Przedwyborcze obietnice? Premier Kopacz przemawia do urzędników. ''Myślę, że w budżecie na 2016...''

Odmrożenie płac w administracji - to zapowiedziała na spotkaniu z urzędnikami Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie premier Ewa Kopacz. Przyjechała na 95-lecie urzędu. Czy zapowiedź odmrożenia płac nie była jednak kampanią wyborczą?
Szefowa rządu przyjechała do Lublina odznaczyć urzędników medalami za sumienną i rzetelną pracę, gratulowała, życzyła sukcesów. Zwracając się bezpośrednio do nich zapowiedziała, że odmrozi ich pensje. - Chciałabym oceniać i wynagradzać odpowiednio. Myślę, że w budżecie na rok 2016 znajdzie się miejsce - przy lepszej kondycji naszych finansów - na to, abyśmy wreszcie mogli odmrozić wasze płace - mówiła Kopacz.

"Przeszliśmy przez kryzys suchą stopą"

Można było odnieść wrażenie, że to typowa obietnica wyborcza. Projekt budżetu będzie we wrześniu, a to czas kampanii. Urzędnicy zabiegali zresztą o podwyżki już wcześniej wielokrotnie. Z tłumaczeń samej premier wynikało jednak, że powody odmrożenia płac będą inne - Polska jest w lepszej sytuacji ekonomicznej.

- Polska to kraj, który borykał się ze swoim kryzysem, kraj, który przeszedł ten kryzys suchą stopą. A więc robiliśmy wszystko przez ostatnie lata, zaciskając pasa, żebyśmy na tle innych krajów europejskich nie wypadali blado. Dzisiaj jesteśmy drugą gospodarką w Europie - mówiła szefowa rządu.

Brama internetowa do administracji - nowość dla interesantów

Ewa Kopacz mimo wyróżnień i gratulacji dla urzędników apelowała jednak, by byli jeszcze bardziej otwarci, życzliwi i cierpliwi dla interesantów, "by pozwolili Polakom czuć się współgospodarzami urzędów". Mówiła przy tym, że chce, by urzędy były bardziej otwarte i przyjazne dla zwykłych ludzi. Zapowiedziała też otwarcie bramy internetowej do administracji - portalu, na którym znajdziemy informację, krok po kroku, jak załatwić konkretną urzędową sprawę. - Tam w tym jednym miejscu, w serwisie informacyjnym, zebrany będzie opis co najmniej 80 procedur, które można załatwiać w każdym z urzędów - zapewniła premier.

Szefowa rządu zwracała uwagę urzędników, by ich rozmowy telefoniczne z seniorami były pełne cierpliwości i wyrozumienia. - Chcemy prosić państwa o to, by rozmowy telefoniczne, które są bardzo istotne dla ludzi starszych, wykluczonych cyfrowo, żeby odbywały się one z odpowiednią dozą cierpliwości i wyrozumiałości, ale przede wszystkim z odpowiednią informacją - mówiła Ewa Kopacz.

Apelowała też o prosty przekaz urzędowych pism wysyłanych do interesantów. - Bez tego urzędniczego żargonu, który niestety niekiedy irytuje i powoduje, że ludzie mówią, że napisali im półtorej strony, a oni nic z tego nie wiedzą - mówiła premier. Ewa Kopacz nie chciała rozmawiać w Lublinie z dziennikarzami. Wiadomo, że po wizycie w urzędzie spotkała się z lokalnymi politykami Platformy Obywatelskiej. Jedna z osób, która była na spotkaniu, przekazała nam, że to było spotkanie wewnętrzne PO.

Więcej o:
Komentarze (25)
Przedwyborcze obietnice? Premier Kopacz przemawia do urzędników. ''Myślę, że w budżecie na 2016...''
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  Ewa, odpuść i wracaj do Szydłowca. Tam jesteś w stanie mniej spie...ć!
  Na POhybel nieudacznikom!
  u.

 • plorg

  Oceniono 1 raz 1

  "Odmrożenie płac w administracji - to zapowiedziała na spotkaniu z urzędnikami Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie premier Ewa Kopacz. "

  Rozbuchana administracja to podstawa elektoraku PO (Pustych Obietnic).

 • rokko

  0

  "Drugą gospodarką w Europie"? No no, to przegoniliśmy Francuzów i Angoli (o Włochach i Hiszpanach nie wspominając) po prostu w mgnieniu oka!

 • iremus

  Oceniono 4 razy 2

  Przedwyborcze obietnice? Premier Kopacz przemawia do urzędników. ''Myślę, że w budżecie na 2016...''
  _________________________________________________________
  Przecież nie od dzisiaj wiadomo, że armia biurw to żelazny elektorat panujących przy żłobie partii politycznych. Im nic nie trzeba obiecywać. Oni doskonale sobie zdają sprawę, że w przypadku zmiany partii rządzących zmieni się armia urzędnicza.

 • gwmacie

  Oceniono 2 razy 2

  Tak jest. Górnikom się cośtam zabrało, to te samo cośtam odda się urzędnikom. A oni i tak mówią, że przedsiębiorca to dla nich złodziej. Więc dalej będą trzebić ile wlezie. Mafia urzędnicza trzyma się mocno...

 • Max Inno

  Oceniono 9 razy 5

  Pani Kopacz, jak jest dobrze? To dajcie Polakom żyć we własnym kraju i zajmijcie się rządzeniem a nie bzdurami, pastylkami po i innymi rzeczami ważnymi ale znacząco mniej w stosunku do takich zadań jak:

  - likwidacja ZUS i stworzenia rządowych emerytur jak w UK (czy mamy czekać aż Unia was pogodni i zmieni te tragiczne zasady płacenia i czucia się szczutym przedsiebiorcom we wlasnym kraju?)
  - likwidacją nadmiernej liczby urzędników, urzędów (czas na systemu informatyczne)
  - wyłączeniem Państwa z gospodarki
  - podwyższeniem kwoty wolnej od podatku do minimum 10.000 zł (okradacie biednych ludzi! nie macie na to? podwyższcie bogatym!)
  - reformą służby zdrowia
  - oczyszczaniem Polski z bezopirenu i p10 itp..
  - wprowadzeniem minimalnej płacy za GODZINE!!!!!!!!
  - wprowadzenie pilnie EURO (musicie się jeszcze nakraść w złotówkach?,. ile to potrwa? jestesmy w Unii czy poza nią, poza strefą krajów o normalnych zasadach? pasuje wam to co? po co iść na przód, lepiej dusić naród!)

  To są REFORMY, a nie wasze pieprz**** o bzdetach i ciągłe kampanie kto fajniej gada! Weźcie sie do roboty, bo wszyscy młodzi stad wyjada!!! Czas na prawdziwe reformy! CZas na Polskę na dumnych ze swej Ojczyzny Polaków. Zacznijcie czytać te fora i brać po uwagę bo to nie piszą INTERNAUCI, to piszą ludzie nie kosmonauci i przestańcie myśleć karierą bo tak szybko jak zostaliście powołani do rządzenia możecie tak szybko wylądować na ulicy!!! Spowodują to ludzie Ci którzy będą mieli dość przedstawiania ile wyniosło ZASRANE PKB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • plautilla

  Oceniono 3 razy 3

  Urzędnicy !
  Oto zarobki urzędników w niestołecznym magistracie miasta, gdzie zatrudniono ok. 2 tysiące osób : średnia pensja sięga 4 tysięcy złotych. 6,7 mln zł miesięcznie przeznacza się na pensje urzędników magistratu jednego wojewódzkiego miasta. Dyrektorzy departamentów zarabiają po 12,7 tys. zł.
  Oprócz urzędników Miasta, zatrudnionych jest drugie tyle urzędników w urzędzie wojewódzkim w tymże mieście, a średnia pensja to 3,600zł. Trzeci pod względem wielkości jest urząd marszałkowski ze średnią 3,900zł.
  To już kasta, nomenklatura - lustrzane odbicie nomenklatury z PRL. Wraz z rodzinami żelazny elektorat Niemiłościwie panującego Komorowskiego i p.KidawyB. z podopieczną E.Kopacz i zdegenerowanym marszałkiem i posłami. Urzędnicy własnie czekają na trzynastki, które im wypłaci się na początku marca. Wszyscy cicho sza.

 • olecki11

  0

  hehe tyle warte te obietnice co gadanie oszusta tuska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX