Nawierzchnia mostu Łazienkowskiego powyginana. Na nagraniach widać podskakujące samochody

Pożar na moście Łazienkowskim poważnie uszkodził jego nawierzchnię. Na zdjęciach kierowców widać, że asfalt odkształcił się i pofalował.
Pożar pod mostem Łazienkowskim, od którego zajęła się jego konstrukcja, wybuchł wczoraj późnym popołudniem. Rozgrzana stalowa konstrukcja mostu spowodowała odkształcenie się asfaltowej nawierzchni. Kierowcy, którzy przejeżdżali przez most przed samym jego zamknięciem, relacjonują, że jechało się po nim jak po wyboistej leśnej drodze. - Na asfalcie robiły się bąble, samochody podskakiwały - relacjonuje reporter Gazety Wyborczej.Na filmach nagranych z samochodu widać, jak auta podskakują na pofalowanej nawierzchni.Najbardziej zniszczone są prawdopodobnie lewe pasy ruchu, nieco mniej środkowe. Znajdujące się po skrajnych stronach mostu buspasy są ponoć nieuszkodzone.

Nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa

Nad ranem rozpoczęła się wizja lokalna na miejscu zdarzenia. Mieszkańcy Warszawy mogą się jednak już teraz spodziewać, że most zostanie zamknięty na dłużej. Kiedy podobny pożar wybuchł na moście Łazienkowskim w 1975 roku, został on zamknięty na miesiąc. Wtedy również zapaliła się drewniana konstrukcja techniczna pod samym mostem.

W gaszeniu pożaru na moście wzięło udział 40 jednostek straży pożarnej. Akcja trwała 12 godzin. Wstępna diagnoza zniszczeń ma być ogłoszona około godz. 12.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (81)
Nawierzchnia mostu Łazienkowskiego powyginana. Na nagraniach widać podskakujące samochody
Zaloguj się
 • krzysztof-s-live

  Oceniono 1 raz 1

  Właściwie, to już nie ma się czym martwić. WRÓG U BRAM! Wkrótce na linii Wisły trzeba będzie wysadzać mosty, aby opóźnić marsz wojsk rosyjskich na zachód Europy. Później przyjdzie czas na Odrę. Polska zostanie bez żadnego mostu.

 • pawdz

  0

  Jaki burdel jest w warszawskiej PSP aby po alarmie o godzinie 13 nic nie zrobić i dopuścić do katastrofalnego pożaru mostu kilka godzin później....!
  To jak zbieranie w hełmy banknotów po pożarze Rotundy!

 • pawdz

  Oceniono 1 raz -1

  POstpezperowski burdel tu panuje! Gawor laleczka na bruk!

 • ht

  Oceniono 1 raz 1

  Naprawa potrwa z pół roku, jak dobrze pójdzie.

 • pro-contra

  Oceniono 2 razy 0

  Oczywiście aktualna bezpieka (CBŚ) uzna, że ogień przez nieuwagę zaprószyli bezdomni, bo tak dla ciemnogrodzian będzie lepiej.
  Ciekawe tylko, kto chciał nas postraszyć?

 • pro-contra

  Oceniono 2 razy 0

  W 1975 roku straty z powodu sabotażu i podpalenia instalacji pod powierzchnią Mostu Łazienkowskiego (a w efekcie zamknięcia go dla ruchu na długie lata), były liczone w dziesiątkach miliardów złotych.
  Sprawcy, chociaż nawet dzisiaj znani, nigdy nie odpowiedzieli za swój czyn.
  Już wtedy komuna cackała się z syjonistyczną opozycją jak matka z łobuzem.

 • eol7

  Oceniono 2 razy 0

  Centrum europejskiej stolicy Polski, a tu jeden z najwazniejszych mostow nie jest pod zadna ochrona. Ktos pali sobie pod mostem ognisko i nikogo to nie rusza, nie interesuje. Zadnych sluzb. Most jest w remoncie a nie ma tam zadnej kontroli i ochrony budowlanej.
  Gdyby tak bandycka rosja chciala zrobic jekis sabotaz to nie mialaby zadnych problemow, aby zrobic u nas pogrom i ruine.

 • pro-contra

  Oceniono 7 razy 3

  W 1975 roku to była akcja "podziemnych struktur opozycji" na ulotkach zaywana "7 pożarów na VII Zjazd Partii" (PZPR).
  Pożar Mostu Łzienkowskiego był silnym ciosem w funkcjonowanie Miasta.

  Zapłonęły wtedy m.in. Wyścigi Konne na Służewcu, spłonął doszczętnie Centralny Dom Towarowy (po odbudowie przemianowany na "Smyk").
  Najgroźniejszym pożarem było podpalenie Zakładów im. Róży Luksemburg na Woli, gdzie zachodziło niebezpieczeństwo eksplozji zmagazynowanych tam w stalowych butlach latwopalnych gazów. Wtedy pół dzielnicy mogłoby przestać istnieć.

  Ciekawe, co tym razem ktoś chciał "uczcić"?

 • Abe Ce

  Oceniono 3 razy 1

  21 wiek i drewniana konstrukcja. Takie rzeczy dzieja sie tylko w Polska :). Ja rozumiem ze most stary itp, ale on byl dopiero remontowany tak dla przypomnienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX