wypunktowała. Ja widziałem i słyszałem jak Mucha się ośmieszyła i co wypowiedź (otworzyła otwór gębowy, owszem ładnie umalowany) to sprawiała zażenowanie oglądających. Wypadła jak gimnazjalistka a nie jakiś tam doktor nauk!

 • glinda53

  Oceniono 3 razy 3

  Ci "chlopcy " Ziobro i Gowin zostali znokautowani przez Pania Pani Joanno ,argumenty solidne z wielka klasa ,a przy okazji gratuluje zmian .:-))))
  Widze podstawy by w przyszlosci zagrala Pani pierwsze skrzypce.

 • ateofi

  Oceniono 3 razy 3

  Już klasyk Janusz Korwin-Mikke powiedział kiedyś, że "w zasadzie jest przeciw aborcji, bo jak pokazuje życie, wyskrobano nie tych co trzeba".

 • eldemon

  Oceniono 5 razy -3

  Kto widział to dobrze wie, że było odwrotnie!
  To Ziobro i Gowin zmiażdżyli Muchę argumentami!

 • thomasindaclub

  Oceniono 3 razy 3

  Posłanka Mucha mnie miło zaskoczyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX