Lis: Hofman powiedział, że jest symbolem obciachu i głupoty. Spokojnie, zdetronizuje go Mastalerek

"Wolę czasem chropawą prawdziwość Komorowskiego czy Kaczyńskiego niż plastikowy dynamizm Ogórek czy Dudy" - pisze w najnowszym "Newsweeku" Tomasz Lis. Publicysta narzeka na niekompetentnych, niedoświadczonych "młodych" polityków. Jednak jeszcze bardziej obrywa się ich sztabowcom, "politycznym hofmanoidom".
Tomasz Lis zauważa w najnowszym "Newsweeku", że wybory prezydenckie przedstawiane są jako nadejście "nowego" w polityce. Podkreśla jednak, że młodość w tym przypadku oznacza "brak kompetencji, zupełnie nieuzasadnione dobre samopoczucie, brak zahamowań i ogólną hucpę".

Polityczne hofmanoidy

Publicysta ubolewa nad tym, że żaden z "młodych kandydatów" na prezydenta nie podzielił się dotychczas z publicznością żadną ciekawą ideą. Według Lisa od samych kandydatów gorsi są jednak ich doradcy, "młodzi propagandyści, polityczne hofmanoidy".

Król: To wybory prezydenckie, a nie miss powiatu. Ktoś sobie żarty robi? >>>

Marcin Mastalerek, rzecznik PiS, obrywa od Lisa za przyrównywanie Andrzeja Dudy do Johna F. Kennedy'ego. "Adam Hofman stwierdził właśnie, że stał się symbolem obciachu i głupoty. Chciałbym go uspokoić. Mastalerek lada moment go zdetronizuje" - pisze publicysta.

Milusińscy z SLD

Jeszcze ostrzej Lis pisze o, jak to ujmuje, "trzech milusińskich z SLD". Chodzi o Tomasza Kalitę, Krzysztofa Gawkowskiego i Dariusza Jońskiego. Lis przytacza garść cytatów polityków, jak na przykład z Jońskiego: "Doktor Magdalena Ogórek jest doktorem, jest świetnie przygotowana, jest szlachetnej urody". Publicysta ironizuje, że tak jak Hofman z kompanami zwiedzał Madryt, tak koledzy z SLD zwiedzają "krainę absurdu".

Lis zarzuca Andrzejowi Dudzie, Adamowi Jarubasowi czy Magdalenie Ogórek brak idealizmu, osiągnięć, doświadczeń, autentyczności. "Wolę czasem chropawą prawdziwość Komorowskiego czy Kaczyńskiego niż plastikowy dynamizm Ogórek czy Dudy" - zauważa Lis.Cały tekst w najnowszym "Newsweeku".

Więcej o:
Komentarze (156)
Lis: Hofman powiedział, że jest symbolem obciachu i głupoty. Spokojnie, zdetronizuje go Mastalerek
Zaloguj się
 • prosatis

  0

  Jak ta wazelina mówi o plastiku to jest tylko śmiesznie.

 • elzbieta09

  Oceniono 1 raz 1

  Walka idzie o p. Ogórek. Lis mówiąc, że woli chropawość Komorowskiego lub Kaczyńskiego, popiera tym samym Komorowskiego. Kaczyński przecież nie startuje w wyborach i jego "chropawość" nie ma tu nic do rzeczy. Zagrożeniem dla Komorowskiego jest p. Ogórek i ją Lis chciałby wyeliminować. Jeśli p. Ogórek uzyska niska punktację, Komorowski będzie uratowany, bo wszyscy głosujący na Lewicę zagłosują na Komorowskiego, w drugiej turze. Jeśli Ogórek uzyska wysoka punktację, może się zdarzyć, że ostateczna rozgrywka będzie między nią i Dudą. Bardzo by mnie to cieszyło. Którekolwiek z nich by wygrało - jest lepsze od Komorowskiego.

  Lis boi się tego i chce utrącić Ogórek. Nawet nie umie ukryć swojej gierki.

 • jurekzoliwy

  0

  Nie muszę lubić red. Lisa aby przyznać mu rację, tak jak nie muszę nie lubić pani Ogórek aby uznać jej kandydaturą za dużą pomyłkę. Natomiast mogę nie lubić pana Dudy, jak tylko sobie wyobrażę tę pycunię gadającą frazesy i populistyczne hasełka na stanowisku prezydenta RP. To byłby obciach dla całego dumnego niegdyś narodu.
  A tych, którzy pastwią się nad pomyłką prezydenta (owo nieszczęsne "bul") chętnie bym przeegzaminował z języka polskiego.

 • michalyna

  Oceniono 3 razy 1

  symbolem obciachu jest Komorowski

 • Artur Lubanski

  Oceniono 3 razy -1

  Porównanie Dudy do JFK to wielkie nadużycie wobec niezwykłego człowieka. PIS jak zwykle prowadzi kampanię negatywną. "Jakie są zalety kandydata? Takie,że przeciwnik jest kulawy." Mastalerek jest jeszcze gorszy od Hofmana i równie niewiarygodny jak Duda. Miałem nadzieję, że Ogórek okaże się odważną i mądrą kobietą alę niestety jest tylko ładniutka. Jarubas tchórzliwy. Wszyscy oni nie mają odwagi i rozwagi Komorowskiego.

 • hetman46

  Oceniono 3 razy 1

  Lis ma rację ! Prawicowość jest we mnie od zawsze ( ojciec walczył w AK ) ,ale pisiory to banda głupków. I jak tu nie głosować na PO ?

 • honkers

  Oceniono 6 razy 2

  Niestety, Lis ma rację. Szczególnymi "zdolnościami" w doborze kadr wykazuje się PiS oraz ostatnio SLD. Zgroza !!!

 • zbig501

  Oceniono 2 razy 0

  smoleńskie błazny, specjaliści od gaf zjedzcie najpierw obiat z kaczyńskim, w wolsce i uważajcie na małpę w czerwonym , bo poszczuje was irasiadem i powie spieprzaj dziadu........
  oj chamidełka, chamidełka

 • d4002

  Oceniono 5 razy -3

  a red Lis w tym kieracie niestrudzenie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX