Koziej o zabójstwie Niemcowa: Możliwe dwa scenariusze - zamordowały go władze albo niezrównoważony człowiek pod wpływem Kremla

Morderstwo Niemcowa mogło być wcześniej zaplanowane przez władze lub dokonane przez ?niezrównoważonego albo politycznie skrajnego? człowieka pod wpływem atmosfery nakręcanej przez Kreml - ocenia szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Stanisław Koziej, który przyjechał do Lublina na wykład dla studentów KUL.
Zdaniem gen. Kozieja morderstwo mogło zostać wcześniej zaplanowane, "by 'zorganizować Rosjan wokół władzy', żeby pokazać, że pojawia się jakieś wewnętrzne zagrożenie". Generał dodaje jednak, że możliwy jest też drugi scenariusz. - Opcja taka, że władza została zaskoczona działaniem jakiegoś człowieka, który pod wpływem nastrojów, tej atmosfery, która w Rosji od dłuższego czasu panuje, sam zdecydował się na taki akt. Ale musimy poczekać, aby to ocenić, a nie tylko próbować zgadywać - mówi gen. Koziej.

Nakręcanie atmosfery przez Kreml? - To jest zupełnie realne, dlatego że jeżeli obserwujemy, jak działa propaganda rosyjska na zewnątrz, ale i wewnątrz, na swoich obywateli, to wywoływanie tego typu nastrojów nie jest trudne. Trzeba się spodziewać, że różni ludzie niezrównoważeni albo politycznie skrajni mogą na takie kroki się decydować - dodał w Lublinie gen. Koziej.

Pogrzeb Niemcowa

55-letni Borys Niemcow, jeden z liderów rosyjskiej opozycji - został zastrzelony w piątek w centrum Moskwy. W niedzielę opozycja zorganizowała w Moskwie marsz żałobny poświęcony pamięci zamordowanego; przyszło na niego ponad 50 tysięcy ludzi.

Na uroczystości pogrzebowe Niemcowa wybiera się polska delegacja, a w niej m.in. marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i - jak informuje Kancelaria Prezydenta - doradca Bronisława Komorowskiego Jan Lityński.

O ekspansji Kremla i wojnie na Ukrainie przeczytaj też w książkach >>

Więcej o:
Komentarze (109)
Koziej o zabójstwie Niemcowa: Możliwe dwa scenariusze - zamordowały go władze albo niezrównoważony człowiek pod wpływem Kremla
Zaloguj się
 • grey55

  0

  hadza master shogun - czy versje - bull sana !!!!

 • mark6

  Oceniono 4 razy 4

  Żeby było "śmieszniej" to ten KRETYN, jako najbliższy "doradca" Prezydenta RP nie ma
  ŻADNEGO PRAWA DO WYPOWIADANIA SIĘ NA TEMAT POLITYKI ZAGR. !!!
  Polska to kompletny SYF gdzie NIKT nie zna Prawa albo z niego KPI !!!

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  Ale przenikliwa wypowiedź, ile za to płacą?
  Panie prezydencie, otwórz pan drzwi i przewietrz swój dwór bo jedzie jak z kociej kuwety.
  Takie opinie to w gimnazjum a nie za państwową emeryturę, ja ją oceniam na 800 zł, z litości.

 • kosmiczny1

  Oceniono 1 raz -1

  Na dwoje babka wróżyła: "umrze albo będzie żyła". Im dłużej się zastanawiam nad tą śmiercią, tym bardziej klarują mi się dwa scenariusze (oba niefajne): 1) Putin przestał się maskować, 2) ktoś chce wykończyć szczura w pałacu i już tam jest.
  ps: czemu moderacja usunęła mój wcześniejszy wpis tej samej treści?

 • mark6

  Oceniono 4 razy 4

  2 scenariusze????
  Rozumiem! W tym tępym mózgu polskiego " menrza" stanu na więcej scenariuszy nie ma miejsca!
  Jak taka HOŁOTA może mieć coś do powiedzenia w nowoczesnym Państwie?

 • wissenwertes

  Oceniono 4 razy 2

  Morderstwo, morderstwo.
  Mógł się przecież sam zastrzelić.

 • szeptun919

  Oceniono 8 razy 8

  A ja widzę trzeci scenariusz, towarzyszu Koziej - zamordowali go ci, którzy za wszelką cenę chcieli zaszkodzić Putinowi. Nie zaszkodzili Putinowi sankcjami, nie zaszkodzili medialną nagonką na Zachodzie, nie zaszkodzili zbiciem cen ropy, nie zaszkodzili wreszcie atakiem na rosyjską walutę - mimo tych wszystkich aspektów poparcie dla Putina w Rosji rosło, a poparcie dla polityków opozycyjnych spadło do granicy błędu statystycznego. Skoro więc żywi rosyjscy opozycjoniści okazali się dla Zachodu nieprzydatni - postanowiono stworzyć męczennika, łudząc się nadzieją, że może takim posunięciem uda się wreszcie osłabić pozycję Putina. Ale i ta rozpaczliwa wręcz akcja Zachodu najprawdopodobniej spali na panewce. Cóż wówczas wymyślicie, smutni panowie z CIA i kilku innych "przyjacielskich" organizacji?

 • zz1026

  Oceniono 5 razy -3

  kolejny przeciwnik putinamartwy a ruskie kundle juz ujadaja ze to spisek no bo przeciez putin by tego nie zrobil
  cholernego pecha ma ten putin w ciagu jego kadencji juz kilkudziesieciu jego przeciwnikow w spiskach ktos zabil kolewjnych kilkunasatu pozamykal w wiezieniach
  ciezko musi mu sie rzadzic kiedy zamiast uczciwej debaty ktos jego przeciwnikow morduje

 • blue911

  Oceniono 4 razy 2

  Czy CIA mogla byc pod wplywem nastrojow Kremla?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX