"Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane! Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna"

- Mają KRUS, dotacje unijne, więc o co teraz chodzi? - mówiła w Radiu TOK FM o rolnikach Jolanta Pieńkowska z TVN. Liderzy protestujących rolników mają rozmawiać z min. Markiem Sawickim. - Dla mnie Sławomir Izdebski jest niewiarygodny Jego działanie ma kontekst polityczny - tak szefa rolniczego OPZZ ocenia dr Anna Materska-Sosnowska.
- Kocham Warszawę, która jest moim rodzinnym miastem. Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane przez górników, którzy palą opony i wybijają okna. Nie życzę sobie, żeby było najeżdżane przez traktory i rolników, którzy moim zdaniem, są najbardziej uprzywilejowaną grupą społeczną - tak o marszu gwiaździstym rolników na stolicę mówiła w TOK FM Jolanta Pieńkowska.

"O co im chodzi?"

Według dziennikarki TVN rolnicy są "największymi beneficjentami wejścia Polski do Unii Europejskiej". - Mają KRUS, mają dotacje unijne i o co teraz chodzi? - pytała.

Rolnicy nie zamierzają przerwać protestu, do momentu spełnienia przez ministra rolnictwa wszystkich postulatów. Jak stwierdził w TOK FM lider rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski, protestu nie będzie, jeśli min. Marek Sawicki zagwarantuje "7 mln zł dla rolników, którzy stracili swoje uprawy przez dziki, do tego zwrot kwot mlecznych i podpisanie porozumienia w sprawie trzody chlewnej".

Czysta polityka

Zdaniem dr Anny Materskiej-Sosnowskiej Izdebski nie jest wiarygodny. - Dla mnie to, co robi, ma kontekst polityczny - powiedziała. Przewodniczący rolniczego OPZZ ma już na koncie sukcesy polityczne. Przypomnijmy, w 2001 roku został senatorem. Startował z listy Samoobrony, której działaczem był od końca lat 90. XX wieku.

Argumentów politolożce dostarczył m.in. reportaż telewizji TVN24 o liderze rolniczego protestu. - Pokazano, jaki ma skup zboża, węgla. Mówi, że solidaryzuje się z rolnikami, a sam importuje zboże... Mówi, że solidaryzuje się z górnikami, a kupuje i sprzedaje rosyjski węgiel... Dla mnie ten człowiek nie jest wiarygodny.

Według dr Materskiej-Sosnowskiej wystarczy porównać zdjęcia z pierwszych blokad organizowanych przez Samoobronę z ostatnimi protestami, żeby zobaczyć, jak wiele zmieniło się w polskim rolnictwie przez ostatnie kilkanaście lat. - Widać jak rolnictwo poszło do przodu. Na zdjęciach widać m.in. bardzo ładne traktory - zauważyła.

Rozmowy liderów rolniczego protestu z ministrem rolnictwa mają zacząć się o 14.

Więcej o:
Komentarze (60)
"Nie życzę sobie, żeby moje miasto było najeżdżane! Rolnicy to najbardziej uprzywilejowana grupa społeczna"
Zaloguj się
 • roggeven

  Oceniono 2 razy 0

  Jesli p. Pienkowska zazdrosci przywilejow rolnikom, to prosze wziac ziemie i zasuwac na polu.
  Poza tym p. Pienkowska nie jest wlascicielka "jej" miasta utrzymywanego przez reszte kraju - co robia niezliczone rzesze centralnej biurokracji w "jej" miescie, sowicie oplacane. Ponad dwa milony Polakow z generacji Pienkowskiej wyjechalo z kraju za chlebem, dzieki m-in. znakomitemu rzadzeniu darmozjadow "jej" miasta

 • mk.i

  Oceniono 1 raz -1

  Pieńkowska ma coś do powiedzenia na temat moje miasto druga blondynka zaraz PO olejnik . .

 • y0rg

  Oceniono 2 razy 2

  O CO CHODZI ?jak zwykle o kasę, dało sie tyle wyrwać , ze wycieczki sie robi JOHN DEER' m , to może da sie wiecej wyrwać, żadnych skrupułów , to to, to nie u nich - wiesniacy zawsze byli pazerni, a jego musi byc zawsze na wierzchu te typy tak mają.

 • Zbigniew Sowa

  Oceniono 2 razy 0

  A jakie w Polsce produkuje się ciągniki? Wg mojej wiedzy żadne, więc jakimi mają uprawiać swoje pola? Był Ursus w przystępnych cenach, ale już go nie ma. Kto go zlikwidował, dlaczego i co w zamian?

 • lk10

  Oceniono 4 razy 2

  Jak się komuś nie opłaca być rolnikiem czy górnikiem to niech zostanie profesorem, dyrektorem, mechanikiem albo menelem. Jesteśmy wolnymi ludźmi. A u nas w Polsce jak ktoś nic nie umie i mu się nie podoba jego sytuacja to od razu chce iść do polityki i rządzić. Tam już takich co nic nie potrafią jest wystarczająco dużo!

 • mcgoo

  Oceniono 22 razy 10

  dla mnie Pieńkowska jest niewiarygodna bo jest oderwana

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 21 razy 17

  .

  To nie twoje miasto.

  .

 • mika26

  Oceniono 22 razy 8

  Mi tez się nie podoba ten sposób dialogu. Ale to są efekty Rządów Tuska którego rządy opierały się na obietnicach dla ciemnego narodu.
  Stolica natomiast jest stolicą z pełnymi konsekwencjami. Dobrymi bo wszyscy tam ciągną robić interesy.Złymi jak teraz bo tam jest centrum. Można po prostu wyprowadzić się w Bieszczady i tam będzie spokojniej.

 • 33qq

  Oceniono 37 razy 9

  i to jakaś paniusia z tv bełkocze, że rolnicy są najbardziej uprzywilejowani? A pani pieńkowska z pewnością należy do dyskryminowanej części społeczeństwa,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX