"Prezydent ma możliwość zmiany" - Janusz Palikot przedstawił "Plan dla Polski"

Podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, "firma na próbę" - to propozycje Janusza Palikota, mające służyć zwiększeniu liczby miejsc pracy. Startujący w wyborach prezydenckich lider Twojego Ruchu zaprezentował swój program wyborczy "Plan dla Polski".
Palikot przekonywał w Sejmie, że prezydent ma zadanie, możliwości i obowiązek, by rozwiązywać najważniejsze problemy w Polsce. - Prezydent, mając możliwość weta oraz inicjatywy ustawodawczej, może wymusić na każdym rządzie zmiany, na których mu zależy - dowodził polityk.

Propozycje Palikota

Szef TR zapowiedział, że pierwszym projektem, który chciałby skierować do Sejmu jako prezydent jest projekt ustawy o tworzeniu miejsc pracy i podwyższaniu wynagrodzeń. Jego elementy to m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku, likwidacja ZUS i KRUS, wprowadzenie emerytury obywatelskiej, program "firma na próbę", a także obniżka kosztów energii.

Pozostałe projekty, które składają się na "Plan dla Polski" Janusza Palikota to "przyjazne państwo", "świeckie państwo", "demokracja bezpośrednia", jak i również szereg propozycji dotyczących polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, edukacji i kultury oraz zdrowia. Kandydat TR postuluje m.in. pogłębienie integracji europejskiej, a także podział NFZ na sześć odrębnych podmiotów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (114)
"Prezydent ma możliwość zmiany" - Janusz Palikot przedstawił "Plan dla Polski"
Zaloguj się
 • gonebosco

  Oceniono 3 razy -1

  prosze o szczegoly .... kazdy moze wyjsc pie...ac sloganik i juz ogłosic sie kandydatem na jakies stanowisko. Konkrety panie drogi prosze. Firma na probe? Niby co ... chce zalozyc fabryczke produkujaca komponenty do aut ? Skad kasa? Z UNii? CZy mam wyjechac na pol zycia zeby zarobic? A jak juz zaloze to co ? No sory chlopaki biznes sie nie kreci ale wiecei to tylko na probe ... na stepny interes bedzie juz chulal??

 • felekstankiewicz

  Oceniono 3 razy -1

  Byl juz taki jeden,budowal 2 Japonie,ale zlota rybka nie doslyszala i wyszla Laponia

 • sir_fred

  Oceniono 3 razy -1

  Mój guru powiedział mi, że Janusz nie wygra tych wyborów...

 • realistas

  Oceniono 4 razy 0

  Palikot nie ma pojęcia o tym jak funkcjonuj państwo i jakie zadania mają ZUS i KRUS.

 • nikodem_73

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby to był ktoś inny to bym się ucieszył z takiego programu. Problem w tym, że pamiętam pana Palikota z komisji "przyjazne państwo", zaś program jakoś tak dziwnie przypomina mi okolice 2011 i hasła "Ruchu Poparcia Palikota", a także to czym się on skończył.

  Innymi słowy - program fajny, lecz jakoś śmiem sądzić, że walka o prawo do usunięcia ciąży będącej skutkiem refundowanego in vitro dla pary muzułmańskich lesbijek z Kongo to maksimum jeżeli chodzi o możliwości działania tego pana.

 • wranek

  Oceniono 3 razy -1

  I jeszcze odszedł Marek Siwiec... Janusz kaput. A tak się dobrze zapowiadał w Sali Kongresowej. Tak się mści brak spójnego programu.

 • 1group

  Oceniono 8 razy 0

  Ten już całkiem "odleciał".Żałosny pajac.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy -2

  Ględzi jak Palikot po małpce.
  Pokażcie mi choć jeden jego zrealizowany pomysł.
  To już Korwin z "bronią dla wszystkich" był bardziej wiarygodny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX