Ogórek lewicowa? "Ona mówi, że młodzi mają mieć lepiej, a wojny ma nie być - to się nie klei w lewicową wypowiedź"

Roman Kurkiewicz żałuje, że lewica po raz kolejny nie była w stanie wystawić wspólnego kandydata. Jak przyznał w TOK FM, najbliżej mu do Anny Grodzkiej i Wandy Nowickiej. Nie przekonuje go zupełnie kandydatura Magdaleny Ogórek. Do sympatyków kandydatki SLD nie można też zaliczyć Agaty Nowakowskiej. - Nikt nie wie, jakie ona ma poglądy, mówi jakimś wyuczonym tekstem.
Wyborca o lewicowych poglądach może przebierać w kandydatach na prezydenta. Przeważają panie: Anna Grodzka, Wanda Nowicka i Magdalena Ogórek. Na poparcie lewicowych wyborców liczy też Janusz Palikot.

Ale wystawienie tak wielu kandydatów już na starcie osłabia szanse lewicy na dobry wynik, bo głosy ulegną rozproszeniu.

Dlatego Roman Kurkiewicz żałuje, że po raz kolejny ugrupowaniom lewicowym nie udało się doprowadzić do wystawienia wspólnego kandydata.

Publicysta TVN24 i wykładowca Collegium Civitas nie kryje, że najbliżej mu do Anny Grodzkiej i Wandy Nowickiej. Zupełnie nie przekonuje go za to kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Ze skąpych wypowiedzi Magdaleny Ogórek dla mediów nie wyłania się program lewicowy. Ona mówi, że młodzi mają mieć lepiej, przedsiębiorcy łatwiej, prawo trzeba napisać na nowo, a wojny ma nie być. To się nie klei w lewicową wypowiedź - ocenił Kurkiewicz.

Czy Ogórek ma socjaldemokratyczne poglądy?

Do resume poglądów kandydatki SLD dokonanego przez publicystę świetnie pasuje streszczenie jednego z niewielu wywiadów, jakiego udzieliła Ogórek. W zielonogórskim Radiu Zachód przekonywała, że spory należy rozwiązywać na drodze dyplomatycznej, bo "dyplomacji nie zastąpią czołgi"; a prawo - szczególnie dotyczące gospodarki - trzeba napisać na nowo. - Polskie prawo jest zlepkiem po różnych systemach. Żaden prawnik nie zna się na wszystkim, we wszystkich przekrojach prawa - oceniła kandydatka Sojuszu na prezydenta.

Według Agaty Nowakowskiej z "Gazety Wyborczej" władze SLD, wystawiając w wyborach Magdalenę Ogórek, zniechęciły część działaczy partii o dłuższym stażu. - Pojawiają się głosy, że ona nawet nie ma poglądów socjaldemokratycznych. Tak naprawdę nikt nie wie, jakie ma poglądy. Ogórek mówi jakimś wyuczonym tekstem, nie wiem, kto jej to napisał. Nie ma z nią interakcji - oceniła w TOK FM.

SLD szkodzi nie tylko sobie

Nowakowska uważa, że mimo niezbyt dobrych notowań SLD ma szansę zdobyć poselskie mandaty w jesiennych wyborach parlamentarnych. Ale zdaniem dziennikarki Sojusz blokuje "powstanie czegoś nowego na lewicy". Choćby dlatego, że partia Leszka Millera jest niewiarygodna dla mniejszych ugrupowań.

Te z kolei pozostają niszowe. Mimo tego, że eksperci oceniają elektorat lewicy na 20-30 proc.

- Poważnym problemem dla polskiej lewicy jest to, że pod względem społeczno-gospodarczym ludzi o lewicowych poglądach w dużej mierze zagospodarował PiS. A ludzi, którzy chcieliby walczyć o sprawy światopoglądowe, być może nie ma zbyt wielu. Albo te problemy nie są dla nich na tyle ważne, by głosować na Annę Grodzką czy Wandę Nowicka.

Zgodnie z ubiegłotygodniowym sondażem dla "Faktów" TVN na największe poparcie spośród lewicowych kandydatów może liczyć Ogórek, na którą chce głosować 8 proc. pytanych. Na Janusza Palikota chce głosować 2 proc. badanych, na Annę Grodzką 1 proc. badanych, a na Wandę Nowicką - 0 proc.

Analiza: Grodzka kontra Ogórek. Przeciwstawne postulaty lewicowych kandydatek [BLOG]

Więcej o:
Komentarze (20)
Ogórek lewicowa? "Ona mówi, że młodzi mają mieć lepiej, a wojny ma nie być - to się nie klei w lewicową wypowiedź"
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 5 razy 1

  No tak, jeśli młodzi mają mieć lepiej, to znaczy że będą mniej płacić na świadczenia socjalne dla starych - program słuszny, ale nielewicowy.
  Jeśli wojny ma nie być, to znaczy że trzeba powstrzymać Putina - jest tylko jeden sposób: siła i wiarygodna groźba poparta tą siłą.
  Rzeczywiście to pomysły (a raczej kierunki myślenia) nijak nie lewicowe. Tylko że słuszne.
  A inna rzecz, że pani Ogórek nie będzie miała szans zrealizować żadnych pomysłów, ale niezależnie od tego, że myśli pani Ogórek nie staną się ciałem, to jednak zawsze jest lepiej myśleć sensownie, niż bezsensownie (jak z reguły pan Kurkiewicz).

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 0

  Musze Jej przyznac jedno, oprocz tego ze stala sie Aniolem calej Polski, ze wie z kim i jak sie ustawiac do fotografowania:).

  Tu widac najbardziej, ze jest rutynowana :).

  Co ciekawsze, wie tez z jakimi "obiektami" ma to robic:) .

  Od 50 w dol i dzieci - bezpiecznie, a przy okazji zagwarantowane glosy tych pierwszych :).

  No i, zapomnialabym, o tej stalej przeslance : "Trzeba rozmawiac" !

 • tuskaczor

  Oceniono 7 razy -3

  Pani Anno Siek.
  Wczoraj był Dzień Kobiet.Kupiłem mnóstwo kwiatów i obdarowałem nimi swe znajome Panie.Były kawki,pogawędki. Wiosna dopisała.Dzisiaj Pani zeszmaciła mi humor pisząc bzdety ozdabiając je takim MONSTRUM.
  Czyżby brakło kwiatka dla Pani? Szkoda bo mogłem kupić jednego więcej!!!
  Dziś

 • adambielski

  Oceniono 7 razy 1

  "Publicysta TVN24..." i wszystko jasne. Pani Nowakowska i jej zadaniowe, wyuczone teksty nie warte wzmianki. Właściwie, jak podejść z humorem, to pracowitość w produkcji błyskotliwych ocen konkurentów panprezydenta, w medialnych filiach sztabu wyborczego PO jest zabawna. Ciekawe, że bardziej boli pani M. Ogórek, niż A. Duda. Tragifarsa POPiS-u trwa i ma się dobrze. Wszystkiego najlepszego, rodacy...

 • princealbert

  Oceniono 5 razy 1

  zostaf jom f spokoju. Madzia jest fajna.

 • iremus

  Oceniono 14 razy 4

  Panie Kurkiewicz, czy nie wystarczy, że Miller przeprowadził pani doktor Ogórek test na lewicowość? Tylko patrzeć jak się zhabilituje. Trzeba mu zaufać tak jak mu zaufali wszyscy członkowie SLD z Senyszyn i Napieralskim na czele.Tow. Leszek nauczył się prawdziwej demokracji w Samoobronie i teraz ją wdraża w SLD.
  Osobiście uważam, że bardziej przekonującym kandydatem byłby tow. Włodek Czarzasty pomimo że się tak elegancko nie ubiera jak towarzyszka Magda. Pewnie miałby obecnie poparcie porównywalne do poparcia Dudy albo nawet większe. No ale ja w przeciwieństwie do tow. Leszka nie jestem I sekretarzem KC SLD i mój głos się nie liczy.
  A Grodzka w III RP katolickiej nie ma najmniejszych szans. Żyjemy w ojczyźnie JP2 a nie w jakiejś zachodniej demokracji, gdzie liczy się co kto nosi między uszami a nie w majtkach.

 • aa_propos

  Oceniono 17 razy -3

  W pierwszej turze oddam głos na Ogórek. Dałem sobie słowo. Właśnie że jako jedyna mówi trzeźwo o interesach z Rosją.

 • ta.deusz

  Oceniono 12 razy -4

  nie musi nic mówić. wystarczy. że rozchyli usta...
  nonsensopedia.wikia.com/wiki/NonNews:Magdalena_Og%C3%B3rek_dzwoni_do_Putina

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 8 razy 6

  Pojawiają się głosy, że ona nawet nie ma poglądów socjaldemokratycznych...
  ----
  zawsze trzeba rozmawiać.... toż to socjalizm w najczystszej formie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX