"Newsweek": Kaczyński zachwycony kampanią. "Kazał dosypać pieniędzy". Duda z podwojonym budżetem

- Prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi "Newsweekowi" nieoficjalnie polityk PiS. Wedle tygodnika to głównie efekt niedawnej konwencji Dudy, która zrobiła duże wrażenie na Kaczyńskim.
POLUB NAS
Poniedziałkowy sondaż Millward Brown, który po raz pierwszy tak wyraźnie pokazał, że Andrzej Duda ma realne szanse na II turę, z pewnością dał kandydatowi PiS sporo wiatru w żagle.

Jednak jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom " Newsweeka", Duda ma więcej powodów do radości. Tygodnik informuje bowiem, że w ostatnim czasie niemal podwojeniu uległ kampanijny budżet europosła PiS, co z pewnością pozwoli mu skuteczniej walczyć o Pałac Prezydencki z Bronisławem Komorowskim.

Dwa razy więcej pieniędzy na kampanię

"Newsweek" powołuje się na anonimowych polityków PiS, którzy twierdzą, że decyzję ws. funduszy na kampanię podjął sam Jarosław Kaczyński. Dlaczego? Bo bardzo duże wrażenie zrobiła na nim konwencja Dudy sprzed miesiąca.

- Impreza była droga, kosztowała ponad 500 tys. zł, ale wyszła świetnie. Poparcie dla Dudy poszybowało, polepszyło się morale działaczy, a prezes przekonał się, że warto zainwestować w tę kampanię. Kazał dosypać pieniędzy - mówi informator tygodnika. W efekcie sztab kandydata PiS dysponuje dziś nie 5,5 mln zł, jak to było początkowo, ale sumą niemal dwa razy wyższą - 10 mln zł.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (296)
"Newsweek": Kaczyński zachwycony kampanią. "Kazał dosypać pieniędzy". Duda z podwojonym budżetem
Zaloguj się
 • dawidderyl

  0

  Super posuniecie pissu dla kampanii wydania milionow a potem krach i wielka przegrana. Lubie jak pissuarowcy oddaja mocz. Pewnosc ze Komorowski w kilku ostatnich posunieciach zdepcze i zbloci ciciusia Kaczora i przyczyni sie do umniejszenia aktywow pissuuarowcow.

 • tojasz

  0

  Mimo uprawiania prywaty poza Brukselą pobiera apanaże euro-osła,teraz szefuncio dosypał do miski,wszystko ok.Qrwaaaaaaaaaa,dlaczego ten cyrk jest opłacany z NASZYCH pieniędzy?!!!

 • cleo59

  Oceniono 2 razy 0

  Przepięknie Jarosław Zbawca szasta pieniędzmi podatników, aby dopchnąć do żłoba swojego kandydata! Szkoda, że jego "zachwyt" musi być finansowany z naszych podatków! Strach pomyśleć co będzie jak jego kandydat dopadnie koryta i Prezes zacznie "rewanżować się" za poparcie kampanii wyborczej mocodawcom swego żelaznego elektoratu!

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 0

  Będzie powtórka z 2005 i dublet wyborczy a potem kapitulacja?

 • leszekzgd

  Oceniono 4 razy 0

  I bardzo dobrze. Może wreszcie zbankrutują tak jak ich SKOKi.

 • kontest_two

  Oceniono 10 razy -2

  Z wielką satysfakcją czytam nasączone jadem komentarze klakierów i najmimordów platforemki.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 6 razy 4

  To prawie jak w USA. Tam też prezydent dosypuje sobie sam na swoją kampanię.

 • jeszw

  Oceniono 20 razy 2

  Ponieważ prezydentura w polskim systemie prawnym nic nie znaczy, więc niech wygra duda. Jest szansa, że jeszcze przed wyborami parlamentanymi, ci tutaj pełni zachwytu przekonają się co to znaczy oszołomstwo i pustosłowie, brak poważnego programu oraz puste obiecanki. Ja natomiast będę miał niezły kabaret. Komorowski jest nijaki niestety, ale ten duda to klown.

 • katimos

  Oceniono 66 razy -4

  Duda może ci się uda. Co z człowieka robi wiara w to, że został stworzony do uprawiania polityki?... Pamiętam jego pierwsze wystąpienia przed kilku laty – polot wikarego, żarliwość hunwejbina, gramatyka ucznia powtarzającego szóstą klasę. Teraz pracuje nad sobą i uznał, że jest w tym dobry. W dyskusjach, zwłaszcza telewizyjnych, zaczął okazywać przyciężkie poczucie humoru powtarzając banały przeczytane w „Naszym Dzienniku , a ostatnio z trybuny uwodzić zawieszeniem głosu z gracją ciężarnej krokodylicy. Erudycja belfra po Studium Nauczycielskim, wiedza prymusa szkółki niedzielnej, swoboda elektronu metali ciężkich. Typowy przedstawiciel gatunku i jest tak zapatrzony w Kaczyńskiego, że siłą woli i posłuszeństwa koryguje wrodzonego strita w oczach. Król żenady. Cesarz nijakości. Personifikacja rzeczownika „żałość”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX