"To zbrodnia", "mordowanie naszej cywilizacji" i... "Stefania Niesiołowska" - posłowie prawicy dali popis w Sejmie [CYTATY]

?To jest zbrodnia, jeśli idzie o nasz porządek społeczny i porządek naszego świata. Nie wolno przyjąć tej konwencji!?. Posłowie podczas głosowania ws. konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet pod pozorem zadawania pytań rozpętywali awanturę, a na sali panował chaos. Największy "popis" zdecydowanie dała prawica.
Sejm przegłosował dziś ustawę o ratyfikacji konwencji o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet, odrzucając wcześniej wniosek o odrzucenie konwencji. Przed głosowaniem posłowie mieli możliwość zadawania pytań i zgłaszania wniosków formalnych, co wielu polityków wykorzystało do kontynuowania debaty o konwencji i awanturowania się na jej temat. Oto najciekawsze momenty z wypowiedzi posłów.

Marzena Wróbel, posłanka niezrzeszona: "Tu nie chodzi o przemoc, tu chodzi o przemodelowanie naszego społeczeństwa. Chodzi o wprowadzenie do naszego porządku prawnego pojęcia płci społeczno-kulturowej".

"Czy prawdą jest, że po przyjęciu tej konwencji, jeśli dwóch panów w związku homoseksualnym się pobije i jeden z nich oświadczy, że w związku pełnił rolę kobiety, to czy w świetle tej konwencji sąd nie będzie musiał uznać, że została pobita kobieta? Przecież do takich absurdów chcecie doprowadzić. To jest zbrodnia, jeśli idzie o nasz porządek społeczny i porządek naszego świata. Nie wolno przyjąć tej konwencji!".

Beata Kempa, Solidarna Polska: "Ten potworek legislacyjny nie walczy z przemocą. On spełnia postulaty środowisk LGBT, środowisk homoseksualnych i dzisiaj przy ich rechocie, przy rechocie pani Fuszary, waszymi rękami będzie to wprowadzone pod płaszczykiem walki z przemocą domową i przemocą wobec kobiet!".

"A jeżeli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o to, żeby zamieszać ludziom w głowach! Panie pośle Niesiołowski, zgodnie z zapisami tej konwencji, jeżeli idzie o płeć społeczno-kulturową, wyrzucamy biologię i jak pan za cztery dni poczuje, że pan chce być kobietą, to może się pan nazywać Stefania Niesiołowska. Takie są realia tej konwencji. Nie ma żadnego konkretnego przykładu w tej konwencji, który pokazuje, że walczymy z przemocą".

"W Szwecji, która ratyfikowała konwencję, (...) 40 tys. dzieci ma przynajmniej jednego rodzica homoseksualnego. Do tego chcecie doprowadzić. To jest właściwy cel pani premier".Małgorzata Sadurska, PiS: "To jest pranie mózgów już u najmłodszych dzieci. Małe dzieci mają już w tym momencie, w żłobkach i przedszkolach, nauczyć się afirmacji dla związków homoseksualnych, mają nauczyć się zatracić szacunek dla tradycyjnej polskiej rodziny. Wieje grozą. To jest deprawacja małych dzieci".

"Czy to przypadkiem nie jest rozpoczęcie dyskusji o np. legalizacji związków kazirodczych?".

Tadeusz Woźniak, PiS: "Pytanie do pani premier - czy pani dzisiaj swoją wiarę i moralność zostawiła w domu, czy zabrała ją pani do pracy? Dowiemy się na głosowaniu".

Zbigniew Girzyński, poseł niezrzeszony:"Tą konwencją bierzemy udział w mordowaniu naszej cywilizacji. To nie jest oczywiście coś, co przesądza o jej upadku, ale to jest jeden z elementów, który będzie powodować, że jest rozsadzana".

"Dlaczego więc zamiast rozwiązywać to, co w Polsce jest problemem (...) sięgamy po wzorce z Europy Zachodniej, które niestety do niczego dobrego nie doprowadziły? Tam one tę cywilizację zniszczyły i na gruzach dawnej cywilizacji rodzina jest niszczona również przez przemoc i próbuje się te złe wzorce zaprowadzić u nas, gdzie ta cywilizacja jeszcze dobrze funkcjonuje". Radosław Sikorski, zwracając uwagę na to, że posłowi skończył się czas na wypowiedź: "Panie pośle, proszę walczyć o cywilizację w wyznaczonym czasie".

Dariusz Joński, SLD: "Nad konwencją pracowało 47 krajów i tylko jeden miał zastrzeżenia. Panie prezesie Kaczyński, tym krajem była Rosja. Skoro inne argumenty nie przemawiają, to może ten przemówi, żeby pan zagłosował z większością".

Marzena Wróbel: "W tej chwili chcecie ten porządek cywilizacyjny, kulturowy zniszczyć! Chcecie wprowadzić jakąś cywilizację i kulturę, która jest obca naszej tradycji, naszym zwyczajom. Zastanówcie się, bo niszczycie społeczeństwo polskie, niszczycie naród w ten sposób".

Po przyjęciu ustawy o ratyfikacji konwencji z sali dochodziły głośne okrzyki "Hańba!".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (39)
"To zbrodnia", "mordowanie naszej cywilizacji" i... "Stefania Niesiołowska" - posłowie prawicy dali popis w Sejmie [CYTATY]
Zaloguj się
 • genia50

  Oceniono 3 razy 3

  ci poslowie i poslanki,ktorzy wygaduja glupoty , maja dyplomy dobrych wyzszych uczelni,przynosza wstyd tym uczelniom.

 • candid13

  Oceniono 1 raz 1

  moze katole zechcieliby stosowac swoje 10 przykazan, bo ciagle je lamia, a nie narzucac innym swoje poglady z ciemnogrodu i zapyzialej prowincji.

 • pyffello114

  Oceniono 1 raz 1

  Tyle się mówi i pisze o tej konwencji. Dlaczego, u licha!, nie podacie które kraje ję konwencję ratyfikowały. Ta informacja wyprostwałaby ludziom myślenie!!!!

 • jurek4491

  Oceniono 5 razy 5

  Klempa na znak protestu powinna skoczyć na główkę z trzydziestego piętra Pałacu Kultury .

 • ryllaa

  Oceniono 8 razy 6

  Pisuarowe czuby! Mam dla was propozycję: w akcie desperacji, rozpaczy i protestu, popełnijcie (świetle kamer) zbiorowe harakiri. Z przyjemnością obejrzę transmisję!

 • plorg

  Oceniono 8 razy -8

  Zwyciężył socjalizm! Brawo.

 • mer1lin

  Oceniono 16 razy 12

  Wiedziałem ,że mamy Prawicowych Posłów Idiotów ale aż w takim stopniu ? Tego się nie spodziewałem.

 • kjm1967

  Oceniono 14 razy -8

  Na każde 100 przypadków fizycznego znęcania się mężczyzn nad kobietami przypada ok. 160 przypadków PSYCHICZNEGO znęcania się KOBIET nad mężczyznami. Niejednokrotnie jest więc tak, że to KOBIETY znęcając się PSYCHICZNIE nad mężczyznami PROWOKUJĄ PRZEMOC FIZYCZNĄ wobec kobiet ze strony mężczyzn. Tak więc piętnowanie przemocy wobec kobiet jest "leczeniem syfa pudrem" prawdziwa medycyna tego przypadku to zapobieganie przyczynom tego zjawiska, a więc przemocy psychicznej kobiet wobec mężczyzn i prowokowaniu ich swoją złośliwością, stawianiem przed faktem dokonanym, stawianiem na swoim, zatruwaniem życia mężczyźnie wiecznymi pretensjami o wszystko itd.
  ZACZĘLIŚCIE WALKĘ Z PROBLEMEM OD DOOPY STRONY karając ofiary, a nagradzając agresorki...

 • dziadekjam

  Oceniono 35 razy 33

  Panie pośle Niesiołowski, zgodnie z zapisami tej konwencji, jeżeli idzie o płeć społeczno-kulturową, wyrzucamy biologię i jak pan za cztery dni poczuje, że pan chce być kobietą, to może się pan nazywać Stefania Niesiołowska.
  ===============================================================
  I tak ze Stefka by była ładniejsza kobieta niż Beata Kempa, to ten babon do goowno jest podobny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX