Żakowski: Trzeba radykalnie wzmocnić PIP, żeby Polska normalnie się rozwijała

- Z całą sympatią dla polskich pracodawców, którzy są niebywale kreatywni w obchodzeniu prawa pracy, ale trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. ?Dziennik Gazeta Prawna? pisze o tym, jak obejść limit zatrudnienia na umowę na czas określony. Żakowski stwierdził, że odpowiedzią powinno być wzmocnienie PIP.
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze na pierwszej stronie, jak można obchodzić Kodeks pracy, a konkretnie limit zatrudnienia na czas określony, który wynosi 33 miesiące. "Wystarczy zatrudnić znajomego tylko po to, by skorzystał z urlopu bezpłatnego, i przyjąć na to miejsce osobę na zastępstwo" - czytamy.

"Radykalnie wzmocnić Państwową Inspekcję Pracy"

- Z całą sympatią dla polskich pracodawców, którzy są niebywale kreatywni w obchodzeniu prawa pracy, trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków, którzy psują rynek, psują konkurencję, szkodzą wzrostowi gospodarczemu i cynicznie wykorzystują słabość ekonomiczną niektórych obywateli - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski.

- Trzeba radykalnie wzmocnić Państwową Inspekcję Pracy, jeśli chcemy, żeby Polska mogła się normalnie rozwijać - zaapelował Żakowski. - Żeby Polacy normalnie czuli się w pracy - dodał. Zaznaczył, że chodzi zarówno o kwestie mobbingu i molestowania, o których ostatnio głośno, jak i problem ekonomicznej sytuacji pracowników.

O dziurawym prawie pracy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" >>>

Więcej o:
Komentarze (23)
Żakowski: Trzeba radykalnie wzmocnić PIP, żeby Polska normalnie się rozwijała
Zaloguj się
 • wale-czek

  0

  Panie Żakowski, cenię pana jako bezkompromisowy journalist, który swoim doskonałem piórem walczy w Polsce, żeby ludziom żyło się lepiej, by mieli perspektywę sgtabilizacji swojego warsztatu pracy!
  Dotknął Pan bardzo ważny temat walkź z cwaniakami, ktąrzy wykorzystują słabość akt normatywnych, jak również brak silnych Związków zawodowych!

  Powiem Panu tak, gdyby tą energią, która jest zużywana w Polsce przy oszustwach na budowach; w sferze usług traktując ją, jako odnawialne surowce i spalać w elektrowniach węglowych, wtedy planowana elektrownia atomowa na północy Polski byłaby zupełnie zbyteczna!
  W czasie dłuższego pobytu w Polsce obserwuję; Polskie charaktery, są gniewne, pazerne i chciwe! Solidarność jest w Polsce zupełnie wyizolowana!

  Największą słabością jest wiara w to, że pieniądze nie śmierdzą. Od okrągłego stołu w 1989 r. wierzymy, że zarabianie pieniędzy jest aktywnością godną pochwały albo przynajmniej neutralną moralnie - dopóty mieści się w granicach prawa.
  Od wprowadzenie gospodarki wolno-rynkowej, dokładniej rzecz biorąc zaakceptowaliśmy system gospodarczy nazwanym kapitalizmem, który zastąpił gospodarkę socjalistyczną zwaną nakazowo-rozdzielczą!

  W kapitalizmie ludzie stali się wolni, zatem korzystają pełną gembą z liberyzacji, jaką stwarza gospodarka wolnorynkowa. Każdy na swój sposób próbuje uszczknąć z tego wielkiego kołacza dowolności na rynku coś dla siebie, jednak nie zawsze zgodnie literą prawa, które posiada jeszcze wiele luk norma-tywnych!
  Najgorsze jest jednak to, że ci, którzy mają obowiązek z urzędu przypilnować przestrzegania principiów prawa, sami je w sposób bezkompromisowy gwałcą, dla uzyskania korzyści materialnych!
  Co naleśałoby zrobić, by tych wszystkich cwaniaków wyłapać nie wiem, ale jedno wiem na pewno, zacznijmy od siebie samych! Pozdrawiam Walek

 • Borys Szczepaniak

  0

  Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych reklamuje polaków :D www.pudelek.tv/video/Corka-milionerki-reklamuje-polska-TANIA-SILE-ROBOCZA-5634/

 • elzbieta09

  0

  trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków
  ____________
  Tak, wobec cwaniak w rządzie, Sejmie, Senacie parlamencie europejskim, oraz wobec tych, którzy stali się właścicielami Polski - polskich autostrad, banków, bezpodatkowego wielkiego biznesu, prowadzących szkodliwe dla Polski transakcje międzynarodowe.
  Zostawcie w spokoju biednych ludzi, którym nie wystarcza na godziwe życie.

 • ahsowa

  Oceniono 4 razy 0

  Pan Żakowski ma rację trzeba więcej nadzoru nad naszymi biznesmenami cwaniakami którzy dbają tylko o własną kieszeń prawo w stosunku do nich musi być radykalniejsze tak aby nie opłacało im się robić z pracowników niewolników

 • 66ab

  Oceniono 8 razy 6

  PIP tylko i wyłącznie zajmuje sie pracownikami zatrudnionymi na stałe. Jeżeli ktoś zatrudniony na umowę zlecenie, umowę o dzieło lub bezprawnie na czarno (np. niekończacy się okres probny) nie ma co liczyć na PIP bo oni się takimi sprawami nie zajmują i nie leżą one w ich kompetencji. Trzeba samemu walczyć przed sadem bez ich wsparcia. Mamy w Polsce pracownikow i niewolników bez jakichkolwiek praw w świetle prawa.

 • Oceniono 4 razy 2

  Żakowski to jest ekspert od wszystkiego, wielka szkoda, że nie kandyduje na Pryzydenta, jakie byłyby z tego oszczędności, gdyż nie potrzeba by było doradców czy ekspertów !? Przedstawiane od 25 lat przez niego opinie, doprowadziły nie tylko do tych patologii PIP, a które dobrze wie, że były akceptowane, w komisji trójstronnej, np. przez związki zawodowe! Kryzys społeczny w Polsce się będzie powiększał, a to w konsekwencji doprowadzi do napięć, a nie wykluczone, że poleje się krew ! W Polsce nie było i niema dialogu, gdyż nami rządzi liberalna dzicz.

 • daabo

  Oceniono 4 razy -2

  Cudowny Pan Żakowski naprawdę gratuluję.Dzięki to bardzo dobry pomysł.

 • dziadekjam

  Oceniono 4 razy 0

  Ten pan powinien zostać premieroprezydentem z kompetencjami Sejmu, a w Polsce powszechna szczęśliwość by nastała.

 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 18

  trzeba twardszej polityki wobec cwaniaków, którzy psują rynek, psują konkurencję
  ======================================
  Panie red. Żakowski!
  Nie ma WIĘKSZEGO psucia rynku niż ciche przyzwolenie polityków, a co za tym idzie BEZCZYNNOŚĆ organów Państwa, NA NIELEGALNE ZATRUDNIANIE pracowników zza wschodniej granicy, czyli Ukraińców i Białorusinów (tych drugich jest dużo mniej, ale...).

  Dzięki pracodawcom zatrudniającym za dumpingowe stawki i nie płacącym ZUS-u za zatrudnianych na czarno cudzoziemców, trudno jest wymagać SPADKU bezrobocia, a co za tym idzie zapobiegnięcia KATASTROFIE, jaka czeka ludzi za kilkadziesiąt lat, kiedy okaże się że połowa Polaków nie wypracowała nawet minimalnej emerytury

  Nam dziś nie potrzebna jest skostniała i zbiurokratyzowana, działająca od godz. 8 do 16 Państwowa Inspekcja Pracy, tylko sprawna POLICJA PRACOWNICZA, z uprawnieniami pozwalającymi wejść nawet w środku nocy do firmy czy hotelu robotniczego bądź innej "nory" w której tacy cudzoziemcy mieszkają lub pracują po 16 godzin na dobę !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX