Kukiz: "Białoruś zajmie Polskę w dwa dni!". I błyskawiczna riposta szefa MON: "Nie wie, o czym mówi"

- Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. I jak tu poważnie mówić o obronności? - pytał w Poranku Radia TOK FM Paweł Kukiz, który chce wystartować w wyborach prezydenckich. "Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi" - odparł na Twitterze Tomasz Siemoniak, szef MON.
- Nie boi się pan pytań dotyczących spraw zagranicznych, struktury Sejmu? Pytań, które zadaje się kandydatom na polityków i oni wtedy się krztuszą? - zwrócił się Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM do Pawła Kukiza, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Muzyk jest obecnie radnym dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego. - Jestem kandydatem na kandydata. A jeśli chodzi o legislację - od tego są ludzie, specjaliści, sztaby doradcze. Nie muszę znać konstytucji na pamięć - podkreślił.

"Armię trudno nazwać armią"

Wróbel zapytał o projekt "Wisła", czyli plan zakupu systemu obrony powietrznej. Zauważył, że Bronisław Komorowski jest mocno zaangażowany w proces modernizacji armii. - Obecny prezydent współprzyczynił się do takiego stanu armii, że trudno nazwać ją armią - odparł Kukiz, przypominając, że Komorowski był szefem Ministerstwa Obrony.

Gość Poranka Radia TOK FM wspominał gen. Sławomira Petelickiego, według którego białoruskie wojsko opanowałoby Polskę w dwa dni. - Armia wchodziłaby do Polski o godzinie 16.35, bo o 16.30 wojsko kończy służbę i dopiero o 7.30 zaczyna się praca. Ten czas wystarczy, żeby opanować kraj - obrazowo mówił Kukiz.

Siemoniak odpowiada Kukizowi

I kontynuował: - Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. Jak tu poważnie mówić o obronności czy z dumą mówić o byciu naczelnym zwierzchnikiem sił zbrojnych? - pytał. - Najpierw jakieś siły muszą być! One nie istnieją, szeregowcy uciekają z wojska - wskazywał polityk.

Na słowa Kukiza błyskawicznie zareagował Tomasz Siemoniak, szef MON. Na Twitterze podkreślił, że w wojsku jest 86 generałów. "Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi" - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (41)
Kukiz: "Białoruś zajmie Polskę w dwa dni!". I błyskawiczna riposta szefa MON: "Nie wie, o czym mówi"
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  0

  to mamy tych 200 generałów i tysiace oficerków-biurew, czy nie mamy?

 • wlod nat

  0

  "Wzięli już do armii Józka i Franciszka,
  ale mnie nie weznom, bo ja tu nie mieszkam..."
  - dziękuję Panie Pawle :) Za "ZChN" też!

 • antipasti60

  Oceniono 2 razy 2

  Mozna robic sobie podsmiechujki z Kukiza ale zasadne pozostaje pytanie:czy polska armia jest gotowa do konfliktu z Rosja?Ale na to pytanie odpowiedzi nie bedzie, pozostaná tylko madre wyjasnienia:nie 200 a 86 a w og?le to kandydat nic nie rozumie itd itd. A moze to jednak prawda,ze nie mamy armii?

 • stanley1973

  Oceniono 4 razy 0

  Tiaa , Kukiz nie wie co mówi , Kukiz idiota itd. itp. , jedynymi co wiedzą co mówią i mają dożywotnią licencję na prawdę są: Bronek ,Donek, Ewka i reszta zgraji koalicyjnej , wszyscy inni to idioci .

 • pogodny100

  0

  Dla Kukiza kATIUSZA za igrajet.

 • glon4

  Oceniono 14 razy 10

  Niestety gościu ma dużo racji.

 • jaroslavhasek

  Oceniono 12 razy 2

  W Marynarce Wojennej służy 11 admirałów. Sprawdziłem na stronie Marynarki Wojennej RP. Chyba jesteśmy jedną z największych potęg morskich. BTW fakiba dał sygnał, że można pluć na Kukiza?

 • waldek20

  Oceniono 16 razy 6

  @fakiba
  Ja tam uważam że, naciągnął 119 generałów do 200 żeby to jakoś brzmiało w telewizji. A faktem jest, że mamy jako kraj generałów za dużo o co najmniej 60. W USA jest w tej chwili na 1.4 miliona żołnierzy 40 generałów (kraj większy ponad 50 razy od naszego). U nas ta liczba to spadek z dawnych lat no i niepotrzebne podnoszenie rang w wojsku z braku wydarzeń haha. Co do słów o dwóch dniach to ma totalną rację a z pomocą Rosjan jest to nawet 1 dzień - wystarczy wyguglowac informację w necie a nie być takim ignorantem co to wierzy we wszystko co mu powiedzą. I teraz Ruscy walą z obwodu Kaliningradzkiego rakietami w kluczowe cele na zasięg całej Polski - dlatego większość Polskich sił skoncentrowana jest na zachodniej granicy, żeby nas nie wybili od razu do nogi. I co zatkało kakao?

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 11 razy 1

  Riposta godna ministra obrony San Marino - jeżeli takowy jest. Ani wytrawny polityk ani strateg, pewnie przykładem tych z 39 roku, co uciekli przez Zaleszczyki, czy też by nawiał do zaprzyjaźnionego i kierującego nim kraju?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX