Wybory prezydenckie. Kukiz: Jeśli nie zbiorę 100 tys. podpisów, przynajmniej nie będę musiał kupować garnituru

- Jeśli nie zdobędę wymaganych stu tysięcy podpisów, dzięki którym mógłbym startować w prezydenckim wyścigu, dam sobie spokój. Przynajmniej nie będę musiał sobie kupować garnituru - powiedział w TVN 24 Paweł Kukiz, muzyk i samorządowiec, a także kandydat na prezydenta kraju.
- Na zebranie podpisów mam czas do 26 marca. To bardzo krótki termin. Będę teraz jechał swoją mantrą: łatwiej zebrać podpisy partiom politycznym, które mają swoje klany, swoich urzędników, swoich członków - powiedział Kukiz, który był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". - Liczę na odruch obywatelski - dodał.

Kandydaci lepsi i gorsi

- Zauważyłem, że media, niestety, próbują dzielić kandydatów na poważnych i niepoważnych. Ja jestem, oczywiście, w tej drugiej grupie. Choć sondaże dają mi 4 proc. poparcia, ja im nie wierzę. Ale jeśli to poparcie takie faktycznie by było, to byłoby dobrze - powiedział muzyk. Według niego polskie media "umyślnie bądź nie" przez ostatnie lata "wykreowały obraz prezydenta Bronisława Komorowskiego jako monarchy".

- Każdy, kto by chciał się z nim zmierzyć w wyborach, jest traktowany jako człowiek oszołomiony, niespełna rozumu czy desperat. Moja żona nie przepada za Komorowskim, ale kiedy oznajmiłem jej, że chcę kandydować, bo to etap mojej walki o jednomandatowe okręgi wyborcze, była przerażona - opowiadał Kukiz.

"Jak możesz być w tej grupie oszołomów?"

- Powiedziała do mnie: jak ty możesz być w tej grupie, nie pamiętam, jakiego dokładnie słowa użyła, oszołomów? Tu zaczęła wymieniać nazwiska: Korwin-Mikke, Ogórek... Wymieniła wszystkich, tylko nie Komorowskiego. Przerażona powiedziała, że nie ma pojęcia, dlaczego go pominęła - muzyk relacjonował rozmowę ze swoją żoną.

Rozwijając myśl o jednomandatowych okręgach, powiedział: - Chcę zmienić ustrój na taki, jaki jest w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii. Taki, jaki jest we wszystkich cywilizowanych państwach. Nie chcę żyć w kraju, w którym jest ustrój jak w Afganistanie - powiedział Kukiz.

"Kredyt we frankach to lichwa"

- Moimi PR-owcami są ludzie. Rozmawiam z nimi na ulicy i oni mówią, że jest w Polsce źle, że mamy państwo urzędnicze. Mamy taki ustrój, który nie służy obywatelom. To jest ustrój dla partii politycznych - uważa muzyk.

Jego zdaniem państwo powinno pomóc "frankowiczom". - Kredyt we frankach to nie kredyt. Ja mam taki kredyt i dopiero ostatnio zorientowałem się, że to jest lichwa, nie kredyt - powiedział Kukiz.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (209)
Wybory prezydenckie. Kukiz: Jeśli nie zbiorę 100 tys. podpisów, przynajmniej nie będę musiał kupować garnituru
Zaloguj się
 • laspegas

  Oceniono 1 raz 1

  Tanie są w sklepach pogrzebowych.

 • senior2244

  Oceniono 2 razy 0

  Nawet jak wygrasz to do ciebie najbardziej pasuje drelichowy dres. Więc nie spiesz się z kupnem garnituru bo szkoda tego finansowego wysiłku.

 • annacebula

  Oceniono 3 razy 1

  Akurat to co powiedział o Komorowskim jest prawdą, zrobili z niego świętego i nietykalnego, niewiele ludzi nawet śmie wątpić w to, że właśnie TAK powinna wyglądać prezydentura. Ale niestety jest to miałki, bez wyrazu człowiek, idealny strażnik żyrandola, nasz Pą Prezidą

 • plus_minus_zero

  0

  a harakiri?

 • hildebrant666

  Oceniono 2 razy 2

  Na zdjęciu: kandydat na prezydenta Kukiz Paweł przygląda się trzem białym myszom oraz wychodzącemu ze ściany słoniowi.

 • panbies

  Oceniono 1 raz -1

  Czy będzie 100 tys. czy nie to wypada mieć garnitur w takich sytuacjach..
  Lepiej pisz Pan protest songi bo trochę to leperiada w Pana wykonaniu.

 • kasiagadasia

  Oceniono 5 razy 1

  SPADAJ KUKIZ LECZYC SIE DO SZPITALA, DZIECIOM SWOIM WSTYDU OSZCZEDZ

 • tece92a

  Oceniono 3 razy 1

  Kukiz,ćwicz przodków w noszeniu fraka.

 • tece92a

  Oceniono 2 razy 0

  Paweł Ogórek na prezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX