"To nie od Dudy zależy, czy wejdzie do drugiej tury". Szacki radzi PiS, jak wygrać wybory

"To nie od Andrzeja Dudy zależy, czy wejdzie on do drugiej tury wyborów prezydenckich" - zauważa na blogu w serwisie Polityka.pl Wojciech Szacki. Zapewnią mu to tylko dobre wyniki pozostałych rywali Bronisława Komorowskiego. Dlatego Duda powinien pomóc Palikotowi czy Jarubasowi - przekonuje publicysta. Jak? Debatując z nimi.
"A gdyby Duda porzucił podręcznik? W jego interesie leży wzmocnienie innych rywali Bronisława Komorowskiego, bo to od nich zależy, czy będzie druga tura" - napisał na swoim blogu w serwisie Polityka.pl dziennikarz Wojciech Szacki. Publicysta tłumaczy, że Andrzej Duda, żeby przejść do drugiej tury wyborów, musi urozmaicić swoją kampanię.

Debaty nie zaszkodzą

Szczególny nacisk kładzie na debaty - ale nie z Bronisławem Komorowskim, ale z pozostałymi kandydatami, na przykład Januszem Palikotem czy Adamem Jarubasem. Szacki podkreślił, że marne efekty kampanii jego przeciwników niszczą jakiekolwiek mrzonki o drugiej turze. "Duda ma jednak narzędzie, by im pomóc. Ogórek nie wydaje się zainteresowana kampanią, ale zarówno Jarubas, jak i Palikot chętnie przyjęliby zaproszenie do debaty z Dudą" - tłumaczył Szacki. Jego zdaniem Dudzie to nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - może pomóc w osłabianiu poparcia Komorowskiego. "Dla kandydata PiS to żadne ryzyko. Z sondaży wynika, że wyborcy PSL są podzieleni między Komorowskiego a Jarubasa. Na Dudę chce głosować tylko 3 proc. z nich. PiS i PSL wykopały między sobą rów nie płytszy niż PO i PiS. Jeśli Jarubas będzie komuś odbierał wyborców, to obecnemu prezydentowi" - komentował.

Duda, Palikot i wspólny interes

Stwierdził, że to samo tyczy się Janusza Palikota, którego kampania osadza się na przejmowaniu wyborców Bronisława Komorowskiego. "Debata z Palikotem? - spyta ktoś. Jak to, przecież politycy PiS bojkotują Palikota. Owszem, ale to jest kampania prezydencka, a nie parlamentarna. Gdyby Duda porzucił logikę partyjną na rzecz prezydenckiej, mógłby sobie tylko pomóc. Byłoby to niewygodne dla urzędującego prezydenta i być może zmusiłoby go do debaty z Dudą. A kandydat PiS byłby mniej "by the book", a bardziej "outside the box". Pytanie, czy Jarosław Kaczyński mu na taką ekstrawagancję pozwoli" - skwitował Szacki.

Cały wpis w serwisie Polityka.pl >>>

Więcej o:
Komentarze (11)
"To nie od Dudy zależy, czy wejdzie do drugiej tury". Szacki radzi PiS, jak wygrać wybory
Zaloguj się
 • observer48

  Oceniono 1 raz 1

  Wygląda na to, że pieski Kremla obawiają się PiSiorów. Wojciech Szacki ma rację. PiS powinien się skupć na odciągnięciu niezdecydwanych wyborców od Komorowskiego, o ile Duda ma wygrać w drugiej turze. Duda musiałby potraktować swoich adwersarzy podczas debaty kulturalnie i inteligentnie "podprowadzić" je w kierunku alienacji Komorowskiego w oczach wyborców, co jako prawnikowi nie powinno sprawiać Dudzie większych trudności.

 • val_drakul

  Oceniono 10 razy -8

  w necie krazy dowcip
  JAKI JEST NALEPSZY LEK NA SEN???
  PRZEMOWIENIE BIGOSA-NAWET KRZESŁA CHRAPIA NA CAŁY GLOS!!!!

 • leo2rys2

  Oceniono 11 razy -5

  Są dwie drogi , pierwszą jest kontynuacja dotychczasowej polityki (słowa min. obecnego rządu) w państwie ,,istniejącym teoretycznie'' i zbudowanym na ,,chu.u , du.ie i kamieni kupie oraz zamiatanych pod dywan afer , albo druga droga odbudowy Polskiej gospodarki i polityki na pozostawionej ,, kupie kamieni '', i dbanie przede wszystkim nie o interes UE a o interes Polskich obywateli.

 • e-komentarz

  Oceniono 16 razy 14

  Nie zależy druga runda od Ogórek, Dudy, Jarubasa, czy kto tam jeszcze da radę zebrać sto tysięcy podpisów. Wszystko zależy od wyborców którzy swojego wyboru nie będą uzależniali od ilości konfetti wysypanego na głowę pretendenta, ani od tego co wykrzyczy głośniej od innych w debatach, albo od tego czego nie powie (jak M.O.). Wyborcy już wiedzą też co prezydent zrobić może, a czego nie może, w odróżnieniu od niektórych pretendentów którym mylą się stanowiska prezydenta i premiera i obiecują że jako prezydent zrobią to co zrobić może tylko premier.

 • 2jan5

  Oceniono 11 razy 7

  Żadnej szansy dla Dudy.Prezes widzi,że kandydat nie zyskuje a może stracić pis i on sam.Sprawa prezydentury staje się drugorzędną.

 • tp70

  Oceniono 23 razy 11

  Szef sztabu:tak będzie wyglądać kampania Br. Komorowskiego - Komorowski musi wygrać w I rozdaniu.Zmiażdżyć i ośmieszyć Dudę. Nie ma się co cackać. Te wybory zadecydują o wielu, bardzo ważnych rzeczach w Polsce. Nie można dopuścić żeby sekta PISlamu dorwała się choć do części władzy. Wrócilibyśmy do XIX wieku pod rządami Kaczyńskiego

 • tp70

  Oceniono 11 razy 3

  Szef sztabu:tak będzie wyglądać kampania Br. Komorowskiego - Komorowski musi wygrać w I rozdaniu.Zmiażdżyć i ośmieszyć Dudę !

 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 15

  "To nie od Andrzeja Dudy zależy, czy wejdzie on do drugiej tury wyborów prezydenckich.
  Zapewnią mu to tylkko dobre wyniki pozostałych rywali Bronisława Komorowskiego."

  Moim zdaniem, summa summarum, zalezy to tylko i wylacznie od wyborcow...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX