Niezwykłe zdjęcie polskiego MiG-a na oficjalnym Twitterze NATO

Niezwykłe zdjęcie na oficjalnym amerykańskim profilu natowskim na Twitterze. Widać na nim polskiego MiG-a widzianego z litewskiego samolotu transportowego C-27 Spartan.
Ujęty na zdjęciu samolot to jeden z czterech polskich MiG-29, które od połowy stycznia pełnią służbę na Litwie i strzegą bezpieczeństwa nad Morzem Bałtyckim. Misja zakończy się 30 kwietnia.

Państwa NATO zamiennie służą nad Litwą, Łotwą i Estonią, gdyż państwa bałtyckie nie posiadają własnych samolotów bojowych.Profil "US Mission to NATO" to oficjalne konto amerykańskich sił działających w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (77)
Niezwykłe zdjęcie polskiego MiG-a na oficjalnym Twitterze NATO
Zaloguj się
 • pwttpwtt

  Oceniono 8 razy 6

  'Polskie siły zbrojne wspierają litewskich sojuszników" - Litewscy sojusznicy odwdzięczają się zakazem używania Polskich nazwisk na Litwie................

 • tornson

  Oceniono 12 razy -6

  Hańbą dla Polski jest to że jest częścią bandyckiego amerykańskiego imperializmu.

 • Mirek Mirek

  Oceniono 11 razy -7

  hhaaaaaaaaaaaaa a z tylu pewnie leci bronek na wrotach od stodoly a gdzie f16 pewnie znowu czesci nie maaaaaaaaaaaaaaaa haaaaaaaaaaaaaaa

 • blski

  Oceniono 11 razy 11

  @wejsunek47
  Polska przedwojenna byla biednym zacofanym krajem ktory cudem odrodzil sie po latach nieistnienia. W ciagu 20 lat nasi rodzice i dziadkowie stworzyli w miare jednolity kraj z trzech rozniacych sie pod kazdym wzgledem (inne oficjalne jezyki, prawo, przepisy, gospodarka, administracja) Historia swiata nie zna takich przypadkow. Z tego powinnismy jako narod byc niezmiernie dumni.
  Piszesz PRL...'"zamordował" Polski przemysł lotniczy. .rozpędził konstruktorów bo byli sanacyjni.' Przed wszystkim Niemcy planowo i systematycznie przez 5 lat okupacji eliminowali intelligencje ci nieliczni ktorzy pozostali przy zyciu rzeczywiscie byli i dyskryminowani. Oni sami tez byli nastawieni do powojennych wladz wrogo (nie bez powodow). W rodzinie bylo dwoch inzynierow jeden chyba z wlasnej woli nie chcial pracowac jak mowil dla ludowcow, drugi natomiast ku przerazeniu rodziny zostal wiceministrem rolnictwa (z zawodu byl agronomem, musial nie byc zbyt dobry bo pomagal w prowadzeniu gospodarstwa mojej babci co skonczylo sie olbrzymim zadluzeniem w bankach, jak tez pozyczyl pieniadze od innyh w rodzinie i wszystko diabli wzieli.)

 • wejsunek47

  Oceniono 16 razy -6

  PRL..."zamordował" Polski przemysł lotniczy. .rozpędził konstruktorów bo byli sanacyjni... a to właśnie ich konstrukcje i prototypy przed samą wojną wzbudzały podziw i zazdrość.... zabrakło czasu i kasy bo kilkaset myśliwców mogło zmienić przebieg 1939 roku..... żal i wstyd teraz kraj zamienił się w wiochę i trzeci świat...

 • maksimum

  Oceniono 21 razy -5

  Transportowy leci z otwartym lukiem,bo chlopaki monetami rzucaja w MIG-a i kto wceluje wygrywa 20 doll. a na dole rodzina ma kupe zlomu na sprzedaz.

 • stach_79

  Oceniono 17 razy 9

  I znow jest jak za czasów Krzyżaków... my mamy armię a Litwa wiersze pisze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX