Żakowski: Wybory prezydenckie to na razie małpiarnia. Różowy jednorożec wyłania się z chmury konfetti

- Strasznie mi się nie podoba inwazja konfetti do polityki. Ona zastępuje politykę. To oszustwo, ohydny rodzaj marketingu - mówił w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski, oceniając kampanię wyborczą. Stwierdził, że jak na razie ogranicza się ona do ?małpiarni? i dopiero druga tura wyborów daje nadzieję na bardziej merytoryczną walkę o prezydenturę.
Jacek Żakowski i zaproszone publicystki rozmawiały w Poranku Radia TOK FM o kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi. Prowadzący zauważył, że od dłuższego czasu dziennikarze zadają pytanie, kiedy Bronisław Komorowski "obudzi się" i zacznie bardziej aktywnie walczyć o reelekcję. Jak na razie prezydent sugeruje, że jako głowie państwa wręcz nie wypada robić mu hucznej kampanii wyborczej.

"Jak się widzi przaśne zdjątko z wielbicielami prezydenta..."

Agnieszka Romaszewska-Guzy z Biełsat TV zauważyła, że nawet jeśli Komorowski chce prowadzić kampanię "bez baloników i blasku", wszystkie działania powinny być odpowiednio przygotowane, jeśli kandydat chce wyglądać naturalnie. Jak dotąd prezydent ma z tym problem.

- Różowy jednorożec wyłaniający się z chmury konfetti jak u kandydata Dudy, o to chodzi? - powątpiewał Żakowski. - To nie różowy jednorożec, to dobrze przygotowany event kampanijny - żachnęła się Romaszewska-Guzy. - Wychodził młody, energiczny facet. A jak się widzi przaśne zdjątko z wielbicielami prezydenta... - westchnęła.

"Intelektualna taniocha"

Żakowski pytał jednak, czy aby na pewno polityka idzie w dobrym kierunku. - Strasznie mi się nie podoba inwazja konfetti do polityki. Ona zastępuje politykę. To oszustwo, ohydny rodzaj marketingu przeniesiony do sfery, w którą jestem emocjonalnie zaangażowany - skarżył się.

- To straszna taniocha intelektualna - przyznała Renata Kim z "Newsweeka". - Bo wyborcy i my, dziennikarze, przez wiele dni skupiamy się, jak bardzo amerykański był styl tych wystąpień. Zastanawiamy się, co robi kandydat Duda. Czy stoi na mównicy i dziękuje wszystkim bliższym i dalszym znajomym, czy zmienił styl i chodzi z mikrofonem wśród publiczności - wskazywała publicystka. - Jednorożec fałszuje demokrację - wtrącił Żakowski.

"Na razie to jest małpiarnia"

- Nowe odkrycie! Duda dobrze wypadł i mamy teorię, że źle jest robić konfetti. A jakby nie było konfetti, okazałoby się, że PiS robi to źle - zdenerwowała się Romaszewska. - Szanuję Dudę, to rozsądny polityk - odparł Żakowski.

Kim zauważyła tymczasem, że w kampanii brak debaty, która powinna się odbyć. Kandydaci przedstawiają całe spektrum poglądów, które w niewielkim stopniu dotyka kompetencji prezydenta. A sfery "prezydenckie", jak obronność czy polityka zagraniczna, są omijane szerokim łukiem. - Dla demokracji druga tura będzie bardzo dobra - stwierdził Żakowski. - Kandydaci będą musieli usiąść i rozmawiać - zaznaczył.

- Bo na razie to jest małpiarnia. Konfetti, światełka, pani Ogórek kupuje kwiatki. W drugiej turze tak się nie da. Będą musiały odbyć się debaty i może się dowiem, że pan Duda jest lepszy od pana Komorowskiego? - zastanawiał się Żakowski.

Więcej o:
Komentarze (27)
Żakowski: Wybory prezydenckie to na razie małpiarnia. Różowy jednorożec wyłania się z chmury konfetti
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  Dym papierosowy uderza mu w mózg i gada głupoty.

 • razb1947

  Oceniono 4 razy 2

  Żakowski to redaktor PO

 • leming_2015

  Oceniono 7 razy 1

  Kali stracić głosy w sondażach źle , to małpiarnia i konfetti
  Kali zyskać dobrze , znaczy nasz kandydat jest super

 • adambielski

  Oceniono 4 razy 2

  Za małpiarnię, dobrze tresowaną, to ja miałem media. Pozostanę przy swoim zdaniu, bo się z nim zgadzam.

 • leming_2015

  Oceniono 5 razy 1

  niebezpieczny ten daleki wschód dla naszych prezydentów
  kiedyś choroba filipińska , teraz choroba japońska

 • majek-1348

  Oceniono 3 razy 1

  2.03.2015
  Wybierzcie mnie,cyganić potrafię jak mało kto
  Wybierzcie mnie , może mi się spodoba miejsce przy „korycie”, powierzcie mi władzę ,a ja potrafię zaimponować wszystkim jajcarzom, będziecie rechotać przez łzy, Sołtys z wąchocka mi nie dorówna.
  Wybierzcie mnie do powiatu, a ja obsadzę urzędy ślepo posłusznym badziewiem na dodatek bezmyślnym,że jak będzie stało w paragrafach sadzić zielonym do ziemi to posadzą, a jak wypadnie zarządzać głupio to podołają.
  Wybierzcie mnie do województwa, a ja powołam zespół „kameleonów”tak dalece wpasowanych w rzeczywistość że prawdziwy kameleon by im nie dorównał.
  Wybierzcie mnie do rządu, a ja potrafię spieprzyć wszystko co jeszcze nie spieprzone.
  Wybierzcie mnie do sejmu a ja potrafię zamienić Sejm w wytwórnie papierów bezwartościowych, obiecuję wytworzyć pełnego tira ustaw zapisanych drobnym maczkiem, że przy czytaniu obywatelom „mózg kołkiem stawał będzie”.
  Wybierzcie mnie na najwyższy urząd a ja Was „spętam paragrafami i tańczyć Wam karzę. Macie wybór pomiędzy dobrem a złem, wybierzcie mądrych nie koniecznie partyjnych, bo partie mają to do siebie że żądza panowania odbiera im rozum. majek

 • boguslawbch6808

  Oceniono 12 razy 6

  Redaktor Żakowski naprawdę sobie kiedyś wydłubie oko tym długopisem.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 16 razy 6

  Małpiarnię to jak na razie robi obecnie urzędujący Prezydent.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX