Rzecznik PiS ostro o Palikocie: Ten błazen, winiarz, milioner spod Biłgoraja? On startuje po to, by obrażać Dudę

- Debata Andrzeja Dudy z Januszem Palikotem? Chodzi o tego winiarza, błazna, milionera spod Biłgoraja? - kpił w RMF FM Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. - Palikot startuje, żeby obrażać Dudę, tak jak kiedyś z polecenia Donalda Tuska obrażał Lecha Kaczyńskiego - dodał rzecznik PiS. Pochwalił z kolei decyzję władz ws. pogrzebu Borysa Niemcowa.
POLUB NAS
- Władze dobrze zareagowały na odmówienie marszałkowi Borusewiczowi wjazdu do Rosji. Mam nadzieję, że na forum UE ten temat także będzie poruszony - powiedział dziś rano Mastalerek w RMF FM.

Marszałek Senatu miał wziąć udział w pogrzebie zamordowanego działacza rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Jednak strona rosyjska stwierdziła, że Borusewicz nie zostanie wpuszczony do Moskwy. W związku z tym podjęto decyzję, że Polska nie wyśle oficjalnej delegacji na pogrzeb Niemcowa.

- Możemy podpisać się pod słowami, że Rosja nie będzie nam wybierała polskiej delegacji - ocenił rzecznik PiS. - Trzeba odpowiadać twardo, ale dyplomatycznie - dodał.

"Wpływ PiS na wysyłanie broni na Ukrainę jest żaden"

Mastalerek odniósł się do informacji, że polski MON wyśle na Ukrainę personel wojskowy, który będzie szkolił ukraińskich żołnierzy. - Wysłanie szkoleniowców na Ukrainę to dobry kierunek, ale żołnierzy na front absolutnie nie chcemy wysyłać - stwierdził rzecznik PiS.

Odniósł się on także do możliwości wysłania lub sprzedaży broni na Ukrainę. - Zgadzam się z Dudą, że daleko idąca ostrożność w kwestii wysyłania broni jest potrzebna. Ale można wysyłać np. broń defensywną - stwierdził Mastalerek.

Zapytany, czy w PiS istnieje rozłam w kwestii broni dla Ukrainy, rzecznik stwierdził, że brak konsensusu w tej sprawie jest raczej w PO. Dodał też, że stosunek PiS w tej kwestii jest raczej bez większego znaczenia. - Bez sensu gadać o tym, czy w PiS jest konsensus o broni. Wpływ Prawa i Sprawiedliwości na to, czy Polska będzie wysyłać broń na Ukrainę, jest żaden - stwierdził Mastalerek.

"Palikot? Winiarz, błazen milioner spod Biłgoraja"

Rzecznik PiS zapytany, czy jest możliwość debaty Andrzeja Dudy z Januszem Palikotem, zakpił, pytając, czy chodzi o "tego winiarza, błazna, milionera spod Biłgoraja?" Mastalerek ocenił, że Palikot tak naprawdę nie chce prezydentury, a kandydując, ukrycie wspiera Bronisława Komorowskiego.

- To jest człowiek, który startuje tylko po to, żeby obrażać Dudę, tak jak kiedyś miał zadanie od Tuska obrażać Lecha Kaczyńskiego - stwierdził rzecznik PiS. - Dziś Polacy oczekują debaty Duda - Komorowski. Debata bez urzędującego prezydenta nie ma sensu - dodał.

"Dobrze, że jest entuzjazm w kampanii Dudy"

Mastalerek zwrócił też uwagę na rosnący wynik kandydata PiS w sondażach. - Nie ekscytujemy się liczbami w sondażach, ale widzimy pewną tendencję. Od miesiąca rośnie poparcie Dudzie, a spada Komorowskiemu - stwierdził.

- Dobrze, że jest entuzjazm w kampanii prezydenckiej, wiara w zwycięstwo i pozytywna energia, bo kiedy zestawi się eventy Andrzeja Dudy i oklapłych, znudzonych polityków PO wysłuchujących Bronisława Komorowskiego, to dobry prognostyk na przyszłość - mówił rzecznik PiS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (500)
Rzecznik PiS ostro o Palikocie: Ten błazen, winiarz, milioner spod Biłgoraja? On startuje po to, by obrażać Dudę
Zaloguj się
 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Boże, co to za prymitywny cham ten Masztalerz.
  Typowy partyjny parobek!
  Tacy byli angażowani do pracy propagandowej w komitetach dawnej PZPR.
  Ten sam gatunek partyjnego prymitywu !

 • Anna ESz.

  Oceniono 1 raz -1

  Milioner , qrde. Znaczy że już nie musi kraść, qrde. A my co panie Duda?

 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Ależ ten Polski Breivik to menda.

 • tojasz

  Oceniono 1 raz 1

  Jako Szczecinianin,pragnę zapewnić,że w Szczecinie są naprawdę wspaniali ludzie. Takie cosia jak Mastalerek,owszem zdarzają się (w niewielkiej ilości),ale są to okazy zrobione przez ojców na próbę których zapomnieli dobić,a my musimy się z tym męczyć.

 • a-ndrzej

  Oceniono 2 razy 2

  Zastanawia mnie zawsze co te Pisiorki maja do Biłgoraja ? Nikomu nie wytykają skąd pochodzi, jedynie zawsze Palikotowi ze spod Biłgoraja. Kiedyś wiecznie robił to Brudziński, teraz pan rzecznik po raz kolejny. Te bidne chłopy spod Biłgoraja wiecznie głosują na PIS, a ten się za to tak odwdzięcza :)

 • hopsiupbec

  Oceniono 3 razy 1

  Breivik, Palikot to pajac i błazen? :)
  A kto się wygłupiał przed kamerami TV - "Damy więcej becikowego, podniesiemy płace" itp. jak nie Duda? A na pytanie dziennikarzy - skąd zamierza wziąć na to pieniądze, odpowiedź była jedna: "Trzeba to skonsultować z ekspertami".
  Więc jak - jeszcze nie konsultował tego z ekspertami, a już dzieli skórę na niedźwiedziu? :)
  I kto tu się wydurnia, jak nie Duda?

 • swieta-panienka

  Oceniono 1 raz -1

  Bez sensu gadać o tym, czy w PiS jest konsensus o broni. Wpływ Prawa i Sprawiedliwości na to, czy Polska będzie wysyłać broń na Ukrainę, jest żaden - stwierdził Mastalerek.

  ________________________________________________________________________

  zgadzam się z "polskim breivikiem" w tej sprawie.
  szkoda że chłopczyk nie potrafi przejść do wniosków bardziej ogólnych:
  Wpływ PiSu na wiekszość spraw jest w tej chwili żaden, wiec bez sensu jest rozmawiać z nimi o czymkolwiek.

 • dodatkowo_zwracam

  Oceniono 2 razy 0

  Swoja droga, trzeba oddac pisowi, ze zdolal zmobilizowac spora grupe osob w internecie, ktora wysmiewa i szydzi z prezydenta Komorowskiego. Jednak bylejakosci kandydata pisu nie da sie zakrzyczec kpina i komentarzami ludzi o mentalosci lumpa.

 • dyskootantka

  Oceniono 3 razy 1

  Palikot przynajmniej gębę ma szczerą, w przeciwieństwie do Dudy. Jego facjata to czysty fałsz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX