PiS otarł się o katastrofę podczas konwencji Dudy? "Gdyby Nowak się nie rozchorował, z PiS nie byłoby co zbierać"

"Gdyby jeden człowiek nie zachorował na zapalenie płuc, sobotnia konwencja Andrzeja Dudy byłaby największą katastrofą wizerunkową w historii PiS" - pisze Wojciech Szacki na Polityka.pl. "Z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać" - przyznaje Robert Mazurek na Wpolityce.pl. Ten człowiek to prof. Andrzej Nowak, który miał wygłosić przemówienie nawołujące Jarosława Kaczyńskiego do odejścia.
Kiedy prof. Andrzej Nowak, sympatyzujący z PiS historyk z PAN i UJ, opublikował w portalu Wpolityce.pl list wzywający Jarosława Kaczyńskiego do ustąpienia, na prawicy zapanowała konsternacja. Jednak konsternacja szybko zamieniłaby się w przerażenie, gdyby tylko prof. Nowak, jak pierwotnie planowano, pojawił się na konwencji wyborczej Andrzeja Dudy i osobiście wygłosił to przemówienie. Nie zrobił tego, bo zachorował. Publicyści są zgodni - choroba naukowca uratowała PiS, bo jeden z największych sukcesów partii mogła zmienić w ogromną wpadkę.

Konrad Piasecki z RMF FM i TVN zauważył na Twitterze, że historia może zależeć od przypadku. Inni publicyści piszą bardziej wprost.

"Z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać"

"Gdyby jeden człowiek nie zachorował na zapalenie płuc, sobotnia konwencja Andrzeja Dudy byłaby największą katastrofą wizerunkową w historii PiS" - wskazuje Wojciech Szacki w serwisie Polityka.pl. Zaznacza, że prof. Nowak "unieważniłby" całą imprezę, a kandydata PiS nikt nawet by nie zauważył. "Stacje telewizyjne jedna przez drugą dawałyby zbitkę: cytat z Nowaka - tężejąca twarz Kaczyńskiego" - wskazuje dziennikarz.

Robert Mazurek, publicysta "W Sieci", na portalu Wpolityce.pl zwraca się bezpośrednio do prof. Nowaka. "Wie pan, panie profesorze, co by było, gdyby pan się nie rozchorował i jednak przyjechał na konwencję Dudy? Gdyby pan palnął zebranym prosto w twarz, że Kaczyński jest za stary i pora na emeryturę? Byłby pan gwiazdą konwencji, to prawda. Tylko, że z Dudy i PiS nie byłoby co zbierać" - pisze.

"Niech się Duda uczy języków"

Szacki zauważa też, że niepozorny list historyka może mieć więcej konsekwencji, niż się można spodziewać. Po pierwsze - z podobnych wystąpień wykluwały się rozłamy w PiS. Po drugie - czy pierwszy kamyk rzucony w stronę prezesa nie poruszy lawiny? I po trzecie - czy Andrzej Duda nie stanie się zbyt rozpoznawalny?

"Duda ma szansę wyrosnąć na lidera. Kaczyński może nie być szczęśliwy" >>>

"Polityk, który dobrze zna Kaczyńskiego, podpowiada scenariusz, który prezes przećwiczył kiedyś z Ziobrą. Niech się Duda uczy języków, są potrzebne w europarlamencie" - kwituje.

Więcej o:
Komentarze (36)
PiS otarł się o katastrofę podczas konwencji Dudy? "Gdyby Nowak się nie rozchorował, z PiS nie byłoby co zbierać"
Zaloguj się
 • Dariusz Bojda

  Oceniono 5 razy 5

  eh, Duda! eh, Sienkiewicz! Ziobro, Gowin, Ćwiąkalski czy Rokita!!! - chcecie uczciwej i dobrze rządzonej Polski? gońcie w cholerę każdego, kto należy do "krakowskiej rodziny" :)

 • 1neo1

  Oceniono 20 razy -6

  Analfabeta Bul musi zostac odsunięty od władzy. Polacy mja dość rządów kretaczy z Peło!

 • luka12121

  Oceniono 18 razy -4

  KOMENTARZE
  LUDZI
  POPIERAJĄCYCH
  PREZYDENTA
  I
  PO
  MAM
  WRAŻENIE
  ŻE
  ILORAZ
  INTELIGENCJI
  TYCH
  LUDZI
  JEST
  TROSZKĘ
  WYŻSZY OD
  ZERA,
  ALE PRZECIEŻ TAK NIE JEST!!!!
  JAK
  MOŻNA
  POPIERAĆ
  CZŁOWIEKA
  KTÓRY
  TYLE
  RAZY
  OSZUKAŁ
  NAS
  WSZYSTKICH
  POMYŚLCIE
  CZY
  WIERZYCIE
  W OBIETNICE WYBORCZE
  BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO
  I JEGO PARTII
  PO
  KTÓRA NIE DOŚĆ ŻE JEST UWIKŁANA
  W WIELE AFER
  TO CO TROCHĘ WPROWADZA USTAWY NAM SZKODZĄCE
  APELUJE DO WAS ZAGŁOSUJCIE NA KOGOŚ INNEGO
  NIE DAJCE SOBIE WCISKAĆ TEJ PROPAGANDY MEDIALNEJ
  LUDZIE
  PRZECIEŻ NIE CHCEMY WYJEŻDŻAĆ Z TEGO PIĘKNEGO KRAJU
  KOPIUJCIE TO WSZĘDZIE GDZIE SIĘ DA NA KAŻDYM FORUM
  POKAŻMY ŻE MAMY COŚ DO POWIEDZENIA ZRÓBMY COŚ DLA NASZEGO KRAJU
  POZDRAWIAM WAS
  TRZYMAJCIE SIĘ :)

 • zdrufko

  Oceniono 11 razy 7

  Prezio zadbał o odpowiedni stan zdrowia Nowaka w dniu konwencji, możecie się śmiać, ale Jaro to fachowiec!

 • reky

  Oceniono 11 razy -5

  Ustępowanie rządu związkom górniczym (i niebawem nie tylko górniczym) w niepojętych dla zwykłego obywatela roszczeniach ekonomicznych i gwarantowanie im jednocześnie przywilejów na miarę arabskich szejków musi odbić się na społecznej ocenie zaufania.
  Na nic zdadzą się publikowane sondaże o rzekomej dobrej ocenie PO.
  Być może,Komorowski z dużym trudem wygra, bo wspomnienie nieporadnego L.Kaczyńskiego z nominacji PiS nadal źle się dla wyborcy kojarzy, ale jesienne wybory parlamentarne wydają się już poza zasięgiem PO. Każdy dzień nieporadności Kopacz i zimowy sen jej doradców wieszczy przegraną. I to nawet w sytuacji, gdy J. Kaczyński też drzemie.

 • ml2403

  Oceniono 18 razy 14

  Z PiS-em jest jak z Putinem. Jest grupa ludzi, którzy bezgranicznie mu wierzą i do nich nie trafią żadne argumenty, a każdy głos mówiący o spisku przeciwko nim zostanie ochoczo przyjęty. Bez Kazcyńskiego nie ma PiS-u, z Kaczyńskim nie ma wygranej.

 • tumanek007

  Oceniono 26 razy 16

  Fajne takie gdybanie. A propos różnych wypowiedzi, w szczególności ostatniej cytowanej - Andrzej Duda jest Eurodeputowanym po ostatnich wyborach z 2014 roku i języki zna. Mnie bardziej interesuje co robi NASZ poseł w Europarlamencie jeżdżąc po Polsce i prowadząc kampanię wyborczą. A diety w Europarlamencie płyną na konto.... Trochę w tym hipokryzji mimo wszystko.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 28 razy 12

  Prof. Nowak w końcu wyzdrowieje i powie, co miał powiedzieć na temat Kaczyńskiego.
  Cała impreza przed nami, a pan Duda wróci do piaskownicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX