Tym wyjazdem z Warszawy lepiej 11 lutego nie jechać. Będzie zablokowany przez rolników

Kolumna składająca się z ok. 500 ciągników przyjedzie 11 lutego na rogatki Warszawy. Zablokują trasę wylotową na Lublin i Siedlce. Trasę podróży protestujących rolników opublikowało RDC.
Rolnicy wyjadą z miejscowości Zdany. Objadą Siedlce i drogą E30 dojadą do odcinka autostrady A2, który ominą, jadąc drogą krajową 92. Potem znów wjadą na E30, a nią już prościutko na rogatki Warszawy.

Rolnicy zamierzają zatrzymać się na granicy stolicy na wysokości miejscowości Zakręt. Tu będą blokować drogę wylotową na Lublin i Siedlce, oczekując na wynik rozmów w Ministerstwie Rolnictwa - podaje RDC, które dotarło do trasy przejazdu rolników.


Trasa przejazdu rolników. Fot. maps.google.com

Paraliż Warszawy

Rolniczy związkowcy otwarcie mówią o tym, że zależy im na paraliżu Warszawy. - Już dzisiaj możemy przeprosić mieszkańców. To nie jest nasza wina, organizatorem tej akcji jest minister rolnictwa i polski rząd - oświadczył Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ.

Co ciekawe, jako że rolnicy spóźnili się z wnioskiem o zgodę na demonstrację, jeśli dojadą pod Ministerstwo Rolnictwa w centrum Warszawy, ich protest będzie nielegalny.

O bezpieczeństwo ma zadbać policja

Ratusz nie wie, na jaki scenariusz ma się szykować. O to, by mieszkańcy stolicy odczuwali jak najmniejsze niedogodności związane z rolniczym protestem, ma zadbać policja.

Najważniejszym postulatem OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych jest wypłata odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz wypłata rekompensaty za straty poniesione w chowie trzody chlewnej i bydła.

Spotkanie policji z rolnikami

Późnym popołudniem przedstawiciele policji spotkali się ze związkowcami, by omówić charakter niezarejestrowanej manifestacji. Jak relacjonuje w rozmowie ze "Stołeczną" rzecznik Mrozek, organizatorzy zadeklarowali, że pikieta będzie pokojowa, a ciągniki nie będą wjeżdżały do centrum Warszawy. Mają być pozostawione na drogach dojazdowych do stolicy - przede wszystkim prowadzących w kierunku Siedlc i Lublina. Do Centrum protestujący chcą dojechać autokarami i prywatnymi samochodami. Jak usłyszeliśmy od policji, organizator zapowiedział też na spotkaniu, że w pikiecie pod ministerstwem ma wziąć udział około tysiąca osób, a uliczna presja na dymisję ministra Sawickiego ma potrwać od godz. 13 do godz. 16.

Policja zobowiązała się wydzielić dla autokarów związkowców jeden pas ruchu przy ul. Książęcej. Nie oznacza to, że demonstracja zostaje uznana za legalną, a organizatorzy po jej zakończeniu nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Czytaj więcej o możliwym paraliżu stolicy >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (158)
Tym wyjazdem z Warszawy lepiej 11 lutego nie jechać. Będzie zablokowany przez rolników
Zaloguj się
 • Marek Sitarski

  0

  Ludzie wy gó... wiecie!!! Martwisz się tylko jak przejechać a tu rodacy walczą o swój byt!!!! Nie mogę uwierzyć iż żyję w państwie w którym największym wrogiem rodakowi jest drugi rodak. Powinniśmy wszyscy razem ruszyć na Sejm!!!! Dzisiaj rolnicy, górnicy a jutro?? Jutro politycy(ludzie którzy faktycznie wybierają się sami, przez chore prawo wyborcze) potraktują tak i Ciebie. Nie może tak być do cholery!!!!! Jesteśmy po tej samej stronie barykady!!!

 • anonim_ka

  0

  Miałam nadzieję że od czasów Lepera i Samej brony cos zajarzyło w głowach "szlachty na zagrodzie".

 • ferryk

  0

  Skąd te bidaki mają tyle ciągników i to jakich wystarczy popatrzeć , widać nie takie bidne

 • fagusp

  Oceniono 2 razy 2

  Czas na zawarcie kompromisu.
  Proponuję taki:
  Rolnicy dostaje odszkodowania za spowodowane przez dziki straty w uprawach.
  Ale że kompromis to również ustępstwa drugiej strony, od dzisiaj:
  1/ Rozliczają się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych
  2/ Przymusowe składki na ubezpieczenie społeczne płacą na zasadach ogólnych
  3/ Gospodarstwa rolne prowadzą jak firmy na zasadach ogólnych (koniec dotacji, dopłaty do paliw, obowiązek prowadzenia rachunkowości, etc.)
  4/ Nie ma rent za przekazanie gospodarstwa potomstwu.
  I niech im ziemia lekką będzie.

 • ryllaa

  Oceniono 3 razy 3

  Kto tym prymitywnym bambrom funduje te igrzyska? Jeśli tacy biedni, to skąd mają na paliwo do tych wypasionych ciągników?

 • sigm_0

  Oceniono 1 raz 1

  swoje pole pastuchem ogrodziłem, tylko trzeba trochę więcej woltów, i po problemie

 • 18261826www

  Oceniono 4 razy 4

  Blokowanie drogi jest aktem terroru przeciwko ludziom.Czy nie mozna w takim przypadku uzyc zgodnie z prawem oddzialow antyterrorystycznych,a uczestnikow blokady traktowac jak bandytow?

 • moyokoyani

  Oceniono 2 razy 0

  Wiem, że propaganda rządzących tym terenem zdrajców nakazuje wręcz zgodnie ze sztuką i tradycją szczuć grupy społeczne na siebie to podręcznikowa sprawdzona metoda. Rolniki drogie moje! Kto was prowadzi na ten bój? Uważajcie żeby to nie był lot Kamikadze! Jesteście najbardziej dotowaną grupą społeczną a przynajmniej w świadomości reszty narodu jesteście zalewani złotem i dobrodziejstwami jewrokołchoza! Należy wobec tego rozsądnie działać i dokładnie tłumaczyć pozostałym o co wam chodzi żeby ludzie was rozumieli a nie znienawidzili ku uciesze agentury z góry! Ludność miast jest bowiem wpędzana w nędzę lub wypędzana a jeszcze wszędzie widzi obrotnego wieśniaka prowadzącego niejako podwójne życie. Myślcie nie tylko o sobie ale wczujcie się też w potrzeby innych i ruszcie wyobraźnię by ich zrozumieć. Możecie nawieść gnoju na Wiejską pasuje tam idealnie ale czy wy macie jeszcze gnój?

 • better.life

  Oceniono 2 razy -2

  Pogonić hołotę! Nikt nikomu nie każe być rolnikiem. Chyba zacznę w miarę możliwości bojkotować polskie produkty spożywcze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX