Komentarze (452)
Jest porozumienie w Mińsku ws. Ukrainy. Zawieszenie broni od niedzieli
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wwww01

  Oceniono 2 razy 2

  To nie jest pokój, to podpisanie kapitulacji na warunkach Putina, To tylko tymczasowe zawieszenie broni (jeżeli Rosja je dotrzyma) i zaakceptowanie wszystkich tymczasowych celów Rosji.

 • candelas

  Oceniono 5 razy 3

  To tylko krótka przerwa przed kolejną rundą "połykania" terytorium Ukrainy.
  Putin co jakiś czas będzie wznawiał walki, zdobywał teren i robił sobie krótką przerwę na zalegalizowanie nowego terytorialnego status quo przy stole negocjacyjnym. Ukraińcy muszą zrobić wszystko aby w następnej rundzie zadać jak najgłębsze straty Rosji, a zachód powinien ich do tego przygotować. Putin w końcu musi się nadziać.

 • misko1976

  Oceniono 7 razy 1

  JAŁTA , JAŁTA , JAŁTA !!!

  70 rocznica Konferencji Jałtańskiej
  4-11 lutego 1945.

  MIŃSK = JAŁTA bis
  PUTIN = HITLERbis = STALIN bis
  KRYM i DONBAS = Austria 1938 / Czechosłowacja 1938-1939

 • gaaaab

  Oceniono 12 razy 4

  Polska całkowicie wyautowana z tych rozmów. Łukaszenko wszędzie na pierwszym planie a my mamy honor, Sikorskiego, Schetynę, jabłka, świnie...Najwięcej świń. I pieklące się wszędzie żydostwo.

 • maly_alek

  Oceniono 3 razy 1

  Dzisiejszy Mińsk to wczorajsze Monachium.

 • gaaaab

  Oceniono 5 razy 1

  Żydostwo wyje z rozpaczy bo Ruscy ich wydymali i zabezpieczają się ostatecznie od strony Ukrainy...:-D Najgorzej że nasi gó...ani politycy nadstawiają nasza dupę do dymania, nie swoją. A Francuzi sprzedaja świnie do Rosji.

 • annik

  Oceniono 7 razy 7

  Konflikt rozpoczęty w imię obsesji i chorych ambicji polityków zniszczył prawdopodobnie na zawsze możliwość normalnych relacji między Rosjanami i Ukraińcami.
  W ciągu roku wybudowano psychologiczny mur między Rosjanami i Ukraińcami rozdrapując wszystkie stare rany, zarówno te faktyczne jak i te wynikające z uprzedzeń i zabobonów.
  Ucierpieli, jak zawsze, jedynie ci, którzy nigdy nie partycypują w podziale łupów, czyli zwykli obywatele

 • janusz36

  Oceniono 4 razy 2

  nic nie warte porozumienie
  najważniejsze że zawieszenie broni od 15-go, ale ono ma bardzo kruchą podstawę:
  Rosja powie że nie wycofuje żadnych zewnętrznych sił z Ukrainy, bo ona ich tam nigdy nie miała

 • unigrunt

  Oceniono 4 razy 4

  Pokój na Ukrainie jest potrzebny Europie natomiast dziwi mnie fakt granie Rosji na nerwach przez nasz rząd i mamy: jabłka możemy przetwożyc na 10.lat na soki a mięso zapeklowac .

 • bq

  Oceniono 3 razy -1

  Jasny gwint - Sawczenko nigdy nie była pilotem! I nawet nie dostała się do niewoli jako lotnik!

 • ewa.okon55

  Oceniono 6 razy 0

  Już widzę jak Putin przestrzega porozumienia!
  Gdyby mu chodziło o ludzi to by nie napadał na obcy kraj. A jemu chodzi tylko żeby zmniejszyć sankcje a potem się zobaczy. Ja bym temu "hitlerkowi" nie wierzyła.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 2

  Do niedzieli zaś wyścig, kto więcej zabije.

 • poljack

  Oceniono 6 razy 0

  Separatyści zaatakują 17 lutego gdy ukraincy zaprzestaną działań .

 • nosenation

  Oceniono 3 razy 1

  Dziwny problem z komentarzami. Ciekawe co tam znowu Agora wymyśliła takiego.

 • jarum

  Oceniono 6 razy 0

  Teraz Putin bedzie mial czas pomyslec jak odwdzieczyc sie Polakom za dziamganie ratlerkow z MSZ.

 • glemp1

  Oceniono 7 razy 1

  Żenujący jest strach Zachodu przed małym psychopatą Pupinem

 • doberto

  Oceniono 4 razy 2

  Albo relacja jest zamotana, albo to porozumieniew sensie wojskowym nic nie zmienia.
  "[...] z terytorium Ukrainy wycofane zostaną wszystkie obce wojska [...]" Przecież oficjalnie na Ukrainie nie ma obcych wojsk. Z tego wniosek , że nie ma kogo wycofywać

  Dalej. Wycofać z frontu mają "ciężką artylerię". Zaraz zaraz. Wojska rakietowe to jest ciężka artyleria ? Jeżeli nie, to co tak na prawdę ma się zmienić ?

 • popcorn.pl

  Oceniono 7 razy -3

  Pytam i pytam tych forumowych kacapów ale odpowiedzi nie ma. Kiedy wreszcie mentalnie dogonicie cywilizowany świat?

 • papa_quebec

  Oceniono 3 razy -3

  Jeśli jesteście zmęczeni niekompetencją mediów, stronniczością tvn24.pl, gąszczem plotkarskich newsów na największych portalach w Polsce, to polecam Blasting News, gdzie każdy może wyrazić swoje zdanie, napisać na tematy, które uważa za godne uwagi oraz poczytać innych, obserwując rozwój nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa.
  W minutę i za darmo można zarejestrować się pod tym linkiem i zacząć pisać, docierać do odbiorców i zarabiać na swoich artykułach

  pl.blastingnews.com/dolacz-teraz-f/?utm_campaign=A_O_PL9&utm_source=Senior&utm_medium=email

 • micawber7

  Oceniono 6 razy -2

  No to znowu zapanowal Pokoj na swiecie! Wolnosc i swoboda! Mozna znowu handlowac, kupywac, dopisywac zera na koncu rachunkow. Urrra!

 • wondziadu

  Oceniono 10 razy -4

  A ja wam mówię że nie będzie przerwania ognia od 15 lutego.A ciężki sprzęt , to może wycofają Ukraińcy ,bo to oni ostrzeliwują cywilne osiedla.Powstańcy nie wycofają ciężkiej broni ,bo są u siebie i nie ufają Ukraincom, którzy mordują ludność cywilną strzelając z artylerii . Co do Ukrainskiej Straży Granicznej , to na pewno ona już nie będzie stała na granicy DNR i ŁNR z Rosją. A będzie stała na zachód od Tych dwóch niepodległych republik.

 • calmy

  Oceniono 4 razy 2

  To teraz obie "republiki" uznają się za nielegalne? Kpina.

 • zygmund

  Oceniono 3 razy 1

  Może i Putin jednak zaczyna się powoli cofać. Jedna przesłanko to to, że osobiście siedział na negocjacjach, a separatyści podpisali rano to co wynegocjował. Czyli jakby prYznał, że to on decyduje, już nie zwodzi, że Poroszenko ma gadać z Zacharczenką czy innyn Motorolą.

  Druga to wejdźcie na Bloomberga i zobaczcie jak wyglądał kurs Rubel-Usd rano. Ja Poroszebko oświadaczył, że jest kiepsko od razu Rubel spadł o kilka %, jak porozumienie jednak osiągnięto natychniast poprawił się do wyjściowego poziomu.

 • git_power

  Oceniono 10 razy -2

  Wlasnie w niemieckiej telewizji podano, ze banderowcy 17,5 mild. € dostana za to ze podpisali umowe,..skandal, mordercow trzeba pod mutr, a europa daje im jeszcze pieniadze,..apropo: Polska po 1989 roku dostala zamiast pieniedzy od uni, balcerowicza, ktory ogolocil polske z polskich firm i pozwalnial ludzi,..ale polacy godza sie ze wszystkim, niewolniczy narod.

 • calmy

  Oceniono 4 razy 0

  Markel i Hollande nie mają niestety pojęcia z czym mają do czynienia. Przykład: umawiają się że obie strony wycofają swój ciężki sprzęt na 50km. Jednocześnie, żeby nie urazić Putina godzą się na podtrzymywanie fikcji, że Rosja nie jest stroną w tym konflikcie. A zatem Rosji to nie dotyczy, bo nie może. Separatystów też nie, co staje się jasne gdy się spojrzy na Mariup, gdzie linia frontu oddalona jest 30km od rosyjskiej granicy. Dokąd separatyści mają wycofać ciężki sprzęt? Do Rosji, która nigdy nie dostarczała sprzętu?
  Putin z kolegami podpisali coś, czego nawet nie mają zamiaru ogłosić w kontrolowanych przez siebie mediach.

 • cierniooczek

  Oceniono 2 razy 2

  czyli dziś, jutro, sobota i niedziela to zabijanie, mordowanie i niszczenie terenów przez wschodniego agresora. Czas start,

 • cronny

  Oceniono 7 razy 1

  Dokąd rosyjscy separatyści z Doniecka i Ługańska będą wycofywać ciężką broń ze swych rejonów? Na Ukrainę? Do nikąd, bo całe to "porozumienie" to pic na wodę? Do Rosji?
  Co sie stanie z żolnierzami Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej? Dalej będą udawać, że ich nie ma? Wrócą do macierzystych koszar na terenie Rosji? Przemalują hełmy na niebiesko i staną sie "siłami pokojowymi"?
  Mińskie spotkanie urodziło " konstruktywny dogowor" bez praktycznego znaczenia, tylko po to, żeby cokolwiek podpisać, a nie rozjechać się z pełnym ;poczuciem straconego czasu.

 • bro2001

  Oceniono 3 razy 3

  Male szanse by do niedzieli zdolali przebic sie do Krymu.
  Moze to byc tylko kolejne ostatnie porozumienie niestety.

 • almagus

  Oceniono 4 razy 0

  Mieliliby Rosjanie w Unii, a tak wychodzą na durni!

  Tu paplają, a tam giną.
  Niepomni na łzę maminą.
  Oligarcha księstwo kroi.
  Obcy udają, że swoi.
  Czołgi są od modelarzy.
  A modelarz zbrodniarz wraży.
  Gdy kobiety same lgną.
  Więcej złota, tego chcą.
  Gdy Szwajcaria zbrodni bankiem.
  Ruski gieroj w babcie tankiem.

  2015-02-12 almagus
  almagus.blox.pl/html

 • hiszpan25

  Oceniono 7 razy 5

  fajnie ze Rosja formalnie nie bioraca udzialu w tej wojnie zobowiazala sie wycofac swoje oddzialy... czli jednak brala udzial i jej wojsko bylo na terenie Ukrainy? bo jesli nie brala to kogo zobowiazali sie wycofac? "separatystow"?

 • priekrasna.brunhilda

  Oceniono 13 razy -5

  No i co, drodzy moi rusofobiczni płatni komentatorzy? Jakie dostaliście rozkazy od waszego komisarza agit-prop, jakie dziś macie stawki w dolarach czy szeklach za służenie feudałowi z USA?
  Dziadzia Liliputin rozegrał to tak, że w zasadzie jest to jego zwycięstwo, mimo że tak wrzeszczeliście i tak mocno tupaliście nóżkami! Ukraina została przehandlowana, Polska została wydymana (jak zwykle). A dodatkowo, tzw. "polska dyplomacja" odniosła kolejny spektakularny sukces: tak się spinali, że ponoć "mamy decydujący głos", tak się harcerzyki indyczyli i nadymali... a tu niestety pokazano nam, że Polska i jej pożalsięboże "dyplomacja" (de facto zgraja amatorów i dyletantów), nie ma żadnego udziału w tym, co się dzieje w Ukrainie. Rolą polskiej "dyplomacji" jest schetynizacja historii no i może też dumne, buńczuczne i mocno smrodliwe popierdywanie naszej nieudolnej podróbki Barona Münchhausena de Chobielin-Dwór na temat rzekomej "klęski strategii Rosji". Klęską i porażką to pan jesteś, panie Sikoradek, kabotynie i pajacu!

 • calmy

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego mam przeczucie, że jest to kolejna odsłona spotkania brydżystów z bokserami, którzy właśnie podpisali porozumienie, że od teraz spotkanie będzie przebiegać "fair"?

 • psz4

  Oceniono 7 razy 3

  tak sprzedali Polskę...kilkadziesiąt lat temu

 • Paweł Bednarczyk

  Oceniono 12 razy 4

  A może by tak w Królewcu zrobić referendum w sprawie przynależności do RP ? a na kamczatce i wyspach kurylskich o przyłączenie do Japonii lub USA? Sądzę że obywatele będą za, a Wielki Wódz uszanuje wolę narodu.

 • duffie

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze ku...,że se nie dali czasu do fyfdziesiątego kwietnia.Tam giną ludzie do ch...a wafla!

 • zygmund

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawe jak będzie wyglądała kontrola granicy w sytuacji, kiedy republiki separatystów będą miały własne setki czołgów, żołnierzy. W takiej formie to jakaś parodia kontroli. Przyjedzie npm ciężarówka czeczenów a ukraiński pogranicznik powie "nie lzja" i oni grzecznie zawrócą?

 • igneacferro

  Oceniono 7 razy 1

  W grudniu 1945 roku po konferencji moskiewskiej Stany Zjednoczone i ZSRR utworzyły komisję mającą na celu stworzenie w drodze powszechnych wyborów jednego rządu ogólnokoreańskiego. Mamy 2015 - udało im się ???

  Minimum Rosji, do, którego będzie dążyć - powstanie tzw. Noworosji.
  Maximum USA, które może osiągnąć - pozostanie tzw. Zachodniej Ukrainy.

  Polakom, pozostała modlitwa, aby wojna nie była na terytorium RP !!!

  Gen.Sikorski chciał rozliczenia procesowego, władz sanacyjnych za klęskę wrześniową. Ciekawe, czy ktokolwiek będzie rozliczał obecne "elyty", za pchanie nas w konflikt z Rosją.

 • kkes

  Oceniono 5 razy -1

  Brawo pani premier Kopacz. To pewnie dzięki jej wytycznym przedstawionym podczas spotkania z premier Niemiec pani Merkel uzyskała ten cenny pokój

 • angrusz1

  Oceniono 7 razy 3

  Podwójna moralność .
  Kiedy część Polaków w 19 wieku występowała przeciwko całemu Imperium Rosyjskiemu to byli to bohaterowie , chociaż Polski nie było ani polskiego wojska .
  Kiedy suwerenne państwo i to niemałe jak Ukraina i z własną armia także niemała walczy z Rosją – a jakże tylko cząstką dawnego Imperium Rosyjskiego , to pojawiają się głosy , że to bez sensu , bo z Rosją nikt nie wygrał . I takie głosy słyszy się także w kościele np podczas apelu jasnogórskiego .
  Dlaczego taka podwójna ocena ?

 • zosiastaszel

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawiam się czy mowiąc o poszanowaniu praw mniejszości w konstytucji, Putin mial na myśli nie większe i nie mniejsze prawa jakie ma mniejszość na Krymie?

 • miszogun

  Oceniono 6 razy 6

  Chcesz coś spier...lić - poślij Francuza

 • zraluk7

  Oceniono 9 razy 7

  Niemcy i Francja zmusiły Ukrainę do kapitulacji.

 • as.pik

  Oceniono 6 razy 6

  Porozumienie wejdzie w życie od niedzieli ?
  Wejdzie, albo nie wejdzie, zależy jak się Putlerowi zechce.

 • miszogun

  Oceniono 8 razy 6

  To teraz usiądźmy wygodnie i popatrzmy jak długo Putler potrafi dotrzymać słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX