Komentarze (75)
Bierzesz paracetamol na kaca? Zażywasz kilka leków bez recepty naraz? Uważaj, to się może źle skończyć!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrzeywwa

  Oceniono 9 razy 9

  Czy ktoś a najlepiej pani Olga Kołakowska, może mi wyjaśnić w jakim mechanizmie ASA i Ibuprofen, wzajemnie znoszą działanie przeciwzapalne? przeciwbólowe? Przeciwgorączkowe?

  ""Leczysz zapalenie zatok ibuprofenem, ale postanowiłeś jeszcze "na wszelki wypadek" wziąć aspirynę? No to mamy złą wiadomość: nie tylko osłabiłeś właśnie dobroczynne działanie obu leków, ale też naraziłeś się na poważne problemy zdrowotne.""

  1. Owszem, stosowanie 2 NLPZ łącznie jest nie polecane.
  2. Owszem istnieje zwiększone ryzyko DN
  3. IBUPROFEN zmniejsza antyagregacyjna skuteczność dawek kardiologicznych ASA i to tyle.

  Wniosek:W związku z powyższym, połączenie obu leków, przy zapaleniu zatok, nie zmniejszy ich skuteczności w zmniejszaniu objawów zw z chorobą podstawową.

 • blank8

  Oceniono 16 razy 12

  A czy leki na syndrom niespokojnych nóg i upławy można łączyć z alkoholem?

 • berek-oberek

  Oceniono 3 razy -1

  Tak, tak. Używajcie czopków. To zdrowsze na żołądek, ale nie chwalcie się tym...... to takie nie polskie.

 • mielis

  Oceniono 6 razy -4

  nasi biznesmeni są obrotni nie poszło w USA sprzedacą tutaj...
  www.farmacjaija.pl/po-godzinach/smierc-w-kapsulce.html

 • ft7sj

  Oceniono 78 razy 64

  Kto i kiedy zajmie się w końcu nachalnymi reklamami pseudoleków dostępnych bez recepty? Społeczeństwo jest ogłupiane filmikami o cudownych pastylkach leczących od bólu głowy do bólu pięty. Ten wymuszony na producentach tekśćik "przed użyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą" mógłby równie dobrze brzmieć "łykaj a jak ci zaszkodzi to twoja wina".

 • wodakrolewska

  Oceniono 11 razy -11

  I jaki stąd wniosek ?
  Tylko amerykanske szczepionki nie mają tragicznych skutków ubocznych i chemia przepisana przez przeszkolonego specjalistę chemioterapeutę.
  Ile już tysięcy lat liczba ludności stale przybywała a od kiedy liczba ludności coraz bardziej chorej maleje ?

 • clash67

  Oceniono 14 razy -4

  Źryjta, źryjta te leki. Morda mi się śmieje, że tylu głupszych na tym świecie ode mnie. Ja mam przerębel na wszystko, na głowy bolenie, na pleców swędzenie .... Tej zimy co prawda słabo z przeręblami, ale efekt lodowatych kąpieli ten sam, tylko mniej urokliwie.

 • iremus

  Oceniono 21 razy 7

  .....Leki, nawet te sprzedawane bez recepty, to nie cukierki. .....
  _____________________________________________________________
  Gdyby leki nie były różowymi landrynkami to nie byłoby w telewizorniach agresywnych reklam. Skoro co 5 minut we wszystkich telewizorniach są całe seriale reklamujące leki Goździkowej i podobne i dotychczas nie było żadnej reakcji ministerstwa zdrowia i nadzoru farmaceutycznego to trza wpierd.alać to co nam polecają media, garściami. Np maść na hemoroidy bardzo skutecznie leczy nowotwory odbytnicy, neofuragina raka prostaty a np ulgix raka wątroby i żołądka, łącznie z rakiem trzustki.

 • ascocenda

  Oceniono 13 razy -3

  To nie może być takie proste, że działanie NPLZ ZAWSZE znosi sie wzajemnie, inaczej nie byłoby w sprzedaży leków gdzie połączone są np. paracetamol i ibuprofen (Metafen) czy paracetamol, aspiryna i kofeina (nie pamiętam nazwy, ale kupowałam to w UK, było dobre na sporadyczne bóle głowy wynikające z przemęczenia, nie z jakiejś poważnej choroby..) Piszę to, bo nie bardzo lubię być traktowana jak dziecko. Oczywiście nigdy bym nie brała żadnych leków z alkoholem, a powyższe kombinacje sama odradziłabym osobom z chorą wątrobą, żołądkiem czy krwawieniami, i nikomu nie radziłabym brać za dużo - mnie te wskazania wydają się naturalne, może lepiej edukować ludzi bardziej dokładnie... Co nie znaczy że nie ma leków których działanie się znosi, pewnie są, to wszystko chemia.

 • dejtrejder

  Oceniono 88 razy 78

  Przeciętny Polak nie będzie czytał żadnych ulotek, gdyż i tak ich nie zrozumie. Umiejętność czytania i rozumienie przekazu zawartego w treści jest w dzisiejszych czasach rzadko spotykana. Lepiej w tym czasie reklam i telenoweli sobie w tv pooglądać.

 • turpin

  Oceniono 24 razy 14

  Zażywanie klilu leków na receptę też może źle się skończyć - około połowa lekarzy jest poniżej średniej.

 • adamtko

  Oceniono 12 razy 6

  Zaniedługo kilka osób znadinterpretuje treść artykułu i uzna, że aby być zdrowym należy dalej pić (lub nawet więcej) ale za to nie brać żadnych leków, paraleków i suplementów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX