Prezydent Komorowski o PiS: "Są ilustracją tego, co nam grozi - braku zgody, awanturnictwa..."

- Na tle awantury urządzanej przez ekstremistów, ludzi o skrajnych poglądach i skrajnych skłonnościach, jeszcze bardziej widać, że zgoda i bezpieczeństwo to hasła, które Polsce służą - mówi prezydent na vlogu, wprost z bronkobusa. Komentuje w ten sposób incydenty na swoich wiecach - grupy zwolenników PiS pojawiły się na dwóch spotkaniach i wygwizdywały przemówienia.
POLUB NAS


Prezydent Komorowski odpowiada przeciwnikom w krótkim wideo, na nowo powstałym vlogu. - Tu, na Podhalu, jest jasne, że walczymy o to, aby Polski nie zdominowała partia, która nie potrafi uszanować hasła "zgoda i bezpieczeństwo", która chce odwrotnych sytuacji - mówi.Tłumaczy też swoje wypowiedzi na spotkaniach. - W Nowym Targu oprócz powitań serdecznych ze strony górali trzeba było też dać odpór akcji zorganizowanej, która miała na celu zakłócić to przyjazne spotkanie. Podobnie w Krakowie widać było grupę zorganizowaną, która nastawiała się na destrukcję, na awanturę. Trzeba było odpowiedzieć i odpowiedziała jej ogromna rzesza mieszkańców Krakowa - mówi.

- Odpowiedział wspaniały komitet poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego, składający się z niezwykłych ludzi, za którymi stoją ich wielkie życiorysy i dokonania. Dla mnie było to jak uderzenie dzwonu Zygmunta - podsumowuje.

"Brak zgody, awanturnictwo, zagrożenie"

- Ja także odpowiedziałem tym, którzy nie potrafili uszanować dążenia do zgody. Ale sami chyba nie zorientowali się, że są świetną ilustracją tego, co nam wszystkim grozi - braku zgody, awanturnictwa, zagrożenia, nieumiejętności współdziałania - stwierdza Komorowski.

Stwierdził również, że to właśnie tej grupie powinien podziękować. - Na tle awantury urządzanej przez ekstremistów, ludzi o skrajnych poglądach i skrajnych skłonnościach, jeszcze bardziej widać, że zgoda i bezpieczeństwo to hasła, które Polsce służą - zauważa.

Zakłócane wiece

Spotkania w Nowym Targu i w Krakowie zakłócały grupy przeciwników prezydenta pod szyldami m.in. PiS i partii KORWiN, które wygwizdały organizatorów wieców. Protest w Nowym Targu zorganizowała posłanka PiS Anna Paluch.

Bojówkarski elektorat powitał Komorowskiego w Nowym Targu [BLOG]

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (849)
Prezydent Komorowski o PiS: "Są ilustracją tego, co nam grozi - braku zgody, awanturnictwa..."
Zaloguj się
 • sbkomuch

  0

  Zięć ubeków dalej szczuje i obraża naród.To za jego kadencji sitwa PO-PSL rozkrada gospodarkę.A sam człeczyna bajarz chroni nadal pomioty komusze i zaprzańców z WSI.Fałszował wybory w imię swego prawa.Nie odpuścimy temu zaprzańcowi za pogardę.Namawia do zgody a sam opluwa opozycję.To matacz i chory na władzę funkcjonariusz aferzystów z PO.Mamy go po dziurki w nosie.Rozliczymy.

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  Paweł A. wśród popierających pana prezydenta Komorowskiego - gratuluję!
  u.

 • sher-rif

  Oceniono 1 raz -1

  Popieram Bronka jego się nie ima pisowska stonka!

 • ossmolony

  Oceniono 4 razy 4

  A co to ? GW daje temu jełopowi darmową propagandę... Przecież ta spasiona morda Komorowskiego na czołówce straszy już 3 dzień !

 • almagus

  Oceniono 2 razy 0

  Pogląd, że jak wybieramy "prawdziwego katolika" będzie uczciwy jest błędny.
  Mało, dodam to jest zdrada!

  Ksiądz i wokół tłumy. Wiarą zajęte rozumy. Ten rząd Boga niezbyt blisko. Należy zabrać mu wszystko. "Opętany nienawiścią" wróg. Z naszym jedynie jest Bóg! Z wiernego wiary plemienia, daruje pieniądze, ziemia.

  natemat.pl/136055,aktor-ogloszony-opetanym-nienawiscia-odpowiada-duchownym-kosciol-zahipnotyzowal-2-mld-ludzi

 • cookies9

  Oceniono 2 razy 0

  Posłanka Paluch walczy o miejsce na pisowskiej liscie do parlamentu...prezes to chamstwo
  i kibolstwo na pewno doceni...

 • jdkonrad

  Oceniono 1 raz -1

  mając PIS naprzeciwko Bronek i PO mają łatwe zadanie: żaden rozsądny wyborca nie zagłosuje przecież na formację składającą się z goowniarzy i mącicieli. Pytanie ilu mamy tych drugich wyborców. Sam nie jestem wielbicielem POtuskowców, ale nie jestem też samobójcą.

 • kontest_two

  Oceniono 2 razy 0

  Prezydent znów wykazał się bystrością i lotnością czołgu t-34, nazywając awanturnictwem sprzeciw wobec tego trwającego osiem lat burdelu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX