Andrzej Duda Superstar. "Gazeta Polska" wystawia laurkę kandydatowi PiS. "Na nartach jeździ lepiej od Tuska"

"Gazeta Polska" porzuca znany z okładek ostry ton i w najnowszym numerze prezentuje "historię miłości, podboju gór i niespodziewanego wejścia w politykę". To sylwetka, a raczej laurka dedykowana Andrzejowi Dudzie, kandydatowi PiS na prezydenta.
"Gazeta Polska" zaskakuje. Znany z tropienia rosyjskich spisków i ostrych tekstów o rządzących, tym razem tygodnik serwuje czytelnikom "historię miłości, podboju gór i niespodziewanego wejścia w politykę". Wszystko przez Andrzeja Dudę, kandydata PiS na prezydenta.

Dudę nie jest trudno komplementować. Komentatorzy i polityczni przeciwnicy zgodnie przyznają: kulturalny, konsensualny, merytoryczny, pracowity. A jednak "Gazeta Polska" postarała się, by laurka wyglądała możliwie najbardziej efektownie, pokazując kilka już ogranych, ale też kilka zaskakujących twarzy Andrzeja Dudy.

1. Duda sportowiec

Za młodu pasją kandydata PiS były góry, gdzie jeździł z kolegami. - Chodzili po Gorcach po ciemku, by zdobywanie beskidzkich szczytów było trudniejszym wyzwaniem - mówi jeden z bliskich współpracowników polityka. "Gazeta Polska" wskazuje też na talent narciarski Dudy, który odnosił sukcesy w mistrzostwach akademickich. "Można śmiało powiedzieć, że na nartach jeździ lepiej od Donalda Tuska" - czytamy.

2. Duda romantyk

- Andrzej przychodził do naszych dziewczyn - wspomina rozmówca "Gazety Polskiej", który chodził do krakowskiego liceum konkurującego ze szkołą Dudy. Kiedy przyszły polityk poznał Agatę Kornhauser ("bardzo ładną"), zawsze czekał na nią przed szkołą lub na Plantach.

3. Duda wrażliwiec

Tygodnik wskazuje na ponad tysiąc interwencji poselskich Dudy. Od odbijania dzieci niesłusznie umieszczonych w sierocińcu po pomoc kobiecie w tarapatach lokalowych. Tej ostatniej Duda osobiście pomagał załatwiać sprawy w urzędach. "Kobieta rozpłakała się , bo nie mieściło jej się w głowie, że w III RP posłowi może chcieć się czekać z nią na nieprzyjemnych korytarzach urzędów" - pisze "Gazeta Polska".

4. Duda patriota

"Pochodzi z patriotycznej rodziny o niepodległościowych tradycjach" - czytamy. Dziadek - kawalerzysta, piłsudczyk, żołnierz wojny 1920 roku, później w AK. Sam Duda od 12. roku życia działał w harcerstwie. Początkowo w ZHP, ale w "porządnej" drużynie, która znalazła się później w rozłamowym ZHR.

5. Duda młody

"Gazeta Polska" podkreśla współpracę Dudy z młodymi ludźmi w czasie kampanii wyborczych. Zaznacza, że "przyciąganie młodych" to cecha rozpoznawcza polityka. Zdaniem autora kandydat PiS burzy stereotyp swojej partii jako formacji ludzi starszych oraz narusza wizerunek PO jako ugrupowania młodych profesjonalistów.

6. Duda prekursor

Tygodnik przypomina, że Duda protestował przeciwko likwidacji sądu w Miechowie, nim sprawą zainteresował się PSL. Polityk miał przygotować mema: "Broniłem sądu w Miechowie, zanim to się stało modne". Działał też na rzecz otwarcia zawodów prawniczych długo przed Jarosławem Gowinem.

7. Duda spadkobierca Lecha

Mocno akcentowane są związki Dudy z Lechem Kaczyńskim. To katastrofa smoleńska miała skłonić ówczesnego podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta to zajęcia się polityką na poważne. "Gazeta Polska" przypomina anegdotę z rozmowy Lecha Kaczyńskiego z Dudą na kilka dni przed katastrofą w Smoleńsku. "To na was spocznie dalej ciężar prowadzenia polskich spraw" - miał mówić prezydent. Tygodnik zaznacza też, że w 2012 roku Duda nie przeszedł do Solidarnej Polski ze Zbigniewem Ziobrą, swoim mentorem. "Wybrał wierność tradycji Lecha Kaczyńskiego" - podkreśla autor.

Więcej o:
Komentarze (25)
Andrzej Duda Superstar. "Gazeta Polska" wystawia laurkę kandydatowi PiS. "Na nartach jeździ lepiej od Tuska"
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 3 razy -1

  Tylko z Andrzejem Duda uchronimy
  kraj przed nieuchronna zguba

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 5 razy -1

  Ale wiadomość,a Tusk lepiej gra w piłkę nożną,aaa:) i coooo???

 • evo7 Sebastian

  Oceniono 6 razy 0

  Duda czyli taki nasz Justin Bieber,
  tylko że u Justina majtki mokre mają małolaty, a u Dudy babcie z mocherkiem na głowie.
  Każdy kraj ma swojego idola

 • antropoid

  Oceniono 6 razy -2

  Przecież wiadomo, że Gazeta Podżegaczy to analny wibrator prezesa i PiSsiorów, więc jak miałaby nie wyć z udawanego zachwytu nad ich kandydatem?

 • jaroslavhasek

  Oceniono 5 razy -1

  cd. 8. Duda i jogini, 9. Duda zbawca Ukrainy, 10. Duda gra na dudach, 11. Dudy droga do tronu, 12. Weekend z Dudą etc. etc.

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 0

  SUPERSTAR PORSCHE 910 !

  Najwazniejsze sa z tego przekazu trzy punkty:

  1) Duda - to "spadek po Lechu"
  2) Duda lepiej jedzi na nartach od Tuska
  2) Zona i corka uczynily go tym czym zablysnal na konwencji...

  I obyscie nie mysleli, ze jestem tylko zlosliwa pod jego adresem, to dedykuje mu kilka slow poetycznych i romantycznych:):

  "It doesn`t matter where You go in life...

  What You do....

  Or how much You have...

  IT`S WHO YOU HAVE BESIDE YOU

  (Corka, zona, no i oczyscie, ten najwazniejszy: "z tylnego siedzenia"....)

 • 123jna

  Oceniono 5 razy -1

  W te dudy smalone (sorry - duby smalone) nie wierze. Harcmistrz za komuny musial byc kandydatem do PZPR na studiach, to byl wstep do nomenklatury komunistycznej, cokolwiek ten mlodzieniec dzis by nie opowiadal, tas samo to prawdziwe jak jego wystapienie w ametykanskim stylu. Poza tym - nie moge uwierzyc w czlowieka, ktory ma tak bardzo (NIE)szczera, ruska twarza. Chruszcowa mam przed oczyma.

 • tru_story

  Oceniono 8 razy 2

  cenzura portalu w formie wczoraj była ;)

 • napohybel.live

  Oceniono 8 razy 0

  Dziecinada ....i napewno zjadł dziś więcej pączków od Tuska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX