Kukiz: "Białoruś zajmie Polskę w dwa dni!". I błyskawiczna riposta szefa MON: "Nie wie, o czym mówi"

18.02.2015 08:20
Paweł Kukiz - muzyk, działacz, radny i kandydat na prezydenta

Paweł Kukiz - muzyk, działacz, radny i kandydat na prezydenta (MIECZYSŁAW MICHALAK)

- Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. I jak tu poważnie mówić o obronności? - pytał w Poranku Radia TOK FM Paweł Kukiz, który chce wystartować w wyborach prezydenckich. "Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi" - odparł na Twitterze Tomasz Siemoniak, szef MON.
- Nie boi się pan pytań dotyczących spraw zagranicznych, struktury Sejmu? Pytań, które zadaje się kandydatom na polityków i oni wtedy się krztuszą? - zwrócił się Jan Wróbel w Poranku Radia TOK FM do Pawła Kukiza, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich. Muzyk jest obecnie radnym dolnośląskiego sejmiku wojewódzkiego. - Jestem kandydatem na kandydata. A jeśli chodzi o legislację - od tego są ludzie, specjaliści, sztaby doradcze. Nie muszę znać konstytucji na pamięć - podkreślił.

"Armię trudno nazwać armią"

Wróbel zapytał o projekt "Wisła", czyli plan zakupu systemu obrony powietrznej. Zauważył, że Bronisław Komorowski jest mocno zaangażowany w proces modernizacji armii. - Obecny prezydent współprzyczynił się do takiego stanu armii, że trudno nazwać ją armią - odparł Kukiz, przypominając, że Komorowski był szefem Ministerstwa Obrony.

Gość Poranka Radia TOK FM wspominał gen. Sławomira Petelickiego, według którego białoruskie wojsko opanowałoby Polskę w dwa dni. - Armia wchodziłaby do Polski o godzinie 16.35, bo o 16.30 wojsko kończy służbę i dopiero o 7.30 zaczyna się praca. Ten czas wystarczy, żeby opanować kraj - obrazowo mówił Kukiz.

Siemoniak odpowiada Kukizowi

I kontynuował: - Mamy, z tego co pamiętam, 200 generałów, 1600 pułkowników i 33 tys. szeregowych, to jest 18 szeregowych na generała czy pułkownika. Jak tu poważnie mówić o obronności czy z dumą mówić o byciu naczelnym zwierzchnikiem sił zbrojnych? - pytał. - Najpierw jakieś siły muszą być! One nie istnieją, szeregowcy uciekają z wojska - wskazywał polityk.

Na słowa Kukiza błyskawicznie zareagował Tomasz Siemoniak, szef MON. Na Twitterze podkreślił, że w wojsku jest 86 generałów. "Pan Kukiz nie ma pojęcia, o czym mówi" - stwierdził.

Zobacz także
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 97 razy 47

  Że Kukiz nie wie o czym mówi to wiadomo od dawna , chłopina gdzieś coś usłyszy i lata po studiach gdzie go zapraszają , zresztą nie wiadomo po co , i powtarza ploty i własne urojenia rozgłasza

 • fakiba

  Oceniono 73 razy 37

  Nie wiem po co zapraszają Kukiza do różnych programów , przecież to nie jest ładnie naśmiewać się z kogoś , i pokazywać jak robi z siebie a co gorsze z rodziny pośmiewisko

 • jerzysm42

  Oceniono 45 razy 29

  Jan Wróbel obawia się, że w trakcie kampanii wyborczej mogą paść pytania, przy których Kukiz się zakrztusi.
  Niepotrzebne obawy. Nie ma bowiem pytania, na które Kukiz nie mógłby coś głupiego powiedzieć. Musi tylko przed taką konferencją coś wypić i coś powąchać.

 • lady.heather

  Oceniono 47 razy 27

  To, że Kukiz nie wie co mówi, to akurat żadna nowość. Mam nadzieję, że będzie jednak pamiętał, że powiedział, że jeśli dostanie mniej niz 5% w wyborach to wycofa się z polityki [ pomijając w tej chwili kwestię czy jest w ogóle w tej polityce]

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 20

  idąc tokiem myślenia pana Kukiza, dla poprawienia obronności kraju wszystkich generałów oprócz jednego należy zdegradować na pułkowników i wtedy będziemy mieli najwyższy współczynnik generał/szeregowiec na świecie i kto nam wtedy podskoczy - jednym ruchem załatwiłem najeźdźców z Białorusi, tez bym się nadawał na prezydenta ;-)

 • danuel

  Oceniono 43 razy 19

  Kukiz do tej pory kolejny "Idiota polskiej polityki" teraz kolejny "Szkodnik polskiej polityki". Gratuluję awansu.

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 12

  To delirium - trzeba mu wybaczyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje