Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich

Paweł Kukiz, znany muzyk, a od niedawna radny wojewódzki na Dolnym Śląsku, będzie kandydował w wyborach prezydenckich - podaje Radio Wrocław. Do tej pory Kukiz unikał deklaracji ws. startu.
- Walczę, by odebrać państwo partyjnym klanom i przekazać je obywatelom - powiedział Radiu Wrocław Kukiz. Oficjalny start jego kampanii ma odbyć się we Wrocławiu w poniedziałek.

Muzyk zaznaczył, że nie jest kandydatem regionalnego ugrupowania Bezpartyjny Samorząd, z ramienia którego zasiada w sejmiku dolnośląskim. Liczy za to na poparcie innych organizacji nastawionych tak jak on - antyestablishmentowo. Ma nadzieję zebrać potrzebne 100 tys. podpisów, na co ma czas do 26 marca.

Dziś swój start ogłosiła również Anna Grodzka. Kandyduje z ramienia Zielonych i grupki mniejszych lewicowych partii. Do tej pory swoje kandydatury zgłosili m.in.: Bronisław Komorowski z poparciem PO, Andrzej Duda z PiS, Magdalena Ogórek z poparciem SLD, Adam Jarubas z PSL, Janusz Palikot z Twojego Ruchu, Janusz Korwin-Mikke z KORWiN-a, Jacek Wilk z KNP, Marian Kowalski z Ruchu Narodowego.

Wybory odbędą się 10 maja. Jeżeli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. głosów, to 24 maja odbędzie się druga tura wyborów z udziałem dwóch kandydatów, którzy zdobyli największą liczbę głosów.

Czytaj więcej na stronie Radia Wrocław >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (339)
Paweł Kukiz wystartuje w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
 • badziewiak66

  0

  Ciekawe prawda, PO ma przerąbane na Śląsku więc by górnicy nie głosowali na PiS podstawiają Kukiza. Od dawna wiedziałem że Kukiz to podejrzany typ. To jak naganiał na JOW-y już dawało do myślenia, wszak to absurdalna idea, równie utopijna jak monarchia Korwina. Obaj mieli za zadnie zrobić młodym wodę z mózgu. Teraz Kukiz dostanie budżet i będzie robił za zderzak Komorowskiego.

 • zbyszeko2.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Kukłaz na PAJACA !
  Też bez szans .
  Ni toto błazen ni niewiadomo CÓŚ / CUŚ !

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Jego hasła (odebrac państwo klanom) traktuję jak własne. Niestety (stety) jest bez szans. Primo: to ćwierćinteligent i do tego naiwny populista. Secundo: Nie z Polakami. Bo z ich mentalnościa, nawykami, genetyka nie zbuduje się społeczeństwa obywatelskiego, a juz na pewno JOW-uw nie da sie. Polacy do demokracji nie dorosli. Na to trzeba dwóch, trzech pokoleń zamordyzmu, aby do porządku, uczciwości przywykli. Polacy, to społeczeństwo warchołow.

 • r0b0l

  Oceniono 2 razy 2

  Madzia Ogórek wystarczy że pokaże cycuszki i zostanie prezydentem w pierwszej turze.

  Kukiz, ty lepiej nie pokazuj niczego

 • nietentego

  Oceniono 1 raz 1

  Będzie mu bardzo trudno osiągnąć choćby znaczący ułamek wyniku Pietrzaka (w świetle późniejszych osiągnięć planktonu wręcz wybitnego) i w dodatku jest o wiele mniej zabawny.(tj. ani trochę). Nie powinien się w ten sposób samookaleczać.

 • pucha-tek

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze jeden narcyz z dobrym samopoczuciem!

 • geruzja

  Oceniono 1 raz 1

  Skąd się biorą tacy....ludzie jak Kukiz.Trudno nawet to jakoś rozsądnie skomentować.

 • badziewiak66

  Oceniono 4 razy -2

  Szejnfeld publicznie oznajmił, w imieniu Komorowskiego, podczas debaty "Kawa na ławę" w TVN, że z takimi wypierdkami - kandydatami na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - to Komorowski debatować nie będzie, nie jego rozmiar i nie jego klasa. Z Obamą , Putinem, Merkel, czy Cameronem to Komorowski by mógł porozmawiać , a z hołotą polityczna z polskich nizin , z jakimiś Kukizami, Ogórkami, Grodzkimi, Palikotami czy Dudami to Pan Hrabia absolutnie nie zamierza polemizować !! Zdaniem Szejnfelda i Komorowskiego to że ktoś uzyskał sto tysięcy głosów poparcia nie czyni go godnym debaty z takimi mężem stanu jakim jest Komorowski. Jednym zdaniem, cham powinien znać swoje miejsce. Prezydent Polski ma obowiązek debatować tylko z innym Prezydentem , a że w Polsce może być tylko jeden Prezydent godna debaty jest Premier Kopacz. To będzie wielki wkład PO w polską demokrację. Cztery lata Prezydentem Komorowski i cztery lata Premierem Kopacz, a potem cztery lata Prezydentem Kopacz i cztery lata Premierem Komorowski . I co wy na to ?

 • swoj_pl

  Oceniono 3 razy 1

  Pawel,
  Zaczynaja juz sr..ac na Tobie, bedziesz mial ciezki zywot.
  Do tego doprowadzily klany POPiS-u, ze wiekszosc ma juz wyprane mozgi, i nie potrafa myslec samodzielnie. Mysla tak, jak im kaczory i tuski dyktuja.

  Powodzenia Pawel!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX