Duda w Radiu Maryja i nagle telefon "Jarosława z Warszawy": Andrzej to człowiek wiary

Andrzej Duda, kandydat PiS na prezydenta, gościł w sobotni wieczór w Radiu Maryja. Wśród dzwoniących w trakcie audycji słuchaczy pojawił się Jarosław Kaczyński, który zachwalał Dudę: - Andrzej jest człowiekiem zasad i bardzo głębokiej wiary. Mogę powiedzieć, że wywodzi się z bardzo katolickiej i porządnej rodziny. Jest katolikiem i to intensywnym.
POLUB NAS
Andrzej Duda, jak wielu polityków PiS w okresie kampanii wyborczych, pojawił się w rozgłośni Tadeusza Rydzyka. Na antenie był prawie trzy godziny, w trakcie których pojawiło się wiele pytań i opinii od słuchaczy.

Jarosław Kaczyński zadzwonił do studia w ostatniej części programu. - Jarosław z Warszawy - przedstawił się. - Tych, którzy nie rozpoznali, informuję, że był to prezes PiS - wyjaśnił prowadzący audycję ksiądz.

Kaczyński przekonywał, że Duda "wie, że wszystkich reguł trzeba przestrzegać i trzeba wiarę praktykować tak, jak nakazuje Kościół". - Jeśli dziś Polsce potrzebny jest człowiek wiary i zasad, to Andrzej Duda takim człowiekiem jest - mówił na antenie prezes.

Dzwoni Rydzk: Prezydent nie słucha nawet Episkopatu!

Kolejny telefon był równie zaskakujący. Rozmówcą okazał się być sam Tadeusz Rydzyk, który zadzwonił, by zabrać głos w sprawie konwencji antyprzemocowej. Kilka godzin wcześniej prezydent ogłosił, że podpisał ustawę ws. ratyfikacji konwencji.

Rydzyk na antenie przytoczył duży fragment artykułu z portalu wPolityce.pl i komentował: - Jesteśmy świadkami niszczenia nie tylko gospodarki, kultury i tożsamości, ale też rodziny i cywilizacji łacińskiej. Takie skutki ma bowiem przynieść "neomarksistowska ideologia gender".

Rydzyk przytoczył przykład Hiszpanii, gdzie "nawet do 80 proc. społeczeństwa jest za, nie przeszkadza im homoseksualizm, ten gender itp." - Jeżeli mamy taki potężny walec, który zmienia mentalność, doprowadza do lenistwa myślowego, nierozumienia tej rzeczywistości, to będzie coś niesamowitego - stwierdził.

Chwilę później uderzył w Bronisława Komorowskiego. - Te jego hasła o bezpieczeństwie, to dajmy sobie spokój. Kłamstwo na kłamstwie. Co oni zrobili? Uważajmy na to wszystko. Prezydent Komorowski powiedział, że podpisze in vitro, bo jest za życiem. Gdzie tu jest za życiem? Nie słucha nawet głosu Episkopatu! - grzmiał Rydzyk.

Duda twierdzi, że "ktoś chce wykorzeniać jego rolę jako ojca"

W tym momencie spokojny i wyważony Duda trochę zaostrzył ton. - Ktoś chce wykorzeniać moją rolę jako ojca rodziny i męża. Ja się na to nie zgadzam. To jest skierowane przeciwko polskiemu społeczeństwu - nawiązywał do wypowiedzi Rydzyka.

- To wszystko jest podszyte tą ideą niby zapobiegania przemocy. To jest sprzeczne z naszą kulturą. Jak rozsądny człowiek może dopuścić, żeby takie wzorce były nam narzucane? - zastanawiał się i dodał, że "ideologie lewackie mają stworzyć nowego człowieka".

Telefony słuchaczy: "Komorowski przysypia"

Na antenie pojawiło się też kilkunastu "zwykłych" słuchaczy. Poruszano kwestie bardzo różnorodne - od konwencji Bronisława Komorowskiego (na której "nie powiewały polskie flagi), aż po odzyskiwaniu żydowskiego mienia.

Jeden ze słuchaczy zasugerował, że Duda powinien "wykorzystywać słabości Komorowskiego, który przysypia". - Powinno się zażądać badań lekarskich, czy nasz obecny prezydent jest zdolny do kontynuowania prezydentury - mówił lekko rozbawiony głos.

Duda odciął się od tego i przypomniał, że podobne ataki były przypuszczane na Lecha Kaczyńskiego. Stwierdził, też, że wyborcy "obserwują kandydatów i potrafią wyciągać wnioski".

- Czy uda się panu zmienić układ medialny w Polsce? - pytał natomiast polonus z Chicago. Duda odpowiedział, że "do wyborów nic się nie zmieni". - Główne media wspierają Bronisława Komorowskiego. Obiektywizmu nie ma żadnego - dodał.

Kolejna słuchaczka zasugerowała natomiast, by opracować broszurki z informacją, "co zrobiła dotychczasowa władza, a co proponuje PiS". Każdy Polak miałby dostać taką broszurkę do skrzynki pocztowej.

Inna zaproponowała krucjatę różańcową, która - jej zdaniem - przyniosła efekt w Austrii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (967)
Duda w Radiu Maryja i nagle telefon "Jarosława z Warszawy": Andrzej to człowiek wiary
Zaloguj się
 • snowbird1

  Oceniono 1 raz -1

  Ojczyzna w niebezpieczenstwie. Obudz sie, Polsko!. Nie glosuj na PiS.bo tego gorzko pozalujesz.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Poszukujemy intensywnego katolika na samodzielne stanowisko stajennego w pisowskiej stajni wzorowanej na stajni Biereckiego i Augiasza, z "ktorych nie wynoszono od wielu lat gnoju i sa one źródłem przykrego zapachu, również pastwiska zalegaja gruba warstwa gnoju". Placa dobra plus: "to co ukradniesz to twoje", do czasu az cie nie zlapia, no chyba ze sie PRZEDAWNI.

 • almagus

  Oceniono 2 razy 2

  Kariera na czarno.

  Gdy jesteś tak przychylny.
  Coś taki niziołek naiwny.
  Co jest na czarno wybrany.
  Za szmal w kasynach wyprany.
  To spłacasz sponsorowi dług.
  Nam służyłbyś, gdybyś mógł.
  Lecz ja w to nie uwierzę.
  Jak pedał jesteś w rowerze.
  Przekręcisz pod naciskiem.
  Lub żegnaj się ze stanowiskiem.
  To wkręcasz innych.
  Pazernych lub naiwnych.
  Władzę oddajesz mafii.
  Uczciwy tak nie potrafi.
  Żaden uczciwy katolik.
  Co ukradł „pierwszy milionik”.
  Co może nie miał okazji.
  Dokona twojej abrazji.
  Jesteś koleś złodziejem.
  Nie zeżresz i ja nie jem.

  Jak sponsorujesz TiVi Plwam.
  Jesteś zwiastunem raju bram.
  Co zdanie to „Bóg tak chciał”.
  Kościół i ja bym kradł, i miał.
  Też masz czarnego wspólnika.
  Polaka za przeciwnika.
  „Głupi naród to kupi”.
  „Oczywista oczywistość” ogłupi!
  To jest wielka różnica.
  Tych nie rusz, a tamtym kaplica.

  almagus » Wt lis 10, 2009
  almagus.blox.pl/html

 • zd46

  Oceniono 4 razy 2

  Kosciol buduje swiatynie opatrznosci ale za naqsze pieniadze, bo tak "uchwalil sejm pare set lat temu" a dlaczego nie realizujemy tej UCHWALY SEJMU: (znalezione w internecie) "Sejm Polski w roku 1808 ,uchwlil Ustawe a w niej " na ZAWSZE" zakazal jakiejkolwiek dzialalnosci w granicach Polski, zbrodniczemu wzgledem Narodu Polski zakonowi redemptorystow" . Swiatynia buduje sie m.in. z pieniedzy zabranych Polakom z budzetu kosztem kultury, dzieci, oswiaty a Rydzyk-redemptorysta buduje swoje GRZYBNE IMPERIUM w GRANICACH POLSKI, gdzie mial zakaz !!!!???????? Redemptorysci,zakon zalozony w Polsce w roku1787 przez 2 germanskich zakonnikow,od poczatku, oczywiscie za wiedza prymasa i epidiaskopu szpiegowali bezposrednio na rzecz zaborcow germanskich i posrednio ruskiego zaborcy.

 • 73rafal

  Oceniono 4 razy 2

  Polityk szuka partii poglądy dowolne... Andrzej D.

 • marych

  Oceniono 2 razy 0

  Poprośmy Putina by wysadził to towarzystwo jakąś bombą w kosmos!
  Ale przecież tego nie zrobi - to jego opłacani przyjaciele, działający tylko i wyłącznie ku jego zadowoleniu. W zamian użycza im nadajniki radiowe gratis.

 • wpyskgo

  Oceniono 2 razy -2

  I właśnie dlatego, głosuję na Nowicką. Pies ebał PiSdzielców i POpaprańców.

 • al48

  Oceniono 5 razy 3

  Farsa . Jaja sobie robią ze społeczeństwa .
  Dlaczego tak nisko oceniają inteligencję Polaków ?

 • 01kotek01

  Oceniono 4 razy 0

  "- Czy uda się panu zmienić układ
  medialny w Polsce? - pytał natomiast
  polonus z Chicago. Duda odpowiedział, że
  "do wyborów nic się nie zmieni". -
  Główne media wspierają Bronisława
  Komorowskiego. Obiektywizmu nie ma
  żadnego - dodał."

  Można wiele zarzucić Radiu Maryja, wiadomo preferuje swoisty punkt widzenia, jest stronnicze na tym punkcie, ale z drugiej strony wiadomo jest to medium o wyraźnie sprofilowanej tematyce, poglądach, katolickie, konserwatywne, no więc wiadomo czego się można spodziewać, zreszto o. Rydzyk tego nie ukrywa, gra przenajmniej w otwarte karty i to jest ten duży plus.
  Co nie znaczy, że np. w niektorych wątkach nie ma racji, a we wspomnianym odnośnie mediow w Polsce to akurat 100%, naprawdę.
  Rzygać się chce jak was przychodzi czytać, odbierać.
  Dziennikarze często po marnym wykształceniu, którzy nie osiagnęli niczego na innych polach np. w informatyce, itp, którzy się tak naprawdę profesjonalnie na niczym nie znają, no może na manipulacji i chamskiej przemocy na gruncie intelektualnym do odbiorcow robią za 'gwiazdy', ale coś na wzor małp z objazdowego cyrku.
  Przecież np. głowne poważne media świeckie, niesprofilowane takie jak np. GW powinno było by stać, żeby przekazywać swojemu odbiorcy informacje nie selektywne wybrane i przedstawione z wyraźnym odchyłem w konkretną stronę, tylko neutrealnie, naprawdę obiektywnie najważniejsze.
  No i to dziadostwo jest powtarzane w innych mediach niczym tuba rezonansowa.
  Tego nie da się odbierać, tego mielenia słow, bez ładu i składu, związkow logicznych i przyczynowo-skutkowych.
  W USA, czy w innym poważnym kraju są media na których informacji można polegać, ktorych prognozy i analizy sprawdzają się w przyszłości i te informacjje mają konkretny wpływ na życie odbiorcy, wystarczy np. nawet w internecie zapoznać się jak to wygląda np. USA Today, Wall Street Journal.
  Gdy się przechodzi do Polski to jedno wielkie bagno i dziadostwo, tak jak i dziadoski kraj, rządy, urzędy, , prawo, zarobki, itd.
  Kiedy to się zmieni...chyba nigdy...?
  Wiktorio Beczek, co pani, za przeproszeniem ,nagryzmoliła...?
  Co to ma być, zarzuty, w jakim temacie i dlaczego, dokładne sprawozdanie, relacja, krytyka, polemika, to na jakim polu i dlaczego ...- niewiadomo ?
  Co to wnosi dla odbiorcy, że Jarosław 'se pogadał' z Dudą, czego on się nauczy, w czym przybliżyła mu pani obraz świata, jakie są aspekty analityczne, itd., itp.
  Wygląda to jak typowa wiadomość z magla, typu jedna baba drugiej babie powiedziała, że Jarosław, ten Jarosław, 'se zadzwonił' i pogadał...wie pani, łojeju, ło Matko Boska, łe, łe, łe..
  Żeby to chociaż było śmieszne...?
  Normalnie skoda wzroku i czasu, by zaśmiecać sobie głowę tymi darmozjadami medialnymi, a jakie one/oni gwiazdy, bo w małpiarni występują i ile im rozumu tego przybyło, że hej ?!
  Szkoda tylko, że tak zaśmiecają przestrzeń publiczną...ale jaki kraj takie elity ?!
  Widać, że w tym kraju, bliżej, szczegolnie mediom do obyczajow kraju Putina, niż Zachodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX