Putin bije rekordy popularności. 74 proc. Rosjan zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich [SONDAŻ]

"Gdyby wybory prezydenckie byłyby w najbliższą niedzielę, na kogo byś zagłosował?" - zapytał Rosjan Fundusz "Opinia Społeczna" (FOM). 74 proc. zagłosowałoby na Władimira Putina. Według rosyjskich mediów wzrost poparcia ma związek z nieugiętą postawą Putina w Mińsku.
Z sondażu wyborczego, które FOM przeprowadza nawet do pięciu razy w miesiącu, wynika, że poparcie Putina stale rośnie. Na przykład w czerwcu 2014 roku na prezydenturę Putina zagłosowałoby 67 proc. Rosjan. Rosyjski portal Newsru.com zwraca uwagę, że to najlepszy wynik Putina w sondażu wyborczym od 2008 roku, czyli od momentu, kiedy został premierem Federacji Rosyjskiej.

Putin to jedyny, liczący się kandydat?

Z opublikowanych wyników można też wysnuć wniosek, że Putin to właściwie jedyny kandydat na prezydenta, który znaczy cokolwiek dla szerszej masy rosyjskiego społeczeństwa. Na drugim miejscu w sondażu jest kontrowersyjny Władimir Żyrinowski z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji, który ma poparcie 5 proc.

Na trzecim miejscu jest Giennadij Ziuganow z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej z 4 proc. Jeden proc. zdobył Michaił Prochorow - rosyjski miliarder, który startował w wyborach prezydenckich w 2012 roku jako niezależny kandydat.

Poparcie wzrosło dzięki postawie Putina w Mińsku

Przeprowadzono również drugie badanie, w którym postawiono pytanie, czy Władimir Putin dobrze wypełnia swoje obowiązki. 84 proc. odpowiedziało, że tak. Próbą w obu badaniach było trzy tysiące mieszkańców Rosji z 64 okręgów.

Według portalu Newsru.com poparcie dla Putina wzrosło w ostatnich dniach dzięki jego mocnej dyplomatycznej postawie na negocjacjach w Mińsku w sprawie Ukrainy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (218)
Putin bije rekordy popularności. 74 proc. Rosjan zagłosowałoby na niego w wyborach prezydenckich [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • amur-49

  Oceniono 1 raz 1

  No, to liczba ogłupionych propagandą spadła w Rosji o 4%. Tak dalej Rosjo, kierunek dobry, tylko tempo mizerne.

 • jurekzoliwy

  0

  "Biedny narodzie! Żal mi twojej doli.
  Jeden znasz tylko heroizm - niewoli" (Adam Mickiewicz - "Dziady")

 • blski

  0

  Skoro Putin jest tak popularny w swoim kraju to mieszkancy Rosji sa przekonani, nie jest wazne czy sprytna propaganda, czy rzeczywistoscia, ze dba o ich interesy.
  Z komentarzy wynika, ze jest on bardzo nielubiany w Polsce, najprawdopodobniej nie mialby szans na zostanie prezydentem naszego kraju.

 • tryndyrynda

  Oceniono 1 raz 1

  "Panaprasno Wańka hadisz, panaprasno nożki rwiosz, niczewo ty nie pałuczysz, durakom da dom pajdiosz". Drodzy 74- procentowcy: czy zapomnieliście już tej Waszej, mądrej, piosenki?

 • kurzepluco

  Oceniono 6 razy 2

  Adolf H miał podobne poparcie No i olimpiady były... Teraz nawet to mistrzostwa w kopanie gały w matuszce Rosji mają się odbyć ciekawe czy reprezentacja Ukrainy w nich zagra?

 • bonifacyp

  Oceniono 3 razy -1

  Rosja to kraj w stanie rozpadu. Wg. socjologa Tatiany Worożejkin instytucje państwowe są w stanie zaniku, podobnie jak w krajach totalitarnych. Chińczycy zasiedlą Syberię bez żadnej wojny.

 • gaaaab

  Oceniono 3 razy 1

  I się nie dziwię. Facet otrząsnał się po pierwszej porażce na Ukrainie i przeprowadza to co może i to na luzie.

 • vidi12

  Oceniono 9 razy 3

  Ten podłu Putin wcale nie dba o interes Polski ani USA... w przeciwieństwi do polskiego prezydenta, który dba przede wszystkim o interesy oligarchów ukraińskich i chroni polskojęzycznych magnatów medialnych i bankierów przed górnikami, rolnikami, pielęgniarkami i wszelkiej maści roszczeniowcami !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX