Ile podpisów zebrali kandydaci na prezydenta? Korwin-Mikke był pierwszy, faworyci mają komplet, Palikot... zbiera do końca [SPRAWDZAMY]

Kandydaci w wyborach prezydenckich mają jeszcze dwa tygodnie na zebranie 100 tys. podpisów poparcia. Sprawdziliśmy, ile zdobyli do dziś.
Każdy kandydat, aby zostać oficjalnie zarejestrowanym przez PKW, do 26 marca musi zebrać 100 tys. podpisów poparcia. Ile poszczególne komitety zebrały do dziś? Sprawdziliśmy.

Jako pierwszy podpisy w PKW złożył Janusz Korwin-Mikke. Deklaruje, że ma ich 200 tys. Teraz urzędnicy będą je weryfikowali. Inni kandydaci nie śpieszą się ze składaniem podpisów tak bardzo jak Korwin-Mikke.

W sztabie Bronisława Komorowskiego usłyszeliśmy, że mają "dużo więcej podpisów, niż jest wymagane". Ile dokładnie? Nie wiadomo. Dokładnej liczby nie udało się też uzyskać w sztabie Andrzeja Dudy. Sam kandydat nie chciał dziś wyjawić tej informacji podczas briefingu prasowego. Jednak Beata Szydło, szefowa sztabu Dudy, miała powiedzieć "Rzeczpospolitej", że PiS ma kilkaset tysięcy podpisów.

Tomasz Kalita z SLD poinformował, że Magdalena Ogórek zebrała 150 tys. podpisów. Krzysztof Hetman z PSL zapewnił zaś, że Adam Jarubas ma "wymaganą liczbę" sygnatur. Przedstawiciel sztabu Pawła Kukiza mówi o 50 tys. podpisów. W sztabie Anny Grodzkiej podano nam ostrożne szacunki o 15 tys. sygnatur, choć dziś posłanka mówiła już o 30 tys. - Jesteśmy na ścieżce - zapewnił Marek Matczak ze sztabu Grodzkiej. Bardzo enigmatyczny jest Janusz Palikot. "Zbieramy do końca" - poinformował nas w SMS.

Więcej o:
Komentarze (118)
Ile podpisów zebrali kandydaci na prezydenta? Korwin-Mikke był pierwszy, faworyci mają komplet, Palikot... zbiera do końca [SPRAWDZAMY]
Zaloguj się
 • x2468

  0

  Dziwne.Kto podpisał temu szczurowi na patyczkach JKM? Powinni dokładnie zweryfikować zebrane przez tego nie do końca sprawnego umysłowo osobnika.

 • Jerzy Brzeziński

  0

  O żesz k...a,Komorowski zebrał podpisy.Myślałem że mu się nie uda,trza by to sprawdzić.Nie wierzę że jest w Polsce 100 tysięcy idiotów,którzy go poparli.To niemożliwe.

 • grajag

  Oceniono 9 razy 5

  Myślę, że w ilości podpisów Duda wszystkich pokona . Jeszcze dwie niedziele...mohery zwierają szeregi a i z ambon pewnie popłyną katolickie wytyczne :)

 • red-akcja

  Oceniono 2 razy 0

  Była taka kandydatka w wyborach do eurodumy, nazywała się Wódka. Gdyby tak połączyć ją jakoś z Ogórkiem, to można by zwiększyć zainteresowanie znacznej części narodu wyborami...

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 1

  Jak taki podpis wygląda?
  Ma przynajmniej pesel czy numer dowodu osobistego?
  Bo jeśli nie, to jest bezwartościowy.
  Są odmóżdżeni ludzie, którzy podpisza sie na wszystkich listach.
  Trzeba by sprawdzić komputerowo powtarzalność peseli i anulować niektóre listy.

 • plautilla

  Oceniono 7 razy 1

  „Jeśli pozwolisz, by robactwo się rozmnożyło -rodzą się prawa robactwa. I rodzą się piewcy, którzy będą je wysławiać” A.Saint-Exupery/Twierdza
  Kandydat na Prezydenta Grzegorz Braun o Żydach i Sprzedaży Lasów Państwowych 2015
  www.youtube.com/watch?v=GFQdQ...

 • henryk domagala

  Oceniono 5 razy 1

  Wybory mniejszego ZŁA..... serwuje większe ZŁO... Polakom już nic nie .....POMOŻE.....

 • cometto-pl

  Oceniono 12 razy 4

  "Jesteśmy na ścieżce - zapewnił Marek Matczak ze sztabu Grodzkiej" - taa, na kursie i ścieżce..

 • Zybertulan Puc

  Oceniono 9 razy -1

  Zaraz, zaraz, co ja widzę!? PIS wystawił Dodę na prezydenta???
  Przecież miała jechać na Eurowizję...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX