Ks. Oko u Olejnik: Do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści

- Korea Północna to obecnie najbardziej piekielne miejsce na Ziemi, a od 70 lat rządzą tam ateiści - mówił w programie ?Kropka nad i? w TVN24 ks. Dariusz Oko. - Jeżeli mówimy o ateizmie, to trzeba pamiętać, że do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści - przekonywał.
POLUB NAS
- Czy Dni Ateizmu w Sejmie powinny przeszkadzać katolickim posłom? - pytała Monika Olejnik. - Ateiści mogą coś takiego robić, tylko może by jeszcze zaprosili ateistów z Korei Północnej - wiemy, że jest to obecnie najbardziej piekielne miejsce na Ziemi, a od 70 lat rządzą tam ateiści. To jest właśnie ateizm. Jeżeli mówimy o ateizmie, to trzeba pamiętać, że do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści. Szacuje się, że ofiary komunizmu to ok. 150 mln ludzi - mówił ks. Oko.

W kolejnej części rozmowy duchowny tłumaczył, że nie miał na myśli wszystkich ateistów - wśród osób niewierzących są też "fantastyczni ludzie". - Ale trzeba pamiętać, że w imię ideologii ateistycznej popełniono największe zbrodnie XX wieku - przekonywał.

"W Sejmie nie są organizowane Dni Ateizmu"

- Muszę sprostować jedną rzecz: w Sejmie nie są organizowane Dni Ateizmu - oponowała Wanda Nowicka. - One są organizowane przez różne środowiska poza Sejmem. W gmachu przy ul. Wiejskiej odbędzie się natomiast konferencja na temat wolności słowa, sumienia i wyrazu artystycznego jako fundamentów demokracji - tłumaczyła wicemarszałek.

- Ja nie biorę odpowiedzialności za emocje niektórych fundamentalistycznych postaci naszej sceny politycznej. Ja mówię o tym, co ja organizuję i za co biorę odpowiedzialność - podkreśliła Nowicka, pytana o reakcje polityków prawicy, którzy traktują wydarzenie jako "policzek dla katolickich posłów".

Nowicka: Kobiety bardzo często nie zgłaszają aktów przemocy

Kolejnym tematem poruszonym przez prowadzącą był problem konwencji antyprzemocowej. - Czy Kościół powinien wkraczać w politykę tak, jak robi to w tym przypadku? - pytała Olejnik. - Polska konstytucja mówi jasno: każda ze sfer (Kościół i państwo - przyp. red.) ma swoje spektrum działania i nie może być tak, żeby Kościół narzucał politykom swoje przekonania czy próbował je egzekwować w prawodawstwie - mówiła Nowicka.

Jak tłumaczyła, konwencja antyprzemocowa umożliwi m.in. powstanie systemu ośrodków świadczących pomoc dla kobiet. - Kobiety bardzo często nie zgłaszają aktów przemocy - przekonywała wicemarszałek. Jej słowa nie przekonały jednak ks. Oko, który twierdził, że w krajach "genderowych" zjawisko przemocy wobec kobiet jest dużo szersze.

Ks. Oko: Do przemocy dochodzi o wiele częściej w konkubinatach"

Monika Olejnik pytała też duchownego o podejście księży do kwestii przemocy i to, czy kobieta chcąca się rozstać z bijącym ją mężem dostanie rozgrzeszenie. - Jestem księdzem od 30 lat i spowiadałem tysiące osób, tysiące kobiet. Prawie nie spotkałem się z przypadkami, by kobiety mówiły o biciu przez mężczyzn. To się wiąże również z tym, że im bardziej ludzie są wierzący, tym bardziej szanują swoje żony. Te małżeństwa są najbardziej udane, które są zbudowane na wierze. One są bardziej trwałe - tłumaczył.

- Ludzie w konkubinatach, którzy nie mają trwałych związków, dużo częściej dochodzi tam do przemocy, do przestępstw. Są statystyki, które o tym świadczą - mówił ks. Oko. Jak dodał, w bardziej katolickich województwach rzadziej dochodzi do aktów przemocy czy zdrad.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (858)
Ks. Oko u Olejnik: Do największych zbrodniarzy w dziejach należą ateiści
Zaloguj się
 • andrzej.rokosz

  Oceniono 2 razy 2

  i katolicy

 • belmondo1956

  Oceniono 2 razy 2

  Zapomniał bidak o Św. Inkwizycji?

 • kbl

  Oceniono 2 razy 2

  Najbardziej mnie śmieszy w Krk wynoszenie na ołtarze BANDYTÓW - zabijających w "słusznej sprawie" sekciarskiej ideologii..

 • politol59

  Oceniono 4 razy 4

  Klesze ględzenie, głosiciel uwsteczniania społeczeństwa.

 • wesolywerther

  Oceniono 3 razy 3

  zakłamana gnida. Największe draństwa w dziejach sa dziełem łajdaków z bogiem na ustach. Czy od jest aż takim krętaczem czy wierzy w te łgarstwa które bredzi?

 • ola-blue

  Oceniono 3 razy 3

  hhehehhehhe, żaden z klechów nie rozśmiesza mnie jak OKO. Powinien jak najcześciej występować w mediach jako żywy i przekonujacy dowód załgania katolickiej sekty.

 • dudibudi

  Oceniono 4 razy -2

  Przecież Olejnik to ubeczka i każdą rozmowę tak prowadzi aby dowalić Polakom. Ona zachowuje się jak kolaborujący z sowietami politruk z PRL.....Tak wiec jej wiarygodność równa się wiarygodności urbana czy innego kraśki.

 • wamal

  Oceniono 2 razy 0

  >>> Ludzie w konkubinatach, którzy nie mają trwałych związków, dużo częściej dochodzi tam do przemocy, do przestępstw. Są statystyki, które o tym świadczą - mówił ks. Oko. <<<
  I dlatego celibat powinien być zniesiony, a ksiądz Oko miał chyba na myśli nie statystykę, ale inne (bliższe) źródła informacji...

 • kylax1

  Oceniono 4 razy 2

  Panie Oko (a raczej Brakmózgu): Korea Północna jest państwem wybitnie wyznaniowym. Panuje tam religia, w której "bogiem" jest Kim.

  Przypominam, że na Ziemi, im niższy poziom religijności danego państwa, tym wyższy poziom życia i jakości bytu obywateli.

  Wystarczy porównać ateistyczne Chiny z zasyfionymi, religijnymi Indiami, gdzie mieszka połowa światowych analfabetów i niedożywionych dzieci.

  Honduras i Salwador, oraz Nigeria to też raje na Ziemi, prawda panie Bezmógzu?

  Bieda i złe warunki życia zabiły setki milionów ludzi, więcej niż jakikolwiek Stalin, czy inny Hitler.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX