Sondaż TNS dla TVP1: PO wyprzedza PiS. Korwin-Mikke i Palikot poza Sejmem

Platforma wyprzedziła PiS, rośnie poparcie dla PSL, a Janusz Korwin-Mikke i Janusz Palikot byliby poza Sejmem, gdyby wybory odbyły się na początku lutego - wynika z sondażu TNS Polska dla ?Wiadomości? TVP1. Do parlamentu nie weszliby też narodowcy i KNP.
Na rządzącą PO chce głosować 34 proc. badanych. To wzrost o 1 pkt proc. w stosunku do sondażu z połowy stycznia. Na drugim miejscu jest PiS z 32 pkt proc.

Partia Jarosława Kaczyńskiego (zjednoczona z Solidarną Polską i Polską Razem) zanotowała spadek o 2 pkt proc. - wynika z najnowszego sondażu (z początku lutego) TNS Polska dla "Wiadomości" TVP1. W poprzednim sondażu między dwoma największymi partiami polskiej sceny politycznej był remis.

Palikot i Korwin-Mikke poza Sejmem

Tylko dwie inne partie weszłyby do parlamentu - PSL i SLD. Na ludowców chce głosować 9 proc. badanych (wzrost o 3 pkt proc.). SLD z kolei zaliczył spadek o 1 pkt proc. i może liczyć na 7 proc. poparcia.

Poniżej wymaganego pięcioprocentowego progu znalazł się Twój Ruch Janusza Palikota z 2 proc. poparcia. Po 1 proc. dostały dawna i obecna partia Janusza Korwin-Mikkego (Kongres Nowej Prawicy i partia KORWiN) oraz Ruch Narodowy. 13 proc. badanych nie wie, na kogo zagłosuje.

Jak wylicza TVP Info, PO dostałaby 200 mandatów, PiS 191, PSL 42, a SLD 27.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4 i 5 lutego na próbie 1000 dorosłych Polaków. Jak podkreśla tvp.info, "są to wyniki preferencji spontanicznych i wspomaganych (wspomaganych - dla osób, które uprzednio spontanicznie odpowiadały 'nie wiem, na którą partię głosować'".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (302)
Sondaż TNS dla TVP1: PO wyprzedza PiS. Korwin-Mikke i Palikot poza Sejmem
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby tak miało się okazać podczas wyborów, nie byłoby bardzo źle. Ale i tak, przy niemal remisowym wyniku, przewaga PO nad SPISKIEM byłaby zbyt mała. A im mniejsza różnica między nimi, tym większy harmider podniósłby herszt SPISKU w sprawie rzekomych kantów w urnach (przecież E. Stankiewicz już szykuje centralną bazę fałszów PKW). Fajnie byłoby też nie widzieć wśród nowych posłów korwinowskiej nowej-starej prawicy. A co do Palikota, to raczej niewielu płakałoby po jego porażce w tej elekcji, on sam nie spełnia licznych obietnic rzucanych na wiatr, i swe szanse na poważne miejsce w polityce już zmarnował. Ale najbliższe dni mogą przynieść taką zawieruchę w Polsce, jeśli bogacze wiejscy wraz z górnikami (najlepiej opłacaną grupą zawodową!) zmiotą Warszawę z powierzchni ziemi, czym grożą, to finał może być katastrofalny dla Polski. Duckczyński obejmuje siłą (legalnie nie ma na to szans) funkcję dyktatora ziem od Bałtyku po Tatry, wycofuje Polskę z UE, wypowiada wojnę Rosji… Na spełnienie setek postulatów socjalnych mamony mu zabraknie, ale to nie jego zmartwienie. Gorzej by też wyglądała koabitacja Duckczyński – Komorowski (zakładając że ten ostatni wygra w maju). Ale cóż to dla dyktatora Duckczyńskiego – zdymisjonować siłą, bezprawnie i bezpodstawnie, prezydenta „przypadkowego”? Przecież Bezprawie i Niesprawiedliwość, jeśli zdobędzie przemocą władzę, dzięki przemocy górników i chłopów, nie będzie się liczyć z nikim ani z niczym.

 • Jan Barnas

  0

  To mi śmierdzi "propagandą sukcesu" z lat osiemdziesiątych.Historia sie powtarza na naszych oczach!

 • norge

  0

  tym, którzy chcą głosować na PO, PiS, LSD i PYYSYL powinno się odrąbać łapy

 • tymon99

  0

  jakby to nieszczęście
  obecnie zwane sld
  jeszcze też wypadło..

 • gothard

  Oceniono 1 raz 1

  Ale cenzura .

 • gothard

  0

  Zawsze zmienić barwy.

 • 141288bs

  Oceniono 3 razy -3

  Chore panstwo

 • januszkol1

  Oceniono 1 raz -1

  Wybory uzupełniające

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX