W Donbasie walczą ukraińscy ochotnicy. A gdzie jest armia? "Nie ma jej. Oficerowie po stronie Rosjan"

- Gdzie jest dwustutysięczna ukraińska armia? - pytał w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. - Chyba jej nie ma. Nie ma kadry oficerskiej - przyznał Miron Sycz ze Związku Ukraińców w Polsce, poseł PO. Polityk podkreślał, że Ukraińcy boją się już tylko jednego: że oszuka ich własne państwo.
Gościem Jacka Żakowskiego w Poranku Radia TOK FM był Miron Sycz, poseł PO, członek Związku Ukraińców w Polsce. - Jako Ukrainiec mieszkający w Unii Europejskiej czuje się pan zdrajcą czy zdradzonym? - zaczął prowadzący. - W ogóle źle się czuję - westchnął Sycz.

"Ukraińcy boją się, że rząd ich oszuka"

Wczoraj ukraińskie siły rządowe pod ciężkim ostrzałem wycofały się z okrążonego przez separatystów i rosyjskich żołnierzy Debalcewego. To ważny węzeł komunikacyjny, umożliwiający połączenie dwóch separatystycznych republik, ługańskiej i donieckiej. Wszystko działo się mimo wynikającego z porozumień mińskich zawieszenia broni.

Gość Poranka Radia TOK FM podkreślił, że Ukraińcy obawiają się już nie tyle wojny, co tego, że władza "znów ich oszuka". Sycz zastanawiał się też, czy w Donbasie powinni walczyć ochotnicy, czy wolontariusze powinni zbierać pieniądze na armię i gdzie w tym wszystkim jest ukraińskie państwo. Żakowskiego zdziwił natomiast fakt, że w doniesieniach z frontu słychać głównie o "ochotnikach".

Jacek Żakowski: Gdzie jest ta dwustutysięczna armia?

Miron Sycz: Chyba tej armii nie ma. Nie ma kadry oficerskiej.

Co się z nią stało?

- W większości to koledzy oficerów z armii rosyjskiej.

Są po stronie Rosji?

- Może nie bezpośrednio, nie fizycznie. Ale nie są po stronie ukraińskiej. Oficerowie, którzy są obecni, są wynajmowani z zagranicy, opłacani przez prywatny biznes. Tej armii w rzeczywistości nie ma.

O wojnie na Ukrainie i jej tragicznych konsekwencjach przeczytaj też w książkach >>

Więcej o:
Komentarze (280)
W Donbasie walczą ukraińscy ochotnicy. A gdzie jest armia? "Nie ma jej. Oficerowie po stronie Rosjan"
Zaloguj się
 • Piotr Pepe

  0

  No Miron na frot a nie w Polsce sie ukrywacie razem z głównym banderowcą w Polsce Petrem Tymą.

 • merkury-3

  0

  Widac Ukraincom nie zalezy na wlasnym panstwie tylko V kolumna ukrainska w tzw polskim rzadzie dba o interesy banderowcow

 • henrykkreuz

  Oceniono 1 raz -1

  po prostu co mądrzejsi nie chcą walczyć ze swoimi bliskimi i to jeszcze na życzenie USA i w interesie paru żydowskich oligarchów

 • cyniczne_oko

  Oceniono 2 razy 0

  Ukraińscy poborowi uciekają do Rosji, ukraińscy oficerowie przechodzą na rosyjską stronę a na froncie walczą przeciw separatystom kto walczy? Ano walczą cytuję: "wynajmowani z zagranicy, opłacani przez prywatny biznes". Drążąc dalej w tym temacie należy zadaćpytanie - z kim kręci lody ten prywatny biznes opłacający tę idiotyczną wojenkę?

 • Albert Dawidek

  Oceniono 2 razy -2

  Zaprasza patriotow

  "Wylacz TV - wlacz myslenie" Podziemna TV
  1polska.pl
  banderowskie bestialstwo
  niepoprawni.pl/blog/krzysztofjaw/znaczenie-prawdy-historycznej-i-bestialstwo-oun-upa-na-polakach

 • nakarm_zyda_slonina

  Oceniono 2 razy -2

  sława heroinie
  gierojam sała
  wiwat Noworosja

 • felekstankiewicz

  Oceniono 4 razy 0

  Bardzo duzo dowiedzielismy,prawdy obiektywnej na temat walki o pokoj i demokracjie.
  Niestety amerykanska tuba zwana przez niektorych tez GW mowi co innego

 • normalny-parch

  Oceniono 4 razy 0

  nie ma czegoś takiego jak państwo Ukraina... to nazwa geograficznego regionu Rosji, jak np. Mazowsze, czy Podlasie w Polsce... i nigdy nie było...

 • Marek Aureliusz

  Oceniono 5 razy -1

  wieśc gminna niesie iż Poroszenko ma pare fabryk broni i ..teoretycznie nie oplaca sie pokoju zaprowadzac bo biznes na tym ucierpi wiec najlepiej dla tegoz biznesu jest aby ta pelzajaca wojna trwala ze 20 lat..kasa puchnie..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX