"Kaczyński i Miller stchórzyli. Skończy się jakąś dyktaturą albo rządami przebieranych pajaców"

"PiS i SLD wystawiły kandydatów słabiutkich. Kandydatów, których można tylko wyśmiać" - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała z "Polsatu". Jego zdaniem to niebezpieczne dla polskiej polityki, która w ten sposób się cofa. A skończyć się może nawet rządami dyktatora lub "przebieranych pajaców".
Kolejni komentatorzy ubolewają nad kandydaturami w wyborach prezydenckich. Dziś w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gugała z "Polsatu" mówił o wystawieniu przez PiS i SLD Andrzeja Dudy i Magdaleny Ogórek.

"Dudę i Ogórek można tylko wyśmiać"

- Tak jak dziennikarze powinni starać się być obiektywni w komentowaniu polityki, tak politycy powinni być poważni i uczciwi w traktowaniu wyborców - podkreślił. - W tych wyborach liderzy dwóch najważniejszych partii opozycyjnych po prostu stchórzyli. Wystawili kandydatów słabiutkich. Kandydatów, których można tylko wyśmiać - mówił.

Zdaniem Gugały jest to dla polskiej polityki niezwykle niebezpieczne. - Jesteśmy narodem, który przez lata sam o sobie nie stanowił. Nie umieliśmy uprawiać polityki. Powinniśmy się tego uczyć, z każdym rokiem powinno przybywać doświadczeń, powinniśmy budować politykę coraz poważniejszą. A my budujemy politykę, powiedziałbym, postmodernistyczną. To paranoja - mówił dziennikarz.

Rządy przebieranych pajaców?

Gugała zaapelował do klasy politycznej. - Jeśli panowie politycy będziecie ludzi traktować niepoważnie, samemu nie stając w szranki z otwartą przyłbicą, ludzie w Polsce nie będą chcieli uprawiać polityki. Dojdziemy do jakiejś formy dyktatury, rządów autorytarnych, albo rządów przebieranych pajaców, kiedy decyzja o wyborze na urząd decydować będzie, kto jaką miał torebkę czy szkła kontaktowe - skwitował.

Wczoraj w "Dzienniku Gazecie Prawnej" prof. Marcin Król w emocjonalnym tonie krytykował kandydatów PiS i SLD. "Sztuczni ludzie, sztuczne uśmiechy, sztuczne ruchy rąk. Gorzej niż na festiwalu w Opolu. To wszystko mnie obraża" - pisał o konwencjach wyborczych. Wcześniej Daniel Passent zarzucał liderom opozycji, że nie mają odwagi i w wyborach wystawili swoich dublerów.

Więcej o:
Komentarze (200)
"Kaczyński i Miller stchórzyli. Skończy się jakąś dyktaturą albo rządami przebieranych pajaców"
Zaloguj się
 • city-zen

  0

  Gaguła - Mistrz polskiej myśli politycznej!
  Dziękuję Selektywnej.pl za przedstawienie tej "oświecajacej" opinii!
  Swoich - podpisanych intelektualnym potem, pomysłów nie prezentujecie?

 • elzbieta09

  0

  Gugała sam sobie przeczy. Jeśli PiS i SLD wystawiły "słabiutkich" kandydatów - to jak mogą się oni stać dyktatorami w wypadku wygranej? Za "słabi". Jeśli nie wygrają - co sugeruje Gugała poprzez określenie "słabiutki", ich jedynym liczącym się przeciwnikiem, który mógłby wygrać jest Komorowski. Czy Gugała uważa Komorowskiego za potencjalnego dyktatora? A może już nim jest, panie Gugała?

  Plecie się panu Gugale trzy po trzy.

 • Ludwik Kamiński

  0

  „Jest Duda, jest i drugi Duda- mają dudy, udają zucha …
  ale wzbudzają w ludziach pożałowanie bo w te dudy Jarek dmucha”. (po adaptacji autorstwa internauty „REJTAN”).

 • welarg

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński nie stchórzył, jest obecnie bardzo słabego zdrowia. Niedawno zasłabł.
  Nie byłem wielbicielem Kaczyńskiego, ale Duda to przy nim skrajny populista.

 • slade1972

  Oceniono 5 razy 3

  O matko ty moja!
  Pierwszy raz w życiu widzę!
  Gadającego hoja!

 • slade1972

  Oceniono 5 razy 3

  Gupki ji cimnioki łoraz mochiery z PIS-u!
  Tylko POlska pod przewodnią siłą PAŁ-o ji pod dowóctwem niezwycienżonego prezydienta Komunoruskiego orz przywudctem genijalnej KUPAcz łoraz pod doradctwem słońca Pieru ji Eóropy bedzie szła kó postenpowi, dobrobytowi! Ji hoj!

 • gtpress

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Gugala, macie racje, oni zaraz beda tu.......

 • berek_joselewicz

  0

  oj, pokoil bym tego Ogorka !!!

 • ochujek

  Oceniono 4 razy 4

  Rządy przebieranych pajaców. O polskim "epidiaskopie" mówił?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX