"Rzeczpospolita": Ludowcy walczą o poparcie Radia Maryja

Szef PSL walczy o głosy elektoratu skupionego wokół Radia Maryja - pisze "Rzeczpospolita". Janusz Piechociński coraz częściej spotyka się z dyrektorem stacji ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Według informatorów dziennika, to taktyka na tegoroczne wybory prezydenckie i parlamentarne.
"Piechociński stara się nawiązać bliskie osobiste relacje z dyrektorem Radia Maryja, bo liczy na głosy elektoratu lojalnego wobec redemptorysty" - pisze w "Rzeczpospolitej" Andrzej Stankiewicz.

Jak przypomina autor, szef PSL zaczął spotykać się z o. Tadeuszem Rydzykiem jeszcze przed zeszłorocznymi eurowyborami, co zostało odebrane przez rządowych koalicjantów z PO jako "eksces". Jednak według anonimowych informatorów z PSL, to nie zwykły wybryk, a "pomysł na poszerzanie elektoratu" - czytamy w dzienniku.

Według Stankiewicza, ludowcy już od pewnego czasu zaczęli kreować swój wizerunek na konserwatywną cześć koalicji, by być przeciwwagą dla premier Ewy Kopacz, która skłania się czasem do rozwiązań lewicowych.

Jako przykład autor podaje sprzeciw PSL wobec ustawy o związkach partnerskich oraz ratyfikacji konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, którą środowiska prawicowe uznały za "zagrażającą tradycji i rodzinie". Próba przejęcia elektoratu radiomaryjnego może stanowić spory problem dla Prawa i Sprawiedliwości - pisze Stankiewicz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (82)
"Rzeczpospolita": Ludowcy walczą o poparcie Radia Maryja
Zaloguj się
 • tymon99

  0

  wstyd, panowie, zabiegać o łaskę rosyjskiego agenta.

 • genia50

  Oceniono 1 raz 1

  Co obiecuja za poparcie?

 • senior2244

  Oceniono 3 razy 3

  Ludowcy złajdaczą się z każdym byle by tylko utrzymać się przy korycie. To już taka wredna rasa.

 • klarneta8

  Oceniono 2 razy 2

  Zawsze mowilam, ze Piechocinski ma pusto pod czapka.

 • czysty.harry

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawi mnie gdzie udało się znaleźć zdjęcie tej toruńskiej prostytutki na którym się nie uśmiecha aby zachęcić swoich moherowych klientów?

 • dorianamanda1

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj z Rydzykiem,jutro z Hoserem,pojutrze z flaszką Głodziem.Murowane 10%poparcia prawdziwych katolików,bo więcej ich w Polsce nie ma.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Coraz więcej skandalistów w tym biednym kraju,ale świnie będą tylko świniami.

 • razb1947

  Oceniono 1 raz 1

  Gumofilc jest za głupi żeby wygrać z J.Kaczyńskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX