Wielowieyska do Kality: Czy pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?

- Magdalena Ogórek wejdzie do drugiej tury i wygra wybory prezydenckie - przekonywał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Kalita ze sztabu kandydatki SLD na prezydenta. - Pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy? - upewniała się Dominika Wielowieyska. Podobnych wymian zdań było w tej rozmowie więcej.
Gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku Radia TOK FM był Tomasz Kalita, rzecznik sztabu Magdaleny Ogórek, kandydatki SLD w wyborach prezydenckich. Polityk przekonywał, że sobotnia konwencja wyborcza Ogórek była wielkim sukcesem, choć część obserwatorów i zdecydowana większość polityków jest innego zdania. Sceptycyzmu nie kryła też sama Wielowieyska, co pokazuje kilka wyimków z rozmowy.

Osobista decyzja

Dominika Wielowieyska: Kiedy powita nas Magdalena Ogórek, która nie chce rozmawiać z dziennikarzami?

Tomasz Kalita: To będzie osobista decyzja pani Ogórek.

Dominika Wielowieyska: Niech pan z nas nie żartuje.

Sala głodna sukcesu

Tomasz Kalita: Nikt żadnych braw nie planował. Sala była głodna sukcesu i ten sukces pokazała Magdalena Ogórek, która wejdzie do drugiej tury i wygra wybory prezydenckie.

Dominika Wielowieyska: Pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?

Ogórek i Obama

Dominika Wielowieyska: Pan mi wskaże kandydata w wyborach prezydenckich, który od początku ogłoszenia startu ani razu nie zmierzył się z pytaniami dziennikarzy.

Tomasz Kalita: Proszę bardzo: Barack Obama...

Dominika Wielowieyska: Nie no, błagam...

Spontaniczny śmiech

Tomasz Kalita: Nasza konwencja była autentyczna, spontaniczna.

Dominika Wielowieyska: (śmiech)

Więcej o:
Komentarze (36)
Wielowieyska do Kality: Czy pan ma minimalny szacunek do inteligencji słuchaczy?
Zaloguj się
 • kor102

  Oceniono 7 razy 1

  Dominika Wielowieyska: Kiedy powita nas Magdalena Ogórek, która nie chce rozmawiać z dziennikarzami?
  --------
  A kiedy z dziennikarzami spotkał się Bronek, pomijam oczywiście te pałacowe ustawki.
  Widziałem ostatnio jak zeznawał, ale on tam nic nie pamiętał, może dlatego boi się dziennikarzy?

 • adambielski

  Oceniono 16 razy 8

  Wielki szacunek dla inteligencji słuchaczy i czytelników, ma natomiast pani Wielowie/y/ska i jej psiapsiółki. Wystarczy posłuchać i poczytać. Zalecam...

 • 1stanczyk

  Oceniono 13 razy 1

  "Pozwólcie nam prowadzić kampanie ..."

  Pozwólcie nam oceniać ...
  Jest nieprawdą, że najbardziej demokratyczną formą kontaktu pomiędzy wyborcami a desygnowanym kandydatem jest Internet.

  Internet jest nie tyle demokratycznym co komercjalnym sposobem komunikowania się szczególnie w sytuacji wyborczej.

  Stawia kandydatkę w uprzywilejowanej pozycji korzystania z sztabu ludzie i wyborczej statystyki by przygotować pasujący do tego program wyborczy.

  Taka strategia jest niczym innym jak zapowiedzią kolejnej już w naszym kraju przedwyborczej mistyfikacji polegającej na zdobywaniu poparcia nie w oparciu, dzisiaj nie tyle już obiecujący poprawę sytuacji w kraju co przygotowanie kraju na najgorsze, program wyborczy ale na obiecywaniu tego co wyborca sobie zażyczy i co oczywiście, jak w przypadku wcześniejszych podobnych plugawych przedwyborczych medialnych manipulacji jest zwyczajnie nierealne a służyć ma jedynie wygraniu wyborów.

  Przypomina sytuacje klientów banku starających się o kredyt.
  Dostarczają wszystkich o sobie informacji a potem bank w majestacie prawa robi ich zwyczajnie w ch...a i okrada.

  Kalita ma wyborców za kompletnych debilów !!

  Mam dla Niego dobra rade: niech weźmie kolo i pie...ie się w te swoje łyse czoło ..

 • mediatan

  Oceniono 24 razy 4

  Czy pani Wielowieyska ma chociaż odrobinę kultury osobistej? Jakby się Pani czuła gdyby ktoś panią zaprosił i wyśmiał? Nawet nie wiem jak nazwać osobę o takich standardach etycznych. Czyżby p. Wielowieyska wzorowała się na p. Olejnik, która zaprasza rozmówców tylko po to, żeby im przerywać. Zatem po co wam goście, szanowni dziennikarze, skoro wiecie lepiej, nie szanujecie ich, wyśmiewacie i przerywacie wypowiedź. Wcale mnie nie dziwi, że p. Ogórek niekoniecznie ma ochotę na wasze "przesłuchania". Całe szczęście są jeszcze osobistości pokroju prof. Łętowskiej, która na takie zachowania sobie nie pozwala i jasno punktuje waszą rządzę sensacji.

 • milleniusz

  Oceniono 16 razy 2

  Słowa "kalita" i "inteligencja" nie powinny występować w jednym zdaniu. Przepraszam, ale nie mogę patrzeć na tego pana. Dokładnie taki sam kaliber jak Błaszczak (który nota bene gdzieś zaginął ostatnio)...

  Co do meritum, to bycie kobietą, nawet atrakcyjną, naprawdę nie jest kryterium w tych wyborach. W żadnych wyborach nie jest, może z wyjątkiem seksistowkich wyborów różnorakich misek. To właśnie jest nasz zaścianek, że podczas gdy rządzą nami zwykle leśne dziadki, wystawiana jest atrakcyjna kukiełka, aby pokazać postępowość lewicy. Z tym, że to jest tak fałszywe, puste i zakłamane, że nikt z nawet ćwiercią w miarę poprawnie funkcjonującego mózgu, nie nabierze się na to, iż ta pani reprezentuje postępowość, feminizm, czy tak u nas potrzebne szeroko rozumiane równouprawnienie.

  Jest pani Ogórek bowiem piątą kolumną leśnych dziadków. Atrakcyjną i inteligentną, przyznaję. Lecz tylko tanią apratką (jej, nawet "aparatczyk" nie ma swego żeńskiego odpowiednika).

 • boguslawbch6808

  Oceniono 22 razy -4

  Wczoraj Olejnik. Dzisiaj Wielowieyska. Wieczorem Lis. Jutro Żakowski i Paradowska.
  Litry jadu wyplute tylko po to żeby Pan z Pałacu obijał się następne 5 lat.

 • jurek4491

  Oceniono 21 razy -1

  Jak na razie nie ma obowiązku żeby kandydat na prezydenta spowiadał się żurnalistom .
  Wścieklizna dopadła podstarzałe kwoki ze wszystkich stacji telewizyjnych , ostrzą pazury i zgrzytają zębami żeby ją dopaść i wziąć na spytki a tu takiego WAŁA .
  Pewnie zazdroszczą kandydatce: wykształcenia, inteligencji, obycia i urody i tak bardzo się na nią zasadzają , z taką zajadłością nie atakują żadnego innego kandydata a do wyścigów zgłosiło się już kilka osób .

 • boguslawbch6808

  Oceniono 23 razy -1

  Wielowieyska: (śmiech) Niezależna dziennikarka czy idiotka?

 • pro-contra

  Oceniono 19 razy -3

  Wielowieyska? Po zachowaniu sądząc, raczej małorolna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX