Radziwinowicz: Zabójstwo Niemcowa to prowokacja? Śmiertelność przeciwników Putina jest wysoka. Wina zawsze jest zwalana na kogoś innego

- W tej paranoicznej filozofii, którą się kierują gospodarze Kremla, zawsze jest tak, że ci, którzy giną, a są przeciwnikami Kremla, giną na własną prośbę. Każdy przypadek zabójstwa politycznego tak jest tłumaczony - mówił w TOK FM Wacław Radziwinowicz, korespondent ?Gazety Wyborczej? o zabójstwie Borysa Niemcowa.
Do zabójstwa Borysa Niemcowa, znanego opozycjonisty, doszło w piątek około godz. 23.40 na Dużym Moście Moskworeckim, przylegającym do Wasiliewskiego Spusku, będącego przedłużeniem Placu Czerwonego. Oddano do niego co najmniej siedem strzałów z przejeżdżającego samochodu.

Jak to możliwe, że nikt ich nie zatrzymał?

- To jest pod samym Kremlem - komentował w TOK FM Wacław Radziwinowicz, dziennikarz "Gazety Wyborczej" piszący o Rosji. - Został zastrzelony w miejscu, które powinno być pod szczególnym nadzorem. Tam stale dyżurują ochroniarze, jest mnóstwo policji, tajniaków, dyżurują snajperzy. Dziwnym trafem na moście do spacerujących ludzi pada kilka strzałów, bardzo celnych, a sprawcy spokojnie odjeżdżają - mówił dziennikarz. - Przedziwne to jest, że sprawcy strzelaniny w takim miejscu uciekli. Powinni być natychmiast zablokowani, schwytani, a oni odjechali i rozpłynęli się - komentował Radziwinowicz.

- Policja - jak zawsze w morderstwach politycznych - daje sprzeczne sygnały, że samochód znaleźli, albo nie. Słyszałem, że są nawet trzy auta, ale nie wiadomo, czy można je powiązać z tym, co się wydarzyło - komentował w TOK FM.

Paranoiczna filozofia Kremla

Władimir Putin mówi, że zabójstwo to prowokacja. - W tej paranoicznej filozofii, którą się kierują gospodarze Kremla, zawsze jest tak, że ci którzy giną, a są przeciwnikami Kremla, giną na własną prośbę. Każdy przypadek zabójstwa politycznego, a jest ich cały szereg, tak jest tłumaczony - mówił korespondent "Gazety Wyborczej".

Podkreśla, że "śmiertelność przeciwników Putina jest wysoka niezwykle, ale za każdym razem jest to zwalane na kogoś innego, który chce mu zaszkodzić".

Jaki przekaz idzie do społeczeństwa? - Przykremlowska telewizja Live News opowiada bajki o tym, że Zachód dawał Niemcowowi pieniądze na zrobienie rewolucji w Rosji, a on je przehulał i nie mógł się rozliczyć. Inny jest wątek dotyczący zazdrości, bo spacerował z fotomodelką z Ukrainy i sprawcą mógł być jej mąż lub partner. On jeszcze leżał na moście, a oni to już mówili - podkreślał dziennikarz.

Precyzyjne strzały

Niemcow został trafiony czterema pociskami. Strzelano do niego w plecy, ale bardzo precyzyjnie - naboje trafiły w serce i żołądek. A także w głowę. Mężczyzna zmarł niemal natychmiast.

Sprawców nie schwytano. Świadkowie utrzymują, że zamachowcy poruszali się białym fordem. Powołując się na źródło w policji, Interfax poinformował, że dzięki zapisom z kamer monitoringu ulicznego ustalono już numer rejestracyjny tego pojazdu.

Światowi przywódcy - m.in. Barack Obama, Francois Hollande i Angela Merkel - są "wstrząśnięci zabójstwem".

Lider opozycji oskarżał Putina o korupcję. Niedawno mówił, że matka boi się o jego życie [SYLWETKA]

Więcej o:
Komentarze (148)
Radziwinowicz: Zabójstwo Niemcowa to prowokacja? Śmiertelność przeciwników Putina jest wysoka. Wina zawsze jest zwalana na kogoś innego
Zaloguj się
 • merkury-3

  0

  W polsce panie radziwinowicz zamordowano ministra sportu, szefa policji , leppera i kilku innych i nikt nigdy nie wyjasnil tych zbrodni

 • Andrzej Ekielski

  Oceniono 1 raz 1

  U nas oponenci polityczni są bardziej inteligentni, popełniają samobójstwa poprzez powieszenie się lub strzałem samobójczym. Co kraj to obyczaj.

 • antobojar

  Oceniono 7 razy 1

  Gdyby paranoiczna mania prześladowcza bolała.. Radziwinowicz zwijałby się z bólu.. Ale nasz prezydent współczując, prosiłby żeby W.R. wytrwał w BULU.. bo jest pisanina jest bardzo przydatna naszym władzom i dodaje im animuszu w trakcie lizania amerykańskiej dziurki..

 • 2muzykolog

  Oceniono 5 razy -1

  Dlaczego Putin zabił Niemcowa? Miał do tego bardzo wiele powodów. A afery z tego nie będzie, nie pierwszy Niemcow i nie ostatni. rejimu.net/za-chto-ubili-nemtsova/

 • farkan

  Oceniono 6 razy 2

  Radziwinowicz: Zabojstwo Niemcowa to sprawka Putina. 'Powiedzialem prawde'.
  oto klasyczny przypadek 'efektu potwierdzenia'

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 1

  Wolność słowa a´la GW/Gazeta.pl

  o mentalnym piromanie Wacku R. nie wolno pisać PRAWDY!

  Brawo Czerska/Mysia!

 • wranek

  Oceniono 8 razy 0

  Myslicie, że Stalin musiał zabić tylu Rosjan? Miliony!?!? To było bez sensu. Ale nie szukajcie sensu u dyktatorów. Od pewnego momentu dyktator widzi wszędzie swoich wrogów. Dyktator tworzy atmosferę strachu. I sam nie musi zabijać Zrobią to inni, którzy się boja o własne życie lub pozycje. Albo fanatycy. Ale odpowiedzialność ponosi ON.

 • Stopki Jezuska

  Oceniono 6 razy -2

  Radziwinowicz powinien skorzystać z jakiejś psychoterapii, bo po tym areszcie za szpiegostwo ewidentnie nie może się podnieść i Ruskim zapomnieć - co tam się wydarzyło, pytanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX