"Kaczyński jest politykiem młodym". Mastalerek oburzony wytykaniem wieku prezesowi PiS

- To argumenty całkowicie nietrafione. Nie powinny padać. Dziwię się, że nikt nie wypominał wieku ani prof. Bronisławowi Geremkowi, ani Tadeuszowi Mazowieckiemu - tak Marcin Mastalerek komentował w TOK FM apel prof. Andrzeja Nowaka. Historyk uważa, że PiS potrzebuje odmłodzenia.
Według rzecznika PiS Marcina Mastalerka sugerowanie, że partii potrzebne są zmiany i nowy lider, są niestosowne. - PiS jest partią suwerenną. Sami będziemy podejmowali decyzję - mówił w "Poranku Radia TOK FM".

Zmian domaga się historyk prof. Andrzej Nowak. W najnowszym wydaniu tygodnika "wSieci" zamieścił treść przemówienia, które chciał wygłosić podczas sobotniej konwencji PiS. "Dziś mamy rok 2015. Kiedy zacznie funkcjonować nowy rząd po wyborach parlamentarnych, na progu roku 2016, proszę wybaczyć tę uwagę, prezes Jarosław Kaczyński będzie miał 67 lat. Tyle ile miał Marszałek Piłsudski w chwili śmierci. Roman Dmowski był w tym wieku już od kilku lat faktycznym emerytem politycznym" - napisał prof. Nowak.

- To argumenty całkowicie nietrafione. Nie powinny padać. Dziwię się, że nikt nie wypominał wieku ani prof. Bronisławowi Geremkowi, ani Tadeuszowi Mazowieckiemu. Jestem zdziwiony, że pojawia się to wobec premiera Jarosława Kaczyńskiego. To niesmaczne - komentował Mastalerek.

"Młody polityk"

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że Kaczyński "jak na standardy europejskie jest politykiem młodym". I podpierał się przykładem prezydenta Włoch, "który ma 90 lat".

Mastalerek przegapił, że Giorgio Napolitano, który w czerwcu skończy 90 lat, prezydentem już nie jest. Wybrany w ubiegłym tygodniu Sergio Mattarella jest znacznie młodszy, w lipcu skończy 74 lata.

- Premier Kaczyński jest w bardzo dobrej formie. Wiem, bo współpracuję z nim na co dzień. Kiedy w czasie kampanii przed wyborami do PE jeździłem na codzienne wyjazdy, to musiałem się zmieniać z Adamem Hofmanem. To my nie nadążaliśmy za premierem Jarosławem Kaczyńskim. Może TOK FM i "Gazeta Wyborcza" zajmą się zdrowiem prezydenta Bronisława Komorowskiego, tym czy daje sobie radę - mówił Mastalerek w TOK FM.

"Nie toczy się dyskusja"

Tekst prof. Nowaka ukazał się nie tylko w tygodniku "wSieci". Opublikowany został też m.in. przez portal wPolityce.

Ale zdaniem rzecznika PiS większość mediów prawicowych nie zajmuje się kwestią zmiany władzy w Prawie i Sprawiedliwości. - Zawsze można znaleźć i wyrwać z kontekstu jakieś wypowiedzi.

Jak przekonywał Mastalerek w rozmowie z Dominiką Wielowieyską, znacznie więcej uwagi prawicowe media poświęciły sobotniemu przemówieniu Andrzeja Dudy. - Nawet 90 proc. artykułów było bardzo entuzjastycznych. Konwencja to był wielki sukces - stwierdził poseł.

Więcej o:
Komentarze (44)
"Kaczyński jest politykiem młodym". Mastalerek oburzony wytykaniem wieku prezesowi PiS
Zaloguj się
 • stellaney

  0

  Przeszkadza Wam wiek Kaczyńskiego, ale Komorowski młodszy tylko o 3 lata jest kandydatem idealnym, prawda?

 • 12jane

  0

  i mastermak ty jessteś młodym ale durniem tak jak twój szej........

 • 12jane

  0

  a mastermak ty jessteś młodym ale durniem tak jak twój szej........

 • 12jane

  0

  mastermak ty jessteś młodym ale durniem tak jak twój szej........

 • tp70

  Oceniono 1 raz 1

  Ten młody parobek partyjny jest zwyczajnie antypatyczny, jak wszyscy w PISie !

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Młody i jurny! Jak już posiędzie ta słodką Wadzę, jak ją okubalczy i wydoopcy, to zobaczycie...

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  młody, młody, taki szczeniaczek...

 • szmul.bender

  Oceniono 2 razy 2

  Może i jest młody, ale gdy słucham co mówi to mam wrażenie, że prezes (pardon: Prezes) urodził się przed Powstaniem Styczniowym.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy -2

  Jarek Kaczyński nie jest taki stary i nie ma sklerozy jak Komorowski bo nie czyta z kartki i mądrze mówi nie popełnia gaf jak Komorowski np. u Obamy jak zamyka kaszolota gdy idzie na polowanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX