Jak wykryć hodowlę konopi? Szukać dachu bez śniegu, jak w Holandii

Holenderska policja ma nowy sposób walki z nielegalnymi uprawami konopi indyjskich. Skuteczny w zimie. Policjanci sprawdzają, które dachy domów są pozbawione śniegu, choć wokół jest go sporo. Cieplejszy dach może wskazywać na to, że pod nim kryje się plantacja tych ciepłolubnych roślinek.
Holenderska policja opublikowała zdjęcie jednej z wykrytych w ten sposób plantacji w mieście Haarlem:Hodowla konopi - służących do wyrobu marihuany - została namierzona, ponieważ uwagę policjantów zwrócił pozbawiony śnieżnej pokrywy dach nad jednym z mieszkań. Konopie wymagają znacznie wyższych temperatur niż te, które panują w budynkach mieszkalnych - podkreśla "Washington Post". Mógłby dodać - zwłaszcza w zimie w północnej Europie.

Nowa taktyka policji okazała się skuteczna - tylko w tym tygodniu odkryto najpierw plantację w Zutphen, gdzie w sypialni rosło w najlepsze 88 krzaczków konopi. Dwa dni później podobną plantację znaleziono w Arnhem.

Choć Holandia jest znana z liberalnej polityki dotyczącej miękkich narkotyków (nie tylko ich posiadania i używania, ale także hodowli), to jednak Holendrzy mogą trzymać w domach maksymalnie pięć krzaków konopi. Przy sobie wolno posiadać pięć gramów marihuany.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (150)
Jak wykryć hodowlę konopi? Szukać dachu bez śniegu, jak w Holandii
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 1 raz 1

  I co? Sąd wyda nakaz przeszukania, bo śniegu jest mniej na dachu??? Żenujące.

 • tece92a

  0

  Zażyć na kaca - miało być .Wójcie podarujcie.

 • tece92a

  0

  Jeśli w bloku u sąsiadów,czujesz przez drzwi - gotują kapuśniak -pędzą bimber.Uroki komuny.- Na wiejskim weselu minister z rodowodem z partyzantki - poprosiło o bimber.Po dobrze zrobionym,nie ma kaca.na kaca.Ale niech Cię św.Bachus ma w opiece - zarzyćc

 • bratjolki

  Oceniono 1 raz 1

  Zniżcie termostaty albo o trzeciej nad ranem dzwi wam wylecą i z granatami hukowymi stójkowi wpadna szukac... No?, czego?
  Konkurencji dla państwowego monopolu.
  Jak slychć wszaski katowanych domowników, albo leci disco w srodku nocy to nic nie widzą. Nie dla nas wszak pracują.

 • sveiser

  0

  Od wielu lat latają u nas w Holandii śmigłowce policyjne wyposażone w kamery termowizyjne więc żadnej ameryki nie odkryliście. To że co roku łapią kilku producentów cwanych jak Polacy to marginalna kwestia.

 • kolombo7

  0

  Taki dach znaczy tylko tyle, że strych jest nieocieplony albo źle ocieplony.

 • lukask73

  0

  No to legalna ta maryśka jest czy nie? Szkodzi czy nie? W czym problem?

 • cubzas

  Oceniono 1 raz -1

  Budownictwo pasywne znowu zwycięża :) Tam zawsze śnieg na dachu...

 • morwab

  Oceniono 7 razy 3

  A wiecie ,że Tam na wsi przy rowerówkach stoją samoobsługowe "sklepy"- tzn wchodzisz do budki bierzesz ciasteczka, robisz sobie kawę , wpisujesz to do zeszytu , sprawdzasz ceny w cenniku, odliczasz gotówkę i wrzucasz do skrzynki na pieniądze. ... Ale tam nie ma Polaków...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX