Lis: Putin napluł światu w twarz. To tyran gorszy niż fanatycy Państwa Islamskiego

"Zamiast hamletyzować i kręcić, skrywając hipokryzję i oportunizm, Zachód powinien błyskawicznie dostarczyć Ukraińcom broń" - pisze w "Newsweeku" Tomasz Lis. I pyta, ile "upokorzeń i policzków" trzeba jeszcze, by Zachód zrozumiał, że Putin to nie partner, ale wróg.
"Ile upokorzeń, ile policzków, ile demonstracji siły i aktów bezczelności zniesie Zachód, zanim zrozumie, że tyran nie jest żadnym partnerem, lecz wrogiem, którego trzeba pokonać?" - pyta Tomasz Lis w najnowszym "Newsweeku", odnosząc się do rosyjskiej agresji na Ukrainę.

"Putin jest tyranem"

"Zamiast hamletyzować i kręcić, skrywając hipokryzję i oportunizm, Zachód powinien błyskawicznie dostarczyć Ukraińcom broń" - zaznacza publicysta. Lis podkreśla, że "Putin jest tyranem", który chce powiększyć swoje imperium i złamać wolę Zachodu. Zdaniem Lisa "wydelikacone" państwa Zachodu muszą przestać "gadać", tylko zacząć działać, jeśli nie chcą, by plan Putina doszedł do skutku.

Zwłaszcza że zdaniem Lisa w całym konflikcie chodzi nie tylko o przyszłość NATO i Unii Europejskiej, ale o ducha całej Europy. Ducha, którego nie są w stanie złamać siejący postrach islamiści z Bliskiego Wschodu. Zdolny jest do tego Władimir Putin.

"Putin napluł światu w twarz"

Lis zauważa, że po podpisaniu porozumień mińskich "Putin napluł światu w twarz". "Zachodni politycy potrzebują naprawdę bardzo wiele czasu, by pożegnać się z iluzjami, których bogatsi o historyczne doświadczenia i posługujący się zdrowym rozsądkiem Polacy nie hodowali w sobie nigdy" - zaznacza publicysta.

Szef "Newsweeka" dodaje, że sojusznikami Putina nie są Orban, Le Pen czy Ogórek, ale koniunkturalizm, kunktatorstwo i brak woli Europy.

Cały tekst w najnowszym "Newsweeku".

O Władimirze Putinie i współczesnej Rosji przeczytaj w książkach >>

Więcej o:
Komentarze (113)
Lis: Putin napluł światu w twarz. To tyran gorszy niż fanatycy Państwa Islamskiego
Zaloguj się
 • cronny

  0

  Putin okazał się wiarołomną kanalią gdy - zajmując Krym i atakując południowo-wschodnie rejony Ukrainy - złamał zobowiązania zapisane w Memorandum Budapeszteńskim z grudnia 1994 r.
  Memorandum Budapeszteńskie o Gwarancjach Bezpieczeństwa Ukrainy – porozumienie, na mocy którego Stany Zjednoczone, Rosja i Wielka Brytania zobowiązały się do respektowania suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, oraz powstrzymania się od wszelkich gróźb użycia siły przeciwko jej niepodległości i integralności terytorialnej. A Ukraina zobowiązała się do przekazania strategicznej broni nuklearnej Rosji i przystąpienia do układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej.
  Dobrze, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania nie dały się wciągnąć w tę niemiecko-francuską żałosną kompromitację w Mińsku.

 • Oceniono 1 raz 1

  No to Lis ma przerąbane u Ryszarda "przed sektami" Nowaka. (Art. 136 §3 KK)

  No chyba że pan Nowak uważa że ów przepis dotyczy wyłącznie naigrywania się ze zmarłych papieży.

 • rozagorn

  Oceniono 1 raz 1

  Niech Pan autor sam jedzie na Ukraine i zobaczy, co sie tam naprawde dzieje

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 2

  Putin może i jest tyranem, ale to nie on bombardował swoich obywateli i swoje miasta.

 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  glupi lis czy sprytny lisek?

 • klossbruner

  Oceniono 1 raz 1

  glupi lis czy sprytny lisek...

 • Paweł Makówka

  Oceniono 3 razy 3

  Poziom analizy stosunków międzynarodowych w wykonaniu "najlepszego polskiego dziennikarza" - bezcenny. Po co mi "Foreign Affairs", jak mam Lisa.

 • czysty.harry

  Oceniono 4 razy 2

  Lis ty c h u j k u Wołodia przyśle ci herbatkę z polonem.A tak na poważnie Putina nie lubię ale ciebie obszczymurze chyba jeszcze bardziej.

 • nie-tak

  Oceniono 5 razy 3

  Calkowity odlot tego pseudo dziennikarza, z czyjego polecenia plecie te bajki? Do jakich zaoceanicznych organizacji nalezy i jest z nich placony ze musi mowic to co mu zaoceaniczny pan przykarze? Rosja dba tak USA o interesy wlasnego kraju, o czyje interesy dba ten pozal sie Boze czlowiek ktory nazywa sie Lis? O czyje interesy dbaja polskojezyczne media jak i politycy, polskie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX