Kukiz oskarża Sony Music Polska o zerwanie kontraktu. Powód? Start w wyborach prezydenckich

?Nie będzie płyty Borysewicz - Kukiz. Mimo że jest prawie gotowa? - napisał na Facebooku Paweł Kukiz, kandydat na prezydenta. Muzyk oskarża wytwórnię Sony Music Polska o zerwanie kontraktu ze względu na jego kampanię prezydencką.
"Jestem tuż po rozmowie telefonicznej z Maciejem Kutakiem, dyrektorem generalnym Sony Music Polska. Poinformował mnie, iż w związku z moim udziałem w kampanii prezydenckiej uważa nasz kontrakt za zerwany" - pisze Kukiz. Jak wyjaśnia, decyzja dotyczy nie tylko płyty, która miała ukazać się w listopadzie, ale całego kontraktu.

Post użytkownika Paweł Kukiz.


Kutak miał argumentować, że polityk nie może być wykonawcą, że to będzie "klapa finansowa dla jego firmy", mimo zapewnień Kukiza, że jego najnowsze piosenki nie zawierają treści politycznych. Kukiz nie może też nagrać gotowych piosenek w innej wytwórni, bo Sony ma z Janem Borysewiczem kontrakt na wyłączność.

"Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał. Nigdy! Po moim trupie! Przyjdzie wkrótce czas. Jeszcze nie zginęła!" - komentuje Kukiz. Wytwórnia jak dotąd nie potwierdziła swojego stanowiska w tej sprawie. Mimo prób, jeszcze nie udało nam się skontaktować z Sony Music Polska. Czekamy na odpowiedź.

Start w wyborach ogłosił w sobotę

Kukiz ogłosił start w wyborach prezydenckich w zeszłym tygodniu. - Walczę, by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom - powiedział Radiu Wrocław Kukiz. Oficjalny start jego kampanii odbył się we Wrocławiu w poniedziałek.

Muzyk zaznaczył, że nie jest kandydatem regionalnego ugrupowania Bezpartyjny Samorząd, z ramienia którego zasiada w sejmiku dolnośląskim. Liczy za to na poparcie innych organizacji nastawionych tak jak on - antyestablishmentowo. Ma nadzieję zebrać potrzebne 100 tys. podpisów, na co ma czas do 26 marca.

Sylwetkę Pawła Kukiza czytaj tu>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (529)
Kukiz oskarża Sony Music Polska o zerwanie kontraktu. Powód? Start w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • jurekzoliwy

  0

  Myślę, że Kukiz bardziej nadaje się na mister uniwersum niż na prezydenta.

 • conrad100

  Oceniono 1 raz 1

  "Oni po prostu chcą mnie finansowo wykończyć. Chcą, żebym się poddał. Nigdy! Po moim trupie! Przyjdzie wkrótce czas. Jeszcze nie zginęła"
  "Przyjdzie wkrótce czas" Jak będę prezydentem ta każda wytwórnia muzyczna będzie musiała wydawać moje płyty. A co, Paweł Kukiz jestem.
  "Jeszcze nie zginęła" trzeba mieć tupet żeby połączyć hasło jeszcze Polska nie zginęła z zawodem muzyka.
  "Chcą, żebym się poddał" tak ciemne siły, połączenie żydowsko-gejowsko-po-masońsko-ateistycze, zapomniałem dodać lewackie, wpłynęło na wytwórnię muzyczną.
  "Nigdy" Kukiz się poświęci i pójdzie do innej wytwórni wydać płytę.
  "Po moim trupie' Kukiz polski Giordano Bruno, Łuszczyński czasów współczesnych,
  Powieniem złożyć wniosek o status poszkodowanego przez ciemne siły PO.

 • red_fang

  Oceniono 1 raz 1

  "Kukiz oskarża Sony Music Polska o zerwanie kontraktu."
  Czyli, że Kukiz oskarża Sony Music Polska o oczywistą oczywistość? Przecież zerwali kontrakt i się z tym nie kryją, że im nie po drodze odkąd Kukiz zaczął "politykować"... On może ich co najwyżej "oskarżyć" o (jego zdaniem) bezpodstawne zerwanie kontraktu.

 • 1-wolne

  Oceniono 2 razy 0

  Z tego będą same pożytki:. Fani nie usłyszą muzycznej szmiry,a w demokracji narkoman może startować na prezydenta, wystarczy kilka głupich dygresji politycznych i już w Polsce masz zwolenników. Na szczęści to większość wybiera prezydenta w głosowaniu bezpośrednim.

 • srumbelek

  Oceniono 2 razy 0

  "Wszyscy artyści to prostytutki" - Kazik

  i wszystko w temacie...

 • noken

  Oceniono 3 razy -1

  ja na niego zagłosuję, pierwszy szeroko znany i zaangażowany z poczucia obowiązku kandydat od wielu lat. I szczerze, mam w dupie jak media wykręcają jego wypowiedzi, mam w dupie czy JOWy są dobre czy złe. Mi wystarczy to, że Kukiz jest prawdziwy.

 • enedue3

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz zagrażał zgarnięciem części elektoratu Bulowi a ten wiele się nie namyślając pociągnął za odpowiednie "sznureczki" i muzyk jak mawiał Rewiński WSI (wymawiaj: wisi).

  Zaraz spalony będzie w TVP, TVN, POLSAT- cie, nikt nie będzie chciał z nim rozmawiać.

  Odkupić swoje winy może jak Michalczewski udzielając wypowiedzi na temat homoseksualistów, że są ok, że Polacy to ciemnogród, powinno się dać adoptować dzieci pedałom.

  Niestety takie numery są w Polsce.

 • zyks

  0

  Aż za jasne. Komorowski przekupił Sony. Korupcja ! Prokurator, CBA, do roboty! Ale niestety, wiadomo, na czyjej smyczy tym kraju chodzą sądy i prokuratorzy. Ukręcą łeb sprawie, wsadzą pod dywan :((

 • lukki69

  0

  W tym kraju,każdy kto próbuje walczyć z naszym chorym systemem szybko świruje i staje się takim irracjonalnym Jarosławem Kaczyńskim...;( Prezydent musi być poważny..z artystą nikt nie będzie gadał..nie wiem na co on liczył..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX