Zmordowani dziennikarze śpiący na korytarzach i "kilka wiader kawy". Szczyt w Mińsku od kulis

Trwające ponad 16 godzin rozmowy przywódców w Mińsku były wyczerpujące dla uczestników, ale i dla relacjonujących je dziennikarzy. Przy stole negocjacyjnym wypito "kilka wiader kawy", a reporterzy pokotem kładli się na korytarzach, by złapać chociaż kilka chwil snu.
- Rozmowy były niezwykle trudne - mówił Frank-Walter Steinmeier, szef niemieckiego MSZ, po negocjacjach w Mińsku. "Trudne" to chyba mało powiedziane. Rozmowy trwały całą noc, 16 godzin z przerwą na kolację przed północą. - Rzadko się zdarza, żeby szefowie państw prowadzili rozmowy bez przerwy do godzin porannych i by te nie były wciąż zakończone - przyznał w "Poranku Radia TOK FM" Adam Daniel Rotfeld.

Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi i gospodarz szczytu, zdradził, że uczestnicy rozmów "wypili kilka wiader kawy". Niektórym udało się trochę przespać, ale głównie ekspertom. Szefowie państw nie odpoczywali. Ciężko pracowali też dziennikarze, co widać na zdjęciach zza kulis szczytu.

Zobacz wszystkie zdjęcia >>>

Więcej o:
Komentarze (2)
Zmordowani dziennikarze śpiący na korytarzach i "kilka wiader kawy". Szczyt w Mińsku od kulis
Zaloguj się
  • zigzaur

    Oceniono 5 razy -3

    Z wiadra to na pewno piło 2 uczestników tej nieudanej konferencji. Ale czy kawę?

  • s0pe1

    Oceniono 4 razy 4

    Jedynym zwycięzcą jest Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi. Taki jest medialny przekaz. Kiedyś ostatni dyktator Europy, teraz gospodarz i mediator

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX